yuyid
20.11.10,04:37
Dobry den. Som na rizikovom, s priatelom cakame babatko, ale priatel je cech. chcela by som cas travit s nim, nemozem chodit ani do prace ani za nim, tak by som tam chcela mat prechodny pobyt, a na kontroly chodit na slovensko. a ani keby sme boli manzelia, tak nemozem mat prechodny pobyt mimo slovenskej republiky? Dakujem
Marína
20.11.10,07:08
Prechodný pobyt môžeš mať.
rodina1
20.11.10,07:28
Ak si na PN, treba zahlásiť lekárovi, aby pri vypisovaní PN-ky napísal, že počas trvania PN sa budeš zdržovať na adrese ...
yuyid
21.11.10,13:46
ten doktor na socialke tvrdi, ze nemozem sa pocas pn zdrzovat v zahranici :(
veronikasad
21.11.10,13:49
ten doktor na socialke tvrdi, ze nemozem sa pocas pn zdrzovat v zahranici :(
ošetrujúci lekár s tým súhlasí ? Ako budeš dochádzať na pravidelné lekárske kontroly ?
Myslím, že prechodný pobyt nesúvisí s adresou, na ktorej sa budeš zdržiavať počas PN-ky - s tou musí súhlasiť ošetrujúci lekár.
yuyid
21.11.10,14:18
osetrujuci lekar suhlasi, ale isla som na socialku,myslela som, tam iba napisu tu adresu, ale vraj sa nemozem zdrzovat pocas pn v zahranici, pretoze nemocensku berem zo slovenska. je to podla mna nespravodlive, mam trcat stale tu a clovek, s ktorym cakam dieta daleko
veronikasad
21.11.10,16:06
osetrujuci lekar suhlasi, ale isla som na socialku,myslela som, tam iba napisu tu adresu, ale vraj sa nemozem zdrzovat pocas pn v zahranici, pretoze nemocensku berem zo slovenska. je to podla mna nespravodlive, mam trcat stale tu a clovek, s ktorym cakam dieta daleko
Adresu ti na PN musí napísať ošetrujúci lekár, nie na SP. Možno pri vycestovaní za hranice sa vyžaduje súhlas posudkového lekára SP.
yuyid
21.11.10,18:37
Adresu ti na PN musí napísať ošetrujúci lekár, nie na SP. Možno pri vycestovaní za hranice sa vyžaduje súhlas posudkového lekára SP.

lenze ta pn je uz odovzdana na socialke, a tam je posudkovy lekar, ktory to prepisat nechce