kubicanka
21.11.10,14:16
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať aký je postup v JÚ pri kúpe ojazdeného automobilu pred ukončením živnostenského oprávnenia,ktoré si chcem dať do firmy, či sa účtuje len alikvotná časť, t. j. odpis alebo celková suma, nemám s tým žiadne skúsenosti.

Ďakujem!
KEJKA
21.11.10,13:18
kedy chceš ukončiť živnosť?
Auto sa odpisuje 4 roky, ak si ho dáš do majetku, budeš ho odpisovať každý rok, pokiaľ budeš mať k 31.12. živnosť a teda auto v majetku.
kubicanka
21.11.10,13:28
Ja by som ho chcela kúpiť teraz do konca novembra a v decembri chcem zrušiť živnosť.
KEJKA
21.11.10,13:33
tak to ti ZD neovplyvní - ani odpisy si nebudeš môcť uplatniť a najbližších 5 rokov v prípade, že auto predáš, príjem budeš musieť zdaniť /zisk po odpočítaní obst. ceny/.
Nerozumiem, čo ťa k tomu vedie.
kubicanka
21.11.10,13:44
Chcela som len vedieť aký je postup pri takéjto kúpe auta, myslela som, že si tým ponížim aspoň trocha ZD aspoň o ten odpis, pretože ja si chcem o pol roka znova tú živnosť otvoriť, tak som nevedela ako sa to vôbec robí. Prečo si nemôžem vôbec uplatniť ani ten odpis? To sa musí auto kúpiť v priebehu roka aby si ho mohla potom odpis uplatniť alebo ako? A to, že keď auto predám do 5 rokov tak to som ani nevedela, že ho potom musím zdaniť, tie zákony sú fakt komplikované.
veronikasad
21.11.10,13:46
Ja by som ho chcela kúpiť teraz do konca novembra a v decembri chcem zrušiť živnosť.
aký máš na to dôvod ?
kubicanka
21.11.10,13:50
len som chcela vedieť, či sa to dá, chcela som si aspoň o ten odpis ponížiť ZD, ja vôbec neviem ako to chodí v tej veci, lebo o pol roka si zasa živnosť otvorím a potom už vôbec neviem ako sa v tom pokračuje!
KEJKA
21.11.10,13:52
živnosť na účtovníctvo?
wau.................. no coment.
odvolávam vzhľadom na omyl vyplynuvší zo zadania otázky v 1.osobe
kubicanka
21.11.10,14:11
Ale nie na účtovníctvo, to by som tu nedávala také otázky, ale už som ti to vysvetlila, že sa tie otázky týkajú môjho muža, on má živnosť, nie ja, ale ja mu to musím robiť a mám v niektorých veciach dosť chaos.
KEJKA
21.11.10,14:21
vysvetlila si to v inej téme
http://www.porada.sk/t152012-nezaplatene-pohladavky-a-zavazky-pred-ukoncenim-zivnosti.html
a tiež
http://www.porada.sk/t152016-ukoncenie-zivnosti-a-opatovne-otvorenie-zivnosti.html

a prečítala som si to pred chvíľou. Píšeš v prvej osobe, tak sa nečuduj.
dávam sem linky na všetky témy, ktoré si založila.
A ešte radu ohladne odvodov som optimisticky prehnala, menia sa zákony, takže po 1.1.2011 zasa bude otázka odvodov inak.
Chodievaj sem častejšie. Daj si vyhľadávanie, niečo sa nájde, napr. hore na lište skús vyťukať "ukončenie živnosti" a vyhľadané témy si preštuduj.