qwert1
21.11.10,09:19
rozmyslam nad hypouverom pre mladych z Unicredit,nasiel som vsak v zmluve nieco co si neviem presne vylozit.

podmienky su na:
unicreditbank.sk/index.php?www=Obchodne_podmienky&navigation_id=753
podmienky pre uver:
unicreditbank.sk/index.php?www=sp_file&id_item=1921
inak sa riadi podla vseobecnych pravidiel

v poslednom odstavci :

"V záujme zlepšenia kvality služieb poskytovaných Bankou v nadväznosti na zmenu obchodnej politiky Banky
alebo nadväzne na vývoj právneho prostredia alebo na základe zmien na peňažnom a kapitálovom trhu
alebo na základe zmien na bankovom trhu je Banka oprávnená Obchodné podmienky meniť alebo dopĺňať
alebo ich úplne nahradiť. Banka Uverejňuje aktuálne znenie Obchodných podmienok, a to v lehote najmenej
15 dní pred nadobudnutím účinnosti príslušnej zmeny. Dlžník je oprávnený vyjadriť svoj nesúhlas so zmenou
Obchodných podmienok písomným oznámením doručeným vo forme doporučenej listovej zásielky Banke
najneskôr v deň predchádzajúci dňu nadobudnutia účinnosti tejto zmeny Obchodných podmienok. Ak však
Dlžník vo vyššie uvedenej lehote neoznámi svoj nesúhlas so zmenou Obchodných podmienok alebo vykoná
akýkoľvek právny úkon voči Banke, alebo pokračuje v prijímaní Bankových produktov tak, že z danej situácie
je zrejmé, že má vôľu v danom záväzkovom vzťahu s Bankou pokračovať, alebo svojím konaním potvrdí, že
sa so zmenou Obchodných podmienok oboznámil, považuje Banka takéto konanie Dlžníka za vyjadrenie
jeho súhlasu so zmenou Obchodných podmienok a tieto zmeny vo vzťahu k Dlžníkovi nadobúdajú účinnosť
pre vzájomné vzťahy založené Zmluvou o úvere a vzťahy s nimi súvisiace v deň v nich uvedený. Ak Dlžník
nesúhlasí s takýmto novým znením Obchodných podmienok a nedôjde k inej dohode, Dlžník je povinný vrátiť
Banke Pohľadávku najneskôr v deň predchádzajúci dňu nadobudnutia účinnosti Uverejnenej zmeny
Obchodných podmienok a Banka je oprávnená účtovať Dlžníkovi Poplatok za predčasné splatenie Úveru v
zmysle Cenníka."

Toto mi znie,ako keby si na 2. den mohli svojvolne kompletne zmenit celu zmluvu...
napr. na uver pre podnikatelov vo VUB som nieco take nevidel:



viem,ze vkladam clanok do inej kategorie,ale kedze je to podobne s uverom pre firmu,snad sa tu niekto fundovany najde :)
qwert1
21.11.10,08:31
google.sk/#sclient=psy&hl=sk&q=obchodne+podmienky+hypouver+vub&aq=o&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&psj=1&fp=ed6fc3399a2c48fa
qwert1
22.11.10,10:46
len tak informativne od cloveka pravnika, "V záujme zlepšenia.."
malo by sa to dat napadnut,pokial by zmenili podmienky v moj neprospech.
bubkoch
22.11.10,10:53
len tak informativne od cloveka pravnika, "V záujme zlepšenia.."
malo by sa to dat napadnut,pokial by zmenili podmienky v moj neprospech.

"v zaujme zlepsenia kvality služieb ..."
kvalita služieb z pohladu banky nema nic spolocne s tvojou spokojnostou ani s tvojim prospechom z nich :D
qwert1
22.11.10,11:14
doriti fakt :)
qwert1
22.11.10,11:19
v clanku 1 v zakladnom ustanoveni bodu 2 je ale povedane,ze by zmluva o uver mala byt predradena tejto.
V nej by som mal mat pevnu marzu na cele obdobie 20 rokov + euribor,
cize skvalitnenie sluzieb by mi mohli akurat zvysit poplatok za ucet ,lebo mi tam pridaju zopar sprostosti ,alebo ma inak mozu dostat ?
profesional
23.11.10,05:30
Osobne si myslim ze taketo ustanovenie je neplatne.
A to z toho dovodu ze zmluvu o uvere uzatvarate pisomne. A Obciansky zakonnik jednoznacne hovori o tom ze menit zmluvu uzavretu pisomne je mozne iba pisomne. Nakolko toto ustanovenie je kogentne, nie je mozne sa prav z toho vyplyvajucich zmluvne vzdat ani sa dohodnut inak.