mamina h.
19.11.10,22:48
Dobry vecer, viete mi odporucit, nejaky dobry program na vzdialeny vstup do pocitaca? Potrebovala by som, aby som si mohla na dialku pustit pocitac v kancelarii, vstupit donho a pracovat s nim.

Vopred velmi pekne dakujem.
Cajicek21
19.11.10,21:57
No, môžeš vyskúšať prográmek: TeamViewer. Ale aj tak bude musieť byť niekto prítomný u toho PC, ktorý chceš ovládať. Lebo sa tam musí zadať ID, ktoré je v tom programe (TeamViewer)
mamina h.
19.11.10,22:09
No, môžeš vyskúšať prográmek: TeamViewer. Ale aj tak bude musieť byť niekto prítomný u toho PC, ktorý chceš ovládať. Lebo sa tam musí zadať ID, ktoré je v tom programe (TeamViewer)
Treba to zadat len raz na zaciatku pri nastavovani a potom to uz funguje bez pritomnosti niekoho, ci ?!
Cajicek21
19.11.10,22:13
To tzv. ID sa mení pri každom spustení toho programu, kvôli ochrane.

Ono by to vcelku šlo aj tak, že doma si pozreš to ID, vložíš ho v práci do PC (do toho prográmku) a samozrejme PC necháš pustené ( v práci), no a doma sa potom pripojíš!
mamina h.
19.11.10,23:01
o to prave ide, ze nechcem nechavat nonstop pusteny pocitac v kancelarii, potrebovala by som si ho hocikedy napriklad len na 15 minut pustit, vybavit veci a zasa vypnut.
Fero11
20.11.10,04:21
Ak chces zapnut PC na dialku, tak pouzijes sluzbu, wake on LAN, samozrejme BIOS na vzdialenom PC musi tuto sluzbu podpoovat (asi na 99,99% ju bude podporovat), to je len take nakopnutie, dalej skus google http://www.google.sk/search?q=wake+on+LAN&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a

PS este taka malickost, musis pracovat konkretne na tom PC v praci, nestaci ti ak budes mat k dispozicii zdielane disky ?
Potrebujes zapinat aplikacie, ktore su v tom PC ?
KoxXxo
20.11.10,05:53
mamina h.
20.11.10,06:25
.... este taka malickost, musis pracovat konkretne na tom PC v praci, nestaci ti ak budes mat k dispozicii zdielane disky ?
Potrebujes zapinat aplikacie, ktore su v tom PC ?
dakujem velmi pekne, nepotrebujem aplikacie, staci mi zdielat disky, skusila som program Hamachi, vyguglila som ho, da sa pouzivat, ale zda sa mi prilis detsky a netusim aku uroven ochrany ma, preto by som chcela nieco poriadne, ci uz free software alebo kupim ...
mamina h.
20.11.10,06:26
Prípadne Ultra VNC (http://www.softmania.sk/Ultravnc-Rc.html).
dakujem koxxxo, mas ho vyskusany? si s nim spokojny?
KoxXxo
20.11.10,06:39
Doma ho používam iba občas, ale máme ho nasadený aj v zamestnaní , kde ide o desiatky počítačov, takže asi bude dobrý. Ja s ním priamo nepracujem.
mamina h.
20.11.10,07:36
Doma ho používam iba občas, ale máme ho nasadený aj v zamestnaní , kde ide o desiatky počítačov, takže asi bude dobrý. Ja s ním priamo nepracujem.
a da sa s nim aj pustit vypnuty pocitac teda?
Fero11
20.11.10,08:29
dakujem velmi pekne, nepotrebujem aplikacie, staci mi zdielat disky, skusila som program Hamachi, vyguglila som ho, da sa pouzivat, ale zda sa mi prilis detsky a netusim aku uroven ochrany ma, preto by som chcela nieco poriadne, ci uz free software alebo kupim ...
Ano hamachi sa zda dost detsky, ale myslim si, ze je to dobra VPN pre laikov, ak sa nemylim pouziva sifrovanie RSA (uz hodne davno som to skusal, ale nemam dovod to pouzivat), samozrejme existuju aj rozne ine VPN riesenia ale to sa pouziva vo firmach kde bezia servery
Otazka znie, naco pouzvat vzdialeny pristup, ak potrebujes pracovat s lokalnymi adresarmi (pokial obsah diskov nieje radovo desiatky giga, tak si potrebne subory zober na kluc a pracuj s nimi doma)
PS neviem o tom, aby VNC budil PC po sieti (mozno to vyvojari do programu zakomponovali .........)
mamina h.
20.11.10,08:41
.... Otazka znie, naco pouzvat vzdialeny pristup, ak potrebujes pracovat s lokalnymi adresarmi (pokial obsah diskov nieje radovo desiatky giga, tak si potrebne subory zober na kluc a pracuj s nimi doma)
PS neviem o tom, aby VNC budil PC po sieti (mozno to vyvojari do programu zakomponovali .........)
problem je v tom, ze su to desiatky a stovky giga, velmi vela projektov, niektore su dost velke, plus nepretrzite sa tam ukladaju nove data, cize ani si nemozem spravit velku kopiu na domov, lebo by bola okamzite neaktualna ...
Stefan2005
20.11.10,09:21
problem je v tom, ze su to desiatky a stovky giga, velmi vela projektov, niektore su dost velke, plus nepretrzite sa tam ukladaju nove data, cize ani si nemozem spravit velku kopiu na domov, lebo by bola okamzite neaktualna ...

prečo? veď sú 1-1,5 TB prenosné disky a kvalitné programy na synchronizáciu dát...
Cajicek21
20.11.10,09:27
Ešte na jeden program by som upozornil: Remote Administrator Control Server 3.6.2
(je tam aj možnosť: Zapínanie počítača funkciou WOL (Wake on LAN)
Fero11
20.11.10,09:32
problem je v tom, ze su to desiatky a stovky giga, velmi vela projektov, niektore su dost velke, plus nepretrzite sa tam ukladaju nove data, cize ani si nemozem spravit velku kopiu na domov, lebo by bola okamzite neaktualna ...
V tom pripade by bolo asi lepsie do firmy nasadit nejaky pracovny server s multiuzivatelskymi aplikaciami (ktore pre pracu pouzivas, prip. kolegovia) databazami a vtedy mozete pracovat v realnom case aj niekolky na jednom projekte. Komunikacia by potom bezala cez normalnu VPN, napr PPTP, OVPN a pod ..... ale to by bolo asi financne narocne prevedenie
mamina h.
20.11.10,17:10
prečo? veď sú 1-1,5 TB prenosné disky a kvalitné programy na synchronizáciu dát...
aj toto je riesenie, ale moja predstava je taka, ze ked pojdem napriklad tyzden lyzovat, mozem sa hocikde pripojit k mojmu pocitacu v kancelarii a pracovat, brat so sebou vela dat a synchronizovat ich tam sa mi moc nechce, kazdopadne dakujem :)
mamina h.
20.11.10,17:11
Ešte na jeden program by som upozornil: Remote Administrator Control Server 3.6.2
(je tam aj možnosť: Zapínanie počítača funkciou WOL (Wake on LAN)
mas s nim skusenost ? bola by som rada, keby mi niekto doporucil program, ktory ma odskusany, kazdopadne vdaka :)
DJW
25.11.10,08:52
No, môžeš vyskúšať prográmek: TeamViewer. Ale aj tak bude musieť byť niekto prítomný u toho PC, ktorý chceš ovládať. Lebo sa tam musí zadať ID, ktoré je v tom programe (TeamViewer)

Tiež používam TeamViewer, spokojnosť. Akurát by som upresnil, že pri TeamVieweri nemusí nikto sedieť, ID (niečo ako číslo toho dotyčného programu) sa totiž automaticky nastaví pri prvej inštaláci programu a potom už zostáva na trvalo - nemení sa až kým sa nepreinštaluje celý program TeamViewer.
Pri prístupe sa okrem ID musí zadať aj prístupové heslo (password), ktoré je buď:
- dočasné (program si ich automaticky generuje, zobrazuje sa na úvodnej obrazovke programu, slúži na to, ak chcete niekomu povoliť dočasne prístup k PC ale nechcete aby sa v ňom vŕtal aj zajtra)
- trvalé (password user defined - to si nastavíte vy aké chcete a nemení sa kým ho opať nezmeníte. Slúži pre Vás alebo pre osoby ktorým dôverujete) Nastavuje sa v menu "Extras -> Options -> Security -> Password"

... ked pojdem napriklad tyzden lyzovat, mozem sa hocikde pripojit k mojmu pocitacu v kancelarii a pracovat..
Dovolenka je na oddych! Nepreháňajte to s tým workoholizmom.. Chcete dopadnúť ako ja?!? :)
salvosko
25.11.10,11:44
Skus LogMeIn (https://secure.logmein.com/).
Ale neni to v ziadnom pripade trivialne, vyzaduje aj urcite nastavenie siete, napriklad verejnu IP toho PC v robote, alebo port forward, alebo nieco podobne.
WakupOnLAN ide len s verejnou IP mam pocit.
Poznamka: Nemylist si verejnu s dynamickou, moze byt aj dynamicka, da sa urobit ako keby statickou pomocou dyndns.org sluzby.
mamina h.
25.11.10,20:25
... Dovolenka je na oddych! Nepreháňajte to s tým workoholizmom.. Chcete dopadnúť ako ja?!? :)
zdravim workoholika, 22h25 a stale online ?
dakujem ti za tip, skusim to nainstalovat, pouzivas aj spustanie pc na dialku ?
mamina h.
25.11.10,20:48
Skus LogMeIn (https://secure.logmein.com/).... WakupOnLAN ide len s verejnou IP mam pocit.
Poznamka: Nemylist si verejnu s dynamickou, moze byt aj dynamicka, da sa urobit ako keby statickou pomocou dyndns.org sluzby.
prosim ta nevedel by si mi to potvrdit, ci na wol naozaj potrebujem verejnu ip ? nejako sa mi to nepodarilo ... :confused:
tranzistor20
27.11.10,12:38
Necital som predosle odpovede, tak skusim byt strucny.

Radsej ako teamviewer by som pouzil Remote desktop ...je to nastroj ktory obsahuje priamo windows a je daleko rychlejsi a bezpecnejsi nez teamviewer. Teamviewer svoje ID fixne drzi...preto je to taky mocny nastroj.... meni sa akurat numericke heslo ...a pokial si nastavite svoje vlastne, bude ho mat stale.

Otazka spustania PC na dialku... ano je to mozne... Jedna sa o vlastnost WOL , tu musite mat povolenu v biose , musi to byt povolene aj na sieti a potom vam uz len staci program ktory vie takuto poziadavku odoslat..... staci vygooglit "wake on lan" a hned prvy link je to co hladate...... Co sa tyka tej verejnej ip...nepotrebujete ju ...staci pouzit dyndns... a na pc v praci pokial mozno spustit aktualizacneho klienta.... aj ked..neviem ako to mate v praci zo sietou...osobne si myslim ze ste za proxy alebo za nejakou branou ktora vam toto bude blokovat...


Pokial ide o bezpecnost .... urcite nepouzivajte hamachi ... vas firemny IT administrator vas skor ci neskor urcite navstivi ;)

V sietovych pripojeniach staci vytvorit VPN ...je to rychle bezpecne a jednoduche... rad vam s tym poradim...


A teda moja odpoved je:

1.) Wake-On-LAN utilita na vasom pc a DYNDNS registracia + aktualizacny klient na pc v praci
2.) VPN server na pc v praci a VPN klient na vasom pc
3.) Povolte remote desktop na pc v praci

a to je vsetko..... pracujem vo firme kde tuto kombinaciu pouzivam prave koli bezpecnosti a rychlosti a tak zarucene viem ze je to presne to co hladate...

dufam ze sa neopakujem po inych a ze som poradil... ak by cosi..poslite mi mail...rad poradim