vladan
16.08.04,09:17
Ahojte všetci,

chcela by som sa opýtať na zdanenie predaja bytu v osobnom vlastníctve. Byt bol predaný, resp. prepis v katastri bol v 07-2004.
- kto platí daň z prevodu a prechodu nehnuteľností (kupujúci alebo predávajúci)? - a v akom termíne?
- platí tu oslobodenie od dane z príjmu, ak byt bol v osobnom vlastníctve viac ako 10 rokov, ale majitelia bytu tesne pred prepisom v katastri sa vysťahovali (vypratali byt) a zmenili si aj trvalé bydlisko (kataster bol pomalejší ako obecný úrad, čiže trvalé bydlisko mali zmenené skôr ako došlo k prepisu) - pred prepisom bola uzatvorená zmluva o budúcej zmluve k predaju bytu
- počas tých 10 rokov, mali v byte aj trvalý pobyt
- aké daňové priznanie treba podať predávajúcemu, resp. oznámenie daňovému úradu

vopred ďakujem za radu :-)))
Pekný deň
Luckasari
16.08.04,07:55
ahoj Vladka
dan z prevodu a prechodu nehnutelnosti plati prevodca (cize predavajuci), termin na podanie dan.priznania je 90 dni odo dna zapisu do katastra nehnutelnosti, toto je aj termin na zaplatenie dane - danove priznanie prikladam v prilohe
od dane z prijmu je oslobodeny tento predaj §9 pis.b) - nehnutelnost bola vo vlastnictve predavajuceho dlhsie ako 5 rokov od jej nadobudnutia
vladan
16.08.04,08:02
ešte by som sa chcela opýtať na:
- paragraf zákona, podľa ktorého platí predávajúci daň z prevodu a prechodu nehnuteľností
- aké doklady treba priložiť k daňovému priznaniu
- na ktorý daňový úrad treba podať daňové priznanie (tam kde sa nachádza nehnuteľnosť?)

ďakujem Lucka
Pekný deň
Luckasari
16.08.04,10:00
Vladi, myslim, ze pozaduju zmluvu o nadobudnuti, teda napr. kupno-predajnu zmluvu. Ja som minuly rok vymienala nehnutelnosti, takze som im predlozila zamennu zmluvu, myslim ze uz nic ineho netreba prikladat. Chcu to hlavne kvoli tomu, aby si odkontrolovali spravnost vypoctu dane. Dan sa vypocita z dohodnutej predajnej ceny, ale ta nemoze byt nizsia, ako cena podla znaleckeho posudku. Mozes si odpocitat vydavok za vyhotovenie znaleckeho posudku. Sadzba dane je 3% zo zakladu dane.

Dan z prevodu a prechodu nehnutelnosti plati prevodca nehnutelnosti z.c. 554/2003 Z.z. o dani z prevodu a prechodu nehnutelnosti §2 pis.a)

Spravcom dane je danovy urad, v ktoreho uzemnom obvode sa nehnutelnost nachadza, ten isty zakon §8.

inac tu dan z prijmu som pisala pre pripad, ze ten byt nebol pouzivany na podnikanie, ani o nom nebolo v minulosti uctovane
slavkaD
16.08.04,10:56
Ja by som len doplnila, ze k danovemu priznaniu prikladas len doklad o nakladoch za znalecky posudok (ak si ich odpocitavas od zakladu dane), zmluvu neprikladas, tu posle danovemu uradu kataster (preto ju davas na kataster v tolkych vyhotoveniach, aby bolo jedno aj pre DU).
vladan
16.08.04,11:25
... považuje sa byt používaný na podnikanie taký, v ktorom má miesto podnikania jeho majiteľ-živnostník (uvedený v živnostenskom liste), ale vôbec o ňom neúčtoval (žiadne %-uálne delenie výdavkov, ani zmienka o tom, že v tom byte niekto podnikal). Len na živnostenskom liste je napísané miesto podnikania podľa trvalého bydliska.
Luckasari
16.08.04,12:07
SlavkaD, ja som najprv zmluvu na DU neodovzdala, a potom ma dodatocne vyzvali, ze im ju musim predlozit, lebo nemaju ako skontrolovat, ci som spravne vypocitala dan, takze som im dala kopiu (asi komunikacia medzi DU a katastrom dobre funguje, ale nechcela som sa s nou natahovat)

Vladi: v zakone je vyslovene napisane, ze prijem z predaja bytu by nebol oslobodeny ak by danovnik mal nehnutelnost zahrnutu v obchodnom majetku, ak o nehnutelnosti uctoval ako o majetku vyuzivanom na podnikanie alebo na inu samostatnu zarobkovu cinnost, alebo na prenajom, alebo ho evidoval ako majetok prenajimany - vtedy sa vztahuje oslobodenie az po piatich rokoch od skoncenia cinnosti.
Moj nazor je, ze ak tam ma len sidlo, ale neuctuje o tom byte, tak by mal platit ten §9 pis.b)
vladan
16.08.04,12:13
ok, fajn. A predsa ešte: myslíš, že to stiahnuté tlačivo môžem vytlačiť na farebnej tlačiarni a vypíšem ho, ale musí byť originál tlačiva z DÚ?
Luckasari
16.08.04,13:04
myslim, ze moze byt aj taketo
existuje zoznam danovych priznani, ktore DU akceptuje vytlacene z internetu, nepamatam si ho vsak, ale pokial to vytlacis este aj na farebnej tlaciarni, myslim, ze by ti ho mohli akceptovat
(no a ak sa mylim, tak sa bude prepisovat ...)
Lucka F.
19.08.04,12:38
Ahoj,

nevie prosim vas nahodou niekto, ako je to s predajom bytu? Byt sme kupili ako firma. Teraz ho predavame. Dali sme si nan urobit znalecky posudok, ktory ho ocenil na urcitu hodnotu. Co sa stane v uct, ak ho predame pod cenu aka je udana na znaleckom posudku? Lucia
Belara
22.10.04,12:16
Ahoj. Napisal si, ze: "dan z prevodu a prechodu nehnutelnosti plati predavajuci a termin na podanie dan.priznania je 90 dni odo dna zapisu do katastra nehnutelnosti". Ako ale predavajuci vie,ze kupujucemu uz kataster zapisal byt (nehnutelnost) do katastra nehnutelnosti? Kataster nejakym sposobom oznami predavajucemu, ze sa stal kupujuci uz majitelom?
Mam totiz takyto problem. Navrh na vklad sa dal na kataster 15.4.2003 a vklad povolili az 23.2.2004. Ja som sa v kupno-predajnej zmluve zaviazala, ze dan z prevodu nehnutelnosti zaplatim za kupujuceho. Lenze: danove priznanie musi podat on - ak to dobre chapem.. Ja nemozem ist na danovy urad a zaplatit to zanho. On to danove priznanie este nepodal, 90-dnova lehota uz uplynula, takze sa budu asi platit penale. Moze to danovy urad vymahat odo mna?
Steve_P
08.02.06,17:20
Zopár info:
- Dňa 05.09.2005 som predal byt v osobnom vlastníctve, ktorému som bol vlastníkom 15rokov, kúpno-predajnou zmluvou.

- Zápis do katastra o predaji bytu bol uskutočnený dňa 16.11.2005.
Z bytu som sa vysťahoval a trvalý pobyt som zmenil dňa 15.08.2005 na Mestkom úrade.

Otázka:
- Vzťahuje sa namňa oslobodenie od platenia dane z daného predaja, nakoľko mi na daňovom úrade povedali, že daň MUSÍM zaplatiť, lebo zmena trvalého bydliska bola vykonaná skôr, ako zápis do katastra.

Ak musím zaplatiť daň z tohto predaja, tak aká je to čiastka v % a musím dodržať tých 90dní, alebo stačí zdaňovacie obdobie Február 2006??? ...

Prípadne mi odpoveď pošlite na Gravedigger3@azet.sk ... Ak by to bolo možné ...

Vopred Ďakujem za odpoveď ... :)
Johanka
08.02.06,17:53
Predaj bytu je od dane oslobodený, ak si v ňom mal trvalý pobyt najmenej dva roky pre predajom. Z toho, čo si napísal, túto podmienku spĺňaš. Takže príjem z predaja je oslobodený od dane z príjmov a tento príjem neuvádzaš v daňovom priznaní. To čo píšeš o 90-dňovej lehote a nejakých percentách - myslím, že si čítal ešte starý, v súčasnej dobe vlastne neexistujúci Zákon o dani z prevodu a prechodu nehnuteľností.
Steve_P
08.02.06,18:24
Ďakujem ... Ale ešte otázočka :)

Hmmm ... Takže vlastne teraz nemusím ísť na daňové, podať daň z predaja tohto bytu a tú daň zaplatiť???

Ale na Daňovom úrade(bol som tam cca v Novembri 2005) mi povedali, že MUSÍM podať daňové a dotyčnú daň musím zaplatiť, nakoľko od 15.08.2005 už tam nemám trvalý pobyt a byt bol predaný až 16.11.2005 ...

Pritom sa opierali o zákon: "Zákon o predaji bytov z roku 2005" ...

Mohla by si mi napísať zákon, ktorým sa môžem na daňovom úrade brániť, ak by mi stále omlieľali tú istú pesničku, že musím tú daň zaplatiť ...

Jedná sa o Daňový úrad Košice II ...

Ďakujem :)
Johanka
08.02.06,18:55
Ahaaa! Ten trvalý pobyt by musel byť bezprostredne pred predajom dva roky. To si asi pomrvil tým skorším odhlásením z trvalého pobytu. Ale je tu ešte druhá možnosť oslobodenia, a to 5 rokov vlastníctva nehnuteľnosti. Podľa toho čo píšeš, tento byt si vlastnil viac ako 5 rokov, takže je príjem z predaja oslobodený.
K tomu Zákonu o predaji bytov - taký nepoznám:eek: . Príjmy zdaňujeme podľa Zákona o dani z príjmov. Oslobodené príjmy sú v §9 .
Steve_P
08.02.06,19:58
Mno ... :)

Tak Ti chcem povedať Ďakujem ;) ... Znova som o niečo múdrejší :p

Ešte raz ... Ďakujem za Tvoj čas a rady ...

:cool:
ewap
22.02.06,06:06
Dobré ránko.Ak súkromná osoba predá pôdu, platí daň ? Ak áno, aký je postup? Ďakujem
vieroslava
22.02.06,06:21
Daň z príjmu platíš len ak tú pôdu pred predajom vlastníš menej ako 5 rokov. Ostatné o dobe vlastníctva pri dedení platí, ako bolo už uvedené. Ak sje povinnosť platiť daň, normálne to uvedieš v nasledujúcom DP dani z príjmu.
ewap
22.02.06,09:49
Daň z príjmu platíš len ak tú pôdu pred predajom vlastníš menej ako 5 rokov. Ostatné o dobe vlastníctva pri dedení platí, ako bolo už uvedené. Ak sje povinnosť platiť daň, normálne to uvedieš v nasledujúcom DP dani z príjmu.


A to zaplatím 19% ? Nestrašte ma.

Ak tá pôda bola vrátená v reštitúcii a nasledne predaná / pred uplynutím 5 rokov/ platí to isté ? Ďakujem
vieroslava
22.02.06,12:33
Ak si nehnutelnost nadobudla v restitucii, samozrejme, dan pri predaji neplatis, aj ked predavas skor ako pred uplynutim 5 rokov.
Janika
27.02.06,20:48
Prosím Vás o radu ohľadne dane z predaja bytu.
Dcéra s budúcim zaťom si kúpili družstevný byt a potrebovali vydokladovať kúpu bytu cez stavebné sporenie (čo stav. sporiteľňa neuznáva, musí byť v OV). Rodičia im predali svoj byt, v ktorom majú trvalý pobyt viac ako 10 rokov a je v OV 6 r. za 800.000,-, každému po 1/2-ine. Po vydokladovaní stav. sporenia dcéra so zaťom naspäť predali byt rodičom za 800.000,-. Zaujíma ma, či bude budúci zať platiť daň zo sumy 400.000,-, keďže on nemá v byte trvalý pobyt? Mal najskôr výdavok 400.000,- a následne ten istý príjem. Ďakujem.
vieroslava
28.02.06,07:21
Ked predal za tu istu cenu, za ktoru kupil je dan 0 Sk. Ale musi to uviest v danovom priznani.
Pepa
28.02.06,08:38
Ked predal za tu istu cenu, za ktoru kupil je dan 0 Sk. Ale musi to uviest v danovom priznani.
Súhlas .
Janika
01.03.06,16:24
A je to stopercentne? O aký zákon sa môžu oprieť?
Johanka
01.03.06,17:49
Zákon o dani z príjmov, § 8 ods.5 - tu nájdeš čo je výdavkom pri predaji (aj) nehnuteľnosti.
Janika
01.03.06,19:06
Nebude sa to posudzovať tak, že najskôr bol výdavok až potom príjem? Myslím tým, že výdavok sa nebude brať do úvahy, pretože bol skôr ako príjem?
Johanka
01.03.06,19:18
Keď predávaš byt, teda máš príjem z jeho predaja, je logické, že si ho najskôr nejako musela nadobudnúť. Do výdavkov dáš cenu, za ktorú si byt kúpila.
TO je ako v podnikaní, napr. najprv kúpiš tovar a potom ho predáš = najprv výdavok, potom príjem.
Janika
02.03.06,20:43
Stále mi to nedá, nie je to § 8 ods. 1 zák. dane z príjmov? Poraďte mi, prosím! Je to súrne!
Johanka
02.03.06,21:03
Príjem z predaja bytu spadá pod § 8 ods.1 písm. b/ - príjmy z prevodu vlastníctva nehnuteľností.
Následne si pozri § 8 ods.5 - čo je výdavkom pri príjmoch podľa vyššie uvedeného ustanovenia.
Podľa Tvojho príkladu : príjem 400.000 Sk. Výdavok 400.000 Sk v zmysle § 8 ods.5 písm.a/ - kúpna cena preukázateľne zaplatená za vec ( vecou sa rozumie aj nehnuteľnosť, teda aj byt )
Len mi nejako uniká , v čom vidíš problém.
Janika
02.03.06,21:40
Myslím si, ze daňováci by mohli mať iný názor, pretože ich zrejme nebude zaujímať za čo nadobudol byt, ale že mal príjem z predaja bytu a keďže nesplnil podmienku trvalého pobytu 2 roky - nie je to príjem oslobodený od dane v zmysle § 9 ods. 1 písm. a) a medzi nadobudnutím a predajom neuplynulo 5 rokov - nie je to príjem oslobodený od dane v zmysle § 9 ods. 1 písm. b). Takže si myslím, že je povinný príjem z predaja bytu zdaniť.
Johanka
03.03.06,08:55
Však ja Ťa nepresviedčam, že nemusí príjem z predaja zdaniť. Ale zdanenie tohto druhu príjmu sa riadi ustanoveniami Zákona o dani z príjmov, ktoré som uviedla v predchádzajúcom príspevku. Daňovník v DPriznaní prizná príjem z prevodu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti a má nárok dať si do výdavkov obstarávaciu cenu. Je na ňom, či si tento nárok uplatní alebo nie, ale to by bol sám proti sebe. Nechápem, prečo sa tomu tak brániš. Nie si v pozícii, že by si takto urobila DP na základe nejakej informácie typu " jedna baba povedala ". Máš to podložené príslušnými ustanoveniami Zákona o dani z príjmov.
Kontrolóri preverujú správnosť stanovenia základu dane . Ak zákon umožňuje dať niečo do výdavkov, neviem prečo by to nemali rešpektovať.
Janika
04.03.06,21:00
Johanka, vďaka za Tvoju trpezlivosť a radu, mňa totiž kolegyne presviedčali, že si výdavok za kúpu nemôže uplatniť a musí zaplatiť daň zo sumy 400.000,-, čo je 76.000,- Sk. Preto toľko otázok. A ešte 2 posledné: DP musia podať všetci účastníci? Čo sa stane, ak nepodajú? Mladý totiž odišiel na pracovnú cestu na 2 mes. do zahraničia.
Johanka
05.03.06,09:42
Každý, kto mal nejaký druh príjmu, musí podať DP. Nemusí iba v prípade, že je príjem nedosiahol za rok polovicu nezdaniteľnej časti základu dane alebo jeho príjem je od dane oslobodený ( oslobodené príjmy sa do DP neuvádzajú).
Ak mladý odišiel mimo SR, treba požiadať o predĺženie lehoty na podanie DP.
Janika
05.03.06,16:46
laurax
11.03.06,07:03
No, ja si myslim ze za predaj bytu neplatis 19 % (76 000) ale len 3%, co je v tomto pripade 12 000 skk - moze mi to niekto potvrdit, alebo vyvratit?

Laurax
helas
11.03.06,10:43
Ale u nás je rovná daň 19 % a tie 3% to bolo v starom zákone o prevode
nehnuteľnosti a tá sa už neplatí.
emily77
12.02.08,10:49
Ahojte, chcela by som sa opytat ci by my vedel niekto poradit chcem predat byt ktory som kupila od bytoveho druzstva a mam v nom trvaly pobyt styri a pol roka a tolko isto ho mam aj v osobnom vlastnictve zaujima ma ci musim zaplatit dan ak ho budem predavat? dakujem za odpoved
Zoltán Kovács
12.02.08,11:17
Ahojte, chcela by som sa opytat ci by my vedel niekto poradit chcem predat byt ktory som kupila od bytoveho druzstva a mam v nom trvaly pobyt styri a pol roka a tolko isto ho mam aj v osobnom vlastnictve zaujima ma ci musim zaplatit dan ak ho budem predavat? dakujem za odpoved

Je splnená podmienka § 9 ods.1 písm a) ZoDP trvalý pobyt 2 roky. Teda príjem z predaja bytu bude oslobodený od dane z príjmov.
Johanka
12.02.08,11:18
Ahojte, chcela by som sa opytat ci by my vedel niekto poradit chcem predat byt ktory som kupila od bytoveho druzstva a mam v nom trvaly pobyt styri a pol roka a tolko isto ho mam aj v osobnom vlastnictve zaujima ma ci musim zaplatit dan ak ho budem predavat? dakujem za odpoved
Podmienka na oslobodenie od dane z príjmu je trvalý pobyt dva roky bezprostredne pred predajom.
Chobot
12.02.08,11:19
Ahojte, chcela by som sa opytat ci by my vedel niekto poradit chcem predat byt ktory som kupila od bytoveho druzstva a mam v nom trvaly pobyt styri a pol roka a tolko isto ho mam aj v osobnom vlastnictve zaujima ma ci musim zaplatit dan ak ho budem predavat? dakujem za odpoved

Máš trvalý pobyt viac ako 2 roky = príjem nezdaňuješ.
Ella
12.02.08,11:53
Ahojte, poraďte mi prosím, aká je aktutálne sadzba dane pri predaji nehnuteľnosti.
Johanka
12.02.08,11:59
Sadzba dane z príjmov je 19 %.
Zoltán Kovács
12.02.08,12:01
Ahojte, poraďte mi prosím, aká je aktutálne sadzba dane pri predaji nehnuteľnosti.


Sadzba dane z príjmov je 19 %.

Zaujímavé je, že včera som dostal tú istú otázku. Ľudia majú zafixované nejako v hlave 3%, ktoré bolo volakedy za prevod nehnuteľnosti, čo už je dobrých pár rokov zrušené.
Anik
25.03.08,20:35
dobrý večer
študujem, študujem , ale pre istotu sa radšej opýtam
- trvalý pobyt v predanom byte 10 rokov - družstevnom
-- Zmluva o prevode vlastníctva družstevného bytu podpísaná
1.6.2007
kataster -právne účinky vkladu 8.8.2007, vklad povolený
7.9.2007
následne byt predaný 29.10.2007 za 570.000,-
- družstevný byt bol odkúpený 1.6.2007 od OSBD za 8.456,- následne predaný
je potrebné podať DP a zdaniť ? 570.000 - 8.456=561.544,-
daň by potom bola 106.693 dúfam že to nie je pravda, ale každopádne potrebujem pomoc lebo to musí byť urobené dobre
-mätie ma ten trvalý pobyt v tom byte
za promtnú a hlavne fundovanú odpoveď veľmi pekne ďakujem, lebo to musím poriešiť
príjemný večer
Anik
Anik
25.03.08,22:29
posúvam a ďakujem
Anik
Zoltán Kovács
25.03.08,22:34
dobrý večer
študujem, študujem , ale pre istotu sa radšej opýtam
- trvalý pobyt v predanom byte 10 rokov - družstevnom
-- Zmluva o prevode vlastníctva družstevného bytu podpísaná
1.6.2007
kataster -právne účinky vkladu 8.8.2007, vklad povolený
7.9.2007
následne byt predaný 29.10.2007 za 570.000,-
- družstevný byt bol odkúpený 1.6.2007 od OSBD za 8.456,- následne predaný
je potrebné podať DP a zdaniť ? 570.000 - 8.456=561.544,-
daň by potom bola 106.693 dúfam že to nie je pravda, ale každopádne potrebujem pomoc lebo to musí byť urobené dobre
-mätie ma ten trvalý pobyt v tom byte
za promtnú a hlavne fundovanú odpoveď veľmi pekne ďakujem, lebo to musím poriešiť
príjemný večer
Anik

Zákon o dani z príjmov

§ 9
Príjmy oslobodené od dane

(1) Od dane je oslobodený príjem

a) z predaja bytu alebo obytného domu s najviac dvoma bytmi vrátane súvisiacich pozemkov, ak v ňom mal predávajúci trvalý pobyt najmenej po dobu dvoch rokov bezprostredne pred predajom, okrem
1. príjmov z predaja týchto nehnuteľností, ktoré boli zahrnuté do obchodného majetku, a to do piatich rokov odo dňa ich vyradenia z obchodného majetku a
2. príjmov, ktoré plynú daňovníkovi podľa zmluvy o budúcom predaji týchto nehnuteľností uzavretej do dvoch rokov od začiatku trvalého pobytu v nich alebo do piatich rokov odo dňa ich vyradenia z obchodného majetku, aj keď kúpna zmluva bude uzatvorená až po dvoch rokoch od začiatku trvalého pobytu alebo po piatich rokoch odo dňa ich vyradenia z obchodného majetku,

Podmienka je splnená.
Anik
25.03.08,22:40
Zolee vrelá vďaka čítala som to tu dnes najmenej 5 x len som mala obavy v tom že v podstate bol byt odkúpený v roku 2007
a predaný vlastne tiež ak by som to urobila zle tak tá pokuta by bola veľmi vysoká
Anik
Zoltán Kovács
25.03.08,22:42
Zolee vrelá vďaka čítala som to tu dnes najmenej 5 x len som mala obavy v tom že v podstate bol byt odkúpený v roku 2007
a predaný vlastne tiež ak by som to urobila zle tak tá pokuta by bola veľmi vysoká
Anik

§9 ods.1 písm. a) hovorí len o trvalom pobyte a nie o majetkových pomeroch.
Kamila.k
01.04.08,15:08
kupila som byt na uver v maji 2006, v decembri 2007 som ho predala,ale nie za hotovost,ale novy majitel prebral aj uver.
prosim poradit ci mam podat DPa ci budem platit dan s prijmu ked som ziadne peniaze nedostala.dakujem
Chobot
01.04.08,15:16
kupila som byt na uver v maji 2006, v decembri 2007 som ho predala,ale nie za hotovost,ale novy majitel prebral aj uver.
prosim poradit ci mam podat DPa ci budem platit dan s prijmu ked som ziadne peniaze nedostala.dakujem

čo máš uvedené v kúpnej zmluve? Aká cena tam bola dohodnutá? Alebo ako ste dohodli odplatu za byt v zmluve?
Kamila.k
01.04.08,15:19
cena zostatku uveru 360000 nic viac.
Chobot
01.04.08,15:27
cena zostatku uveru 360000 nic viac.

Tak v zmysle daňovej povinnosti je pre teba príjem 360.000 SKK. Z toho si môžeš odpočítať sumu, za ktorú si si byt kúpila.
juluca
19.04.08,09:12
Dobrý deň!
Chystám sa predať byt, som 1. majiteľ, na kúpu bytu som uzavrela zmluvu v roku 1998, kolaudácia bola len v roku 2001. Tvalý pobyt tu mám od januára 2002. Ak byt teraz predám, čo treba robiť z daňového hľadiska? Podať nejaké priznanie, .... som úplne neskúsená čo sa týka tejto témy.
Ďakujem pekne!
Zoltán Kovács
19.04.08,09:16
Dobrý deň!
Chystám sa predať byt, som 1. majiteľ, na kúpu bytu som uzavrela zmluvu v roku 1998, kolaudácia bola len v roku 2001. Tvalý pobyt tu mám od januára 2002. Ak byt teraz predám, čo treba robiť z daňového hľadiska? Podať nejaké priznanie, .... som úplne neskúsená čo sa týka tejto témy.
Ďakujem pekne!
Podľa uvedených info príjem z predaja bude oslobodený od dane z príjmu. Takže nebude treba podávať z titulu predaja daňvé priznanie.

Len na mestskom, resp. obecnom úrade oznámiť, že už nie si vlastníkom, aby v nasledujúcom roku výmer dane z nehnuteľnosti bol vystavený na nového majiteľa.
juluca
19.04.08,10:33
Moc krát ďakujem!
J.