lubosbalaz
20.11.10,06:17
Ahojte,

som tu novy, tak sa vopred ospravedlnujem, ak som podobnu temu uz prehliadol, ale budem rad za kazdy nazor, ktory mi pomoze posunut sa v rieseni mojho problemu trochu dopredu. Takze:
- v aprili sme kupili byt, nie novy, po kompletnej rekonstrukcii,
- predchadzajuci majitel momentalne tvrdi, ze od rekonstrukcie nema ziadne dokumenty ani nijaku fotodokumentaciu, ci plany,
- trapi nas zatekanie vody pod vanou v kupelni, cca. 1 centimeter vody tam je ,len pod vanou,
- nanestastie tato voday presakuje cez strop do pivnice (aspon ze sme na vyvysenom poschodi a pod nami je len pivnica :-)),
- prisiel spravca budovy, ze by sme s tym mali nieco robit, vraj v pivnici je na strope uz mokry flak,
- cely zivot som byval v dome, tak som si neuvedomil, co vsetko treba kontrolovat, no tak teraz asi moja chyba :-(
- samozrejme chcem zavadu odstranit, ale tak trochu som sa snazil prist na chybu, nepouzivali sme 3 dni ziadne umyvadlo, vodu sme vylievali do vane, zachod to nie je a z vane netecie, to sme skontrolovali,
- 2 dni bolo pod vanou vsetko suche a vcera vecer sme zakurili v spalni, cca. krizom od kupelne a dnes cca. o 05:00 ked som viezol manzelku do prace :-) je stav rovnaky, zase 1 centimeter vody.

Trochu som teraz strateny, co mam urobit ako prve, aby ma to stalo co najmenej? Kto je zodpovedny za identifikovanie problemu? Mam volat SLUZBYT Nitra (spravcovsku spolocnost) alebo by to mal vybavit kontakt tu u nas v panelaku? Ja som sa uz pripravoval na najhorsie, rozburanie kupelne, kompletna rekonstrukcia, ale to je tak 3-4 000 EUR a to je momentalne vela. Ak spravne rozmyslam, tak:

1) identifikacia problemu - KTO + ZODPOVEDNOST?
2) odstranenie problemu - podla zaverov z bodu 1 samozrejme...

Poprosim vas o rady, budem vdacny za kazdy prinosny prispevok, nakolko som v bytovom spolocenstve novy a ako to tak vyzera, tak stale strateny :-(

DAKUJEM.

Ľuboš

P.S.: Prepacte za dlhsi prispevok, ale chcel som podrobne popisat existujuci stav.
verkaz
20.11.10,09:18
Je to porucha v Tvojom byte, tak si za ňu zodpovedný Ty. Ako uvádzaš je to pod vaňou, takže to môže byť v kanalizácii. Požiadaj správcu o pretlačenie kanalizácie, lebo ak je táto zapchatá, môže Ti odpad vytláčať zospodu. V každom prípade to daj opraviť vodárovi, lebo môže začať plesnieť strop v pivnici a bude to väčšia škoda.
Nájdi si na Porade tému "opravy v bytoch" tam sa dozvieš viac.
lubosbalaz
20.11.10,12:35
Pridam este toto - 2 dni dozadu sme vsetko vysusili a (cca. 5 litrov vody pod vanou, nic viac), nepouzili sme teda ziadne umyvadlo, zachod splachuje v pohode, vana odteka. Ked sme isli spat, vsetko bolo suche, zakurili sme v spalni a ked sme rano o 5 vstali, tak tam ta voda opät bola. Cista voda, nie spinava, preco by to mal byt odpad? Co ked to je tym kurenim? Zajtra cez den skusim odstavit studenu i teplu vodu a skusim zakurit, ci to bude kurenim alebo to bude niecim inym. V pondelok volam na Sluzbyt, nech sem niekoho poslu na presetrenie problemu...

Vdaka

Ľuboš
verkaz
20.11.10,16:06
Aké máš kúrenie v kúpeľni ?
sito
20.11.10,18:40
Pridam este toto - 2 dni dozadu sme vsetko vysusili a (cca. 5 litrov vody pod vanou, nic viac), nepouzili sme teda ziadne umyvadlo, zachod splachuje v pohode, vana odteka. Ked sme isli spat, vsetko bolo suche, zakurili sme v spalni a ked sme rano o 5 vstali, tak tam ta voda opät bola. Cista voda, nie spinava, preco by to mal byt odpad? Co ked to je tym kurenim? Zajtra cez den skusim odstavit studenu i teplu vodu a skusim zakurit, ci to bude kurenim alebo to bude niecim inym. V pondelok volam na Sluzbyt, nech sem niekoho poslu na presetrenie problemu...

Vdaka

Ľuboš

Čo má spoločné vaša spálňa s vašou vaňou? Asi len to kúrenie. Keď všetko ostatné funguje a vody niet.
patrixo
21.11.10,23:06
Je to fakt divné... keď vravíš, že voda bola čistá a problém nastáva vtedy ak zakúriš.. ale predsa.. máte vlastné kúrenie, alebo ústredné? je vedené potrubie kúrenia cez kupelnu?