monika1503
21.11.10,18:59
Ahojte, vedel by mi niekto poradiť, prečo sa sa v umývačke nerozpustí celá tableta. Tablety som už vyskúšala aj od rôznych výrobcov. Mám Whirlpool ADG 8393.
alla66
21.11.10,18:27
Ahojte, vedel by mi niekto poradiť, prečo sa sa v umývačke nerozpustí celá tableta. Tablety som už vyskúšala aj od rôznych výrobcov. Mám Whirlpool ADG 8393.

google zistil príčiny:

> problém s tlakom vody
> tablety z Tesca
> uloženie veľkých hrncov pri okienku na tabletky
> tabletka sa nerozpustí pri programe 'quick wash'.

pomôže:
> tabletku vložiť do košíka na príbor.
> kontaktovať servis
jacekova
21.11.10,18:55
takýto problém sme mali aj my.... vyskúšali sme všelijaké (najlepšie, ktoré sa rozpustili boli z DM drogerie). ale presedlali sme na tekutý čistiaci prostriedok do umývačky.
daria29
21.11.10,21:02
raz som sa rozprávala s opravárom myčky o tomto .povedal .že tableta sa pri nízkej teplote nemusí rozpustiť, je dobré použiť teplotu od 50hore. a pýtam sa ,prečo to nenapísu do papierov?no pani ,to je obchod! mne sa to stalo asi 2 krát, mam myčku dlho. teraz pre zaujímavosť som zacala používať gel, a páči sa mi to tusím lepsie, ak je riad trochu špinavý, stačí trochu, a vlastne šetrím!
monika1503
22.11.10,13:48
Ďakujem za odpovede, budem skúšať.
dad111
22.11.10,18:40
Ak sa rozhodnete pre klasickú soľ, prášok a leštidlo, v návode sa dočítate ako urobiť test Vašej vody, nastaviť dávku leštidla Vašej umývačky a množstvo prášku podľa Vašej potreby. Ak sa ale rozhodnete pre tablety, musíte dať jednu tabletu a nemáte žiadnu inú možnosť. Bez ohľadu na stupeň znečistenia, potrebu leštenia a hlavne zloženie vody. Tablety sú robené tak, aby to fungovalo pri priemerných podmienkach. Ak máte vodu, ktorá nie je priemerná, ale skôr abnormálna, nedá sa nič robiť, tablety nie sú pre Vás.
daria29
22.11.10,20:13
a môže byť voda z vodovodu abnormálná ?
lilly1210
22.11.10,20:27
mam tiez umyvacku od whirlpool a tiez mi nerozpusta celu tabletu, lebo pouzivam program do 50 stupnov. ale nevidim v tom problem na reklamaciu alebo opravu. jednak nizsia teplota setri riady a energiu a jednak tu tabletu pouzijem na dvakrat (lebo s dvoma malymi detmi je riadu kazdy den dostatok).
jediny problem by bol, keby riady neostavali ciste. ale ostavaju a bez flakov. dokonca aj vtedy, ked tabletu zabudnem dat a umyvam len cistou teplou vodou. podla mna lepsie aj pre zivotne prostredie.
takze nasu umyvacku hodnotim ako skvelu. setri mi vydaje za tablety aj prirodu.
monika1503
23.11.10,05:38
Ten môj riad tiež nieje zle umytý, aj len s časťou tablety, ale ja mám zlý pocit z toho, že časom ostane akoby zadubený. Veď tá tableta, keby sa nemusela dávať ,tak ju nepredpisujú. A ak je niktorý kastról náhodou horšie umytý, pripisujem to nepoužitej tablete.Program používam 45-55 C.ahojte
euina
23.11.10,11:35
tak skús používať prášok, ja keď umývam napr. len taniere, šialky a podobne, čiže menej znečistený riad, tak dám toho prášku menej. Pri hrncoch dám prášku plnú odmerku, vyčistí dobre, rozpustí sa všetko a ešte mám aj dobrý pocit, že som ušetrila.
PS: balenie prášku mi vydrží rozhodne dlhšie, ako porovnateľné balenie tabliet.
Zoltán Kovács
23.11.10,11:38
a môže byť voda z vodovodu abnormálná ?

Trebárs môže byť tvrdšia, ako inde....
gabimokosova
08.12.10,06:31
tak skús používať prášok, ja keď umývam napr. len taniere, šialky a podobne, čiže menej znečistený riad, tak dám toho prášku menej. Pri hrncoch dám prášku plnú odmerku, vyčistí dobre, rozpustí sa všetko a ešte mám aj dobrý pocit, že som ušetrila.
PS: balenie prášku mi vydrží rozhodne dlhšie, ako porovnateľné balenie tabliet.

Aký prášok používaš? Ja používam len tablety, gel nemôžem lebo mi nedoliehajú dvierka zásobníka a vytečie mi ešte pred hlavným umývaním, takže by mi pomohol prášok, zatiaľ som vyskúšala prášok z Tesca ale nie som s ním spokojná.
Llívia
08.12.10,06:39
Euina, kam sa dáva prášok? Tiež do toho "chlievika", kam sa dáva aj tabletka? My dávame tabletku priamo na dno umývačky, lebo väčšinou je v nej niečo tak položené, že sa dvierka na "chlieviku" neotvoria, aby z nich tabletka vypadla.
euina
09.12.10,10:44
Prášok dávam do dvierok, tam, kde sa dáva aj tabletka, mám tam dokonca odmerku, v tom chlieviku, skús sa bližšie pozrieť na to. Používam značky Calgonit alebo Somat, 2,5 kg. Oba sú dobré. Vyjdú v akcii do 10 Eur, teraz majú v tesco somat za 5,50. Tablety z tesca nepoužívam /nemala som s nimi dobré skúsenosti, nikdy sa mi nerozpustili, ani pri vyššej teplote/, jedine soľ.
Flinstone
09.12.10,11:01
soľ do umývačky som si zabezpečil našu. 25 kg vrecko stalo volaco cez 10 eur... a vydrží nadlho :)
http://www.marcos.sk/index-2.html

Ostatné len Calgonit
Llívia
09.12.10,12:25
Flinstone, tú používame do práčky, do umývačky dávame Calgonit.
Flinstone
09.12.10,12:30
Llívia, tá soľ je určená aj pre umývačky. Používam ju a funguje...
Solí :D
Llívia
09.12.10,19:57
Flinstone, neboj, nepodozrievam ťa, že dávaš do umývačky niečo, čo tam nepatrí:). Nápis na krabičke som si všimla (umývačka + práčka). Práve teraz večer došla soľ v umývačke, že by som nahovorila mamu na vyskúšanie tejto?:rolleyes:
Flinstone
10.12.10,18:20
neviem ti dať za hrsť na vyskúšanie :P ale kúpil som to v Rempe ako 25kg sáčok
Llívia
10.12.10,21:31
Presne tie tabletky, čo sú na prvom obrázku (1 kg) kupujeme do práčky, takže ich môžem vybrať z kýblika a vyskúšať v umývačke. :) Ten 25 kg sáčok by sme mali asi tak na 2 roky :D
draik
26.02.11,19:36
Dnes som riešil podobný problém. Chyba bola v upchatých tryskách oboch ramien (asi od sypaného čaju). Stačilo vyčistiť a šlape ako nová.