alicacka
19.11.10,15:52
Podnikateľ kúpil zimné pneumatiky a hneď si ich dal aj vymeniť na aute. Mám ich účtovať osobitne ako materiál a služba alebo ??? Prosím poraďte. /na doklade mám pneumatiky + výmena pneumatík/
Zoltán Kovács
19.11.10,15:23
Ja by som to účtoval ako údržba auta do réžie.
alicacka
19.11.10,15:26
ďakujem za odpoveď. Má niekto iný názor ?
Lianka
19.11.10,17:25
alicacka
24.11.10,12:29
Žiaľ nikto viac sa mi nechcel zapojiť do debaty, tak som to skúsila znova, keďže ma to súrilo. Sorry.
a_je_to
25.11.10,19:22
Podnikateľ kúpil zimné pneumatiky a hneď si ich dal aj vymeniť na aute. Mám ich účtovať osobitne ako materiál a služba alebo ??? Prosím poraďte. /na doklade mám pneumatiky + výmena pneumatík/

Odpoveď už máš ... Ak je to na jednom doklade, tak je to služba, ktorá patrí do réžie. Na doklade je rozpis služby na položku materiálu a položku práce, ale všetko spolu je služba materiálovej povahy ... tak ako oprava elektrospotrebiča, maľovanie miestnosti, či účes u kaderníka. Ak by to boli doklady od dvoch rôznych dodávateľov a rôzne dni, tak by viac zodpovedalo osobitne účtovanie materiálu a osobitne služby, ale takto len služba = réžia.
Príroda
14.04.11,13:58
Ahoj! Zaujímavé. A čo , ak si tie pneumatiky kúpi a vymení si ich sám? Bude to len nákup materiálu?
Tweety
14.04.11,13:59
Ahoj! Zaujímavé. A čo , ak si tie pneumatiky kúpi a vymení si ich sám? Bude to len nákup materiálu?
Áno, presne tak.