Agostino
20.11.10,08:02
Mal som akcie z jednej firmy ešte z prvej vlny kupónovej privatizácie. Samozrejme bez vyplácania dividend. Pred nedávnom táto akciová spoločnosť prešla na listinné akcie. Chcel by som sa spýtať, že čo vlastné sú tie listinné akcie, že kde sa dá na internete zistiť ich trhová hodnota, a poprípade že kde sa dajú aj predať.
januš1
25.11.10,13:08
Ak máš listinné akcie, to znamená, že ich máš fyzicky v papierovej podobe. Ak máš zaknihovné akcie, tak existujú iba v dematerializovanej podobe v evidencii Centrálneho depozitára alebo člena CD. Trhová hodnota sa dá zistiť iba pri akciách, ktoré sú obchodované na niektorom trhu burzy. Ak akcie nie sú obchodované na burze, tak ich cena je výsledkom ponuky a dopytu. Čo sa týka predaja, skús pozrieť stránku www.akcionar.sk, Odhad hodnoty cenných papierov. Ak majú hodnotu, tak môžeš osloviť nejakého obchodníka s cennými papiermi. Ak nepochodíš, tak skús osloviť priamo spoločnosť, či nemajú informáciu o tom, že by niektorý z veľkých akcionárov mal záujem akcie od Teba odkúpiť.
tinah.42
05.03.11,18:06
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, čo robiť ak som zdedila akcie. Teraz som ich previedla na seba (svoj učet). A pri akciach Tatramatu mi napisali, ze sa ich forma zmenila zo zaknihovanych na listinne, co s nimi?
ďakujem
peterknazeje
05.03.11,18:30
A pri akciach Tatramatu mi napisali, ze sa ich forma zmenila zo zaknihovanych na listinne, co s nimi?
ďakujem
V liste by malo byt uvedene, ze Vas vyzyvaju na prevzatie listinnych akcii. Ked si ich neprevezmete (mozete aj niekoho splnomocnit), spolocnost vyhlasi dodatocnu lehotu na prevzatie listinnych akcii. Ked si ich ani potom neprevezmete, spolocnost listinne akcie preda v drazbe a Vam zasle vytazok z drazby.
Ak by som mal akcie Tatramatu, tak by som si isiel prevziat listinne akcie a nechal si ich.