Braňo
24.11.05,10:30
Prosím všetkých o radu : Slovenská firma poskytuje na Slovensku mobil francúzskemu kolegovi zo sesterskej firmy. Nie je to náš zamestnanec. Faktúru od T- mobile dostanem, uplatním DPH na vstupe, ale zaujíma ma, keď francúzska firma predloží francúzske IČ DPH, či na faktúru uvádzam DPH, či sa jedná o dodanie, podľa akého par., odvádzam DPH, či nie. Nazdávam sa, že spotreba hovorov nastala na Slovensku. Zaradím to normálne do riadku 3 a odvediem daň na riadku 2 DPH priznania? Žiadnu zmluvu nemáme, maximálne ústnu :D .
Braňo
24.11.05,10:46
Nevie nikto?
Monika Kováčová
24.11.05,10:57
Ide o "refakturáciu" telefónneho účtu?
Braňo
24.11.05,11:08
asi hej.:o
Braňo
24.11.05,11:49
Vyjadrí sa niekto?
Tweety
24.11.05,12:23
Vyjadrí sa niekto?
Čítam, čítam v zákona o dph a § 15 miesto dodania služby, ktorá je v odseku 8 je podľa odseku 7 vo Francúzsku. Teda fakturovať treba bez DPH.:rolleyes:
Braňo
24.11.05,12:26
Nazdávam sa, že miesto dodania (a spotreby) služby je na Slovensku, Francúz používa mobil na Slovensku.
Monika Kováčová
24.11.05,13:03
par. 8 zákona o DPH
(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

a) reklamné služby,
b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
e) pridelenie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov,
g) telekomunikačné služby,
h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
i) elektronicky dodávané služby,
j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.
Tweety
24.11.05,13:06
par. 8 zákona o DPH
(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

a) reklamné služby,
b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
e) pridelenie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov,
g) telekomunikačné služby,
h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
i) elektronicky dodávané služby,
j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.
Som rada, že si mi potvrdil správnosť môjho príspevku.
:cool: :eek:
Monika Kováčová
24.11.05,13:07
Teda pre par. 15 odst. 7 a následne 8 sa miesto dodania presúva do IČŠ EÚ.
Braňo
24.11.05,17:34
A DPH na vstupe bude súčasťou fakturovanej sumy, že?
Monika Kováčová
25.11.05,06:35
A teda vstupuje do zisku? No neviem, popátram ešte.
Tweety
25.11.05,06:43
A DPH na vstupe bude súčasťou fakturovanej sumy, že?
Budeš fakturovať iba cenu bez dane. DPH neodvedieš štátu. Prenesie sa daňová povinnosť na Francúza.:cool: :eek:
Monika Kováčová
25.11.05,06:45
Aj ja si myslím, to čo TWEETY.
Tweety
25.11.05,07:29
Aj ja si myslím, to čo TWEETY.
Dík, použijem moju obľúbenú frázu." Marečku potešil ste mně, aj Ja Vás poteším";) :o