alenkam
21.11.10,18:08
Ahojte poradacky! Potrebujem poradit nejaky efektivnejsi sposob zehlenia ciernych nohavic a kosiel. Totiz, ked ich zehlim priamo zehlickou bez latky medzi, tak zehlicka sposobi lesk na latke. Takisto aj citlive latky sa snazim zehlit s pridavnou latkou (napr cista utierka) medzi zehlickou a zehlenou vecou.
Problem je ten, ze takto je tazke skoordinovat aby aj vec dole bola rovna a aj ta latka medzi a s tou latkou medzi su len starosti a zehlenie ide pomalsie.
Ako to robite vy? Nie je nahodou nejaka latka, co sa pripevni na zehlicku? Dakujem!!!!
KEJKA
21.11.10,17:40
ja tiež žehlím s látkou, čo najtenšou, kedysi aj pomocou plienky - ale tie neboli ideálne.
Použitím naparovacej lesk nevzniká, ale vždy som mala z toho obavy, takže na 100% nemôžem odporučiť.
Čisto pôsobiť iba parou - to puky na nohaviciach asi nevyžehlíš.
Na puky podľa mňa jedine s pomocnou látkou.
=================
alla66
21.11.10,17:43
vygooglila som radu: Keď nechcete mať lesklé miesta na tmavom oblečení, môžete si pomôcť tým, že takúto bielizeň budete žehliť len smerom zľava doprava. .....nemám odskúšané - treba overiť:)
alenkam
21.11.10,17:50
zlava doprava? No zalezi ako si clovek tu bielizen ulozi, takze je to podivne. Alebo zeby tym bolo myslene, ze len jedym smerom?
Naozaj neexistuje nejaka nasada na zehlicku, co by to elegantne vyriesila?
KEJKA
21.11.10,17:54
akú máš žehličku? Lebo tie lepšie majú špeciálny povrch, čo by lesku bránil.
alla66
21.11.10,17:58
ďalšia rada..
>>>> textílie sa žehlia mierne teplou žehličkou cez vlhkú prestierku treba dávať pozor na tlak lebo vysoký tlak spôsobuje lesk

>>>> Začíname žehliť vždy na rube.

>>>> Na odevoch, ktoré sú žehlené nesprávnym spôsobom, sa často objavia lesklé miesta. Tieto zvovu oživíme, keď ich prežehlíme cez handru namočenú v octovej vode. Látku len naparujeme, teda nevysušujeme. Potom necháme odev vyschnúť a necháme ho preschnúť na ramienku. Až potom odkladáme do skrine.
Rozalka
21.11.10,18:00
pánska vreckovka (lebo je veľká) namočená v octovej vode - vždy zabralo
alla66
21.11.10,18:02
čo ten google nenájde:) .....Ešte predtým ako začneš žehliť nezabudni na vodu z vodovodu pri veľmi tvrdej vode je nutná prímes

destilovanej vody v pomere 1:1 Tak a teraz začnime košeľou tu je propozícia žehlenia:

Je jedno čo žehlíš prvé či golier alebo rukávy ...Predne diely žehli na rubnej strane aj zadný diel košele.

Len rukávy sa žehlia z lícnej strany. Dôležitý je aj správny postup skladania košele. To iste platí aj pre

tričko s dlhými rukávmi. Rukavy sa vždy skladaju vertikalne.

Nohavice

Tesilové nohavice sa žehlia presne na puky od záhybu smerom k dolnému kraju. Samozrejme že

treba použiť bavlnenú tkaninu na mokro- vyžmýkanú. To preto aby sa netvoril lesk. Síce už existujú

žehličky so špeciálnou úpravou kde sa nemusí použiť mokra prestierka ale istota je istota.
alla66
21.11.10,18:06
zlava doprava? No zalezi ako si clovek tu bielizen ulozi, takze je to podivne. Alebo zeby tym bolo myslene, ze len jedym smerom?
Naozaj neexistuje nejaka nasada na zehlicku, co by to elegantne vyriesila?
Tmavé látky je nutné žehliť v smere nite.

Vyhneme sa tak nežiadúcemu lesku.
janka51
21.11.10,18:29
Jedine žehliť cez mokrú látku iný spôsob žehlenie nepoznám aby si zabránila lesku a stačí len v čistej vode nemusí byť ani octová. Keď pridáš do vody octu oživíš tým aj farbu. O žiadnych násadách na žehličku som ešte nepočula.
lujza.j
22.11.10,11:44
všetko žehlím z opačnej strany:) samozrejme okrem pukov na nohaviciach:D
zdenka131
22.11.10,11:58
fulmaja
22.11.10,12:10
Dobrá stránka.
Paula
22.11.10,12:12
všetko žehlím z opačnej strany:) samozrejme okrem pukov na nohaviciach:D


Súhlas - všetko ,čo výnimočne naozaj žehliť treba. :)
Marína
22.11.10,13:05
Jedine žehliť cez mokrú látku iný spôsob žehlenie nepoznám aby si zabránila lesku a stačí len v čistej vode nemusí byť ani octová. Keď pridáš do vody octu oživíš tým aj farbu. O žiadnych násadách na žehličku som ešte nepočula.
Napr Braun SI 770 (http://new.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod/378606/braun/braun-si-770-18895-texstyle-control-siva-biela/)
Marína
22.11.10,13:07
Súhlas - všetko ,čo výnimočne naozaj žehliť treba. :)
Súhlas, aj keď nie vždy odolám.;)
Paula
22.11.10,13:27
Súhlas, aj keď nie vždy odolám.;)


Taký zákusok ešte nempoznám :rolleyes:. Mrníkujem, prepáčte vážne radiace osadenstvo :).
alenkam
23.11.10,09:51
Súhlas - všetko ,čo výnimočne naozaj žehliť treba. :)


A potom mi netreba ani pouzit vreckovku? mozem priamo na latku?