speed212
21.11.10,10:58
Ahojte. Mám 21 rokov a som chalan. Mám hrozný problém, / občasné pomočovanie/ ktorý trvá už dlhšiu dobu no v poslednom čase sa to zintenzívňuje. Vôbec to nie je pravidelné, avšak naposledy sa mi to stalo cez deň, čo predstavuje dosť neprijemnú skúsenosť. Pracujem v dosť veľkom kolektíve a bol by som veľmi nerád, ak by sa to zopakovalo. Poraďte mi prosím niečo, čím sa to dá obmedziť, resp. prekryť aby si nikto v okolí nič nevšimol. Lebo som zúfalý už
terezamaria
21.11.10,10:33
ivantt
21.11.10,14:54
Na tvoom mieste by som vyhladal lekarsku pomoc... si dost mlady a hamba nie je na mieste... treba ist lekarovi...
speed212
21.11.10,18:54
Na tvoom mieste by som vyhladal lekarsku pomoc... si dost mlady a hamba nie je na mieste... treba ist lekarovi...

práveže toho sa bojím. Bol by som nerád aj s neskoršími reakciami môjho okolia preto sa pýtam, čo sa dá robiť pred ešte pred lekárom, čo by mohlo mať úspech...
ivantt
21.11.10,19:27
práveže toho sa bojím. Bol by som nerád aj s neskoršími reakciami môjho okolia preto sa pýtam, čo sa dá robiť pred ešte pred lekárom, čo by mohlo mať úspech...

Da sa vyskusat alternativne liecenie ale aj tak by som neobchádzal lekarov. Bývala svokrusa bola chorá a mali z nej srandu. Neskôr prevládal názor, ze co na to povedia ludia... skoncila v tazkej schyzofrenii.. keby nebolo otázky co na to okolie, mohla to prekonavat ovela lahsie a hned na zaciatku. Kasli na okolie, ved ide o teba a nie o okolie.... ver mi...
katarina.j
21.11.10,19:32
podľa mna nemas vôbec nad čím rozmyslat a okamzite sa objednat k urologovi-ten ti zisti pričinu pomočovania počas dna, nemusi ist o inkontinenciu, môže to súvisiet s obličkami, mechurom, močovodmi...odporučala by som ti byť tvrdý na seba a nepozerať na okolie(čo povedia iní), ale ty hľad na seba-ide predsa o tvoje zdravie. tak hlavu hore a nerozmýšľaj nad "babskými" receptami, lebo aj tie su len dočasné...
mamka Danka
15.12.10,10:49
Úplne súhlasím s hore uvedenými príspevkami. Čím skôr navštíviš lekára, tým lepšie. Ak si tento problém nemal doteraz, o to horšie. Niečo sa udialo v tvojom tele a treba to odhaliť skôr ako prídeš o obličky. Mojej známej sa to stalo tiež z ničoho nič a skončila na operácii ľadvín a skoro o jednu prišla. Našťastie sa na to prišlo v čas. A môj syn mal tiež takýto problém, iba že v omnoho mladšom veku. Diagnózy boli hneď dve: hyperaktívny močový mechúr a zbytkový moč v mechúry po vyprázdnení. Absolvoval medikamentóznu liečbu a odstránenie jednej zadnej chlopne v mechúry. To bol len malý chirurgický zákrok vykonaný pri cystoskopii. Viem, že to nie je príjemné, keď sa ti hrabú v takej intímnej oblasti a muži na to nie sú zvyknutý. No my ženy chodíme každoročne na preventívne prehliadky a čo už, treba to prežiť, aby sme prežili. A takú tehuľku, tú si obzerajú každý mesiac.
ErinErin
15.12.10,11:11
K lekárovi treba ísť čim skôr. Okrem porúch v močovom systéme môže ísť aj o neurologické ochorenie!