lienka76
20.11.10,21:01
Dobrý deň,
prosím o radu.
Sme OZ - Rodičovské združenie pri materskej škole, sme registrovaní pod SRRZ.
V Stanovách SRRZ je uvedené, že RZ si vypracuje daňové priznanie, tak isto aj v štatúte MŠ je uvedené, že pokladník vypracuje ročnú účtovnú závierku a podá daňové priznanie...
Moje otázky znejú:
- musíme podať daňové priznanie, ak naše príjmy tvoria iba členské príspevky, suma z 2% z daní a vecné dary?
- ak by sa nám podarilo získať peniaze na projekt z eurofondov, je potrebné podať daňové priznanie?

ďakujem
Lienka
MUŠKA
27.03.11,20:40
Dobry vecer lienka, uz ste zistila, ci podat DP? Ja som v takej istej situacii a neviem, co dalej. Mozete sem pridat odpoved. Velmi by mi pomohla. Dakujem.
marjankaj
27.03.11,21:50
Dobry vecer lienka, uz ste zistila, ci podat DP? Ja som v takej istej situacii a neviem, co dalej. Mozete sem pridat odpoved. Velmi by mi pomohla. Dakujem.

Podľa mňa nemusí.


Daň právnickej osoby
§ 41
Daňové priznanie a zdaňovacie obdobie

(1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane.



TRETIA ČASŤ
DAŇ PRÁVNICKEJ OSOBY

§ 12
Predmet dane

(7) Predmetom dane nie je

a) príjem podľa § 50,
b) príjem získaný darovaním4) alebo dedením, 5)
c) podiel na zisku, vyrovnací podiel, podiel na likvidačnom zostatku alebo podiel na výsledku podnikania, ak nie sú predmetom dane podľa § 3 ods. 2 písm. c) a sú vyplácané právnickej osobe,
d) príjem plynúci z dôvodu nadobudnutia nových akcií7) a podielov7a) ako aj príjem plynúci z dôvodu ich výmeny pri zrušení daňovníka bez likvidácie, a to aj vtedy, ak súčasťou splynutia, zlúčenia alebo rozdelenia spoločnosti je aj majetok spoločnosti so sídlom v členských štátoch Európskej únie.


§ 13
Oslobodenie od dane

(2) Od dane sú oslobodené aj

a) výnosy z kostolných zbierok, cirkevných úkonov a príspevky plynúce registrovaným cirkvám a náboženským spoločnostiam,
b) členské príspevky podľa stanov, štatútu, zriaďovacích listín alebo zakladateľských listín prijaté záujmovými združeniami právnických osôb, profesijnými komorami, občianskymi združeniami vrátane odborových organizácií, politickými stranami a politickými hnutiami,