nagato
21.11.10,00:51
ešte ked bola jar som išiel do predajne s pc a príslušenstvami a kupil si tento disk iomega-prestige-portable-400gb, pracoval skvele, ale asi pred mesiacom mal s nim problemy- ked som ho pripojil k pc v tento počitač sa mi nezobrazila ikona ani sa neobjavilo okno s tymto externym diskom, išiel som ho vratitť do predajni ked mi potom poobede zavolali, že je disk v poriadku.
doma sa mi skutočne v tento pc zobrazila ikona disku ale ked som chcel na ňu dať subory tak mi vyhodil windoes hlášku, že došlo k chybe pri presuvaný suborov a ked som dal niektore rar subory na disku odkompritovať vyhodilo mi to cyklicka kontrola nadbytočných súborov. disk vydáva také čudne zvuky, ktoré predtým nevydával.mam starši pc takže len cez usb viem pripojiť.
vie niekto poradiť či si mám v obchode vymeniť disk za iny alebo je chyba len v miestach pripojenia disku k pc?
chicken1
21.11.10,01:31
Podľa toho čo píšete je pravdepodobne chyba v HDD. Disk si ale môžete otestovať aj na vašom PC, program na to určený je napr. HDTUNE, ktorý vie veľa napovedať.

Chyba ale nemusí byť práve hardvérová, skúsil by som ho preformátovať Low Level Format-om a používať ďalej, ak sa bude chyba naďalej prejavovať riešil by som reklamáciu.
nagato
21.11.10,08:06
skušal som to pomocou toho HD tune ale ked som vybral moj externy disk vypísalo sa mi read error test aborred
Vlado40
21.11.10,09:05
Vyber ho z boxu .Vyskúšaj mimo externého boxu.Pripoj ho priamo k PC.Chyba môže byť aj toho externého boxu nielen HDD.