tiina_tiina
22.11.10,09:23
Ahojte poradáci, chcela by som Vás poprosit o radu:

Evidujem dodávateľskú faktúru od spoločnosti, ktorá je registrovaná pre DPH v Rakúsku, ktorá nám poskytla školenie na území Českej republiky. Faktúra je vystavená bez DPH. Ja som platitel DPH v SR.

Prosím vzniklo mi v tomto pripade povinnost samozdanit službu?

Dakujeem

tina
tiina_tiina
22.11.10,09:30
Prosím velmi o pomoc...

dakujem
t
Luba
22.11.10,10:51
Podľa mňa to malo byť vyfakturované s českou DPH pod českým IČ DPH, lebo miesto dodania je v ČR. Takže asi reklamovať u dodávateľa.
tiina_tiina
22.11.10,12:55
Dakujem Luba, to napadlo aj mna....myslis, ze uz ziadna ina moznost neexistuje?
Nemoze nastat rozdiel aj v tom, ci to skolenie poskytol dotycny dodavatel alebo skolenie poskytla ceska spolocnost a on nam to iba prefakturoval? Aj v takomto pripade musi uviest cestku DPH na fakturu?
Luba
22.11.10,13:27
Aj keby to poskytol najprv český dodávateľ tomu Rakúšanovi, aj tak Rakúšan by to mal aj tak vyfakturovať s českou DPH aj IČ DPH.
Keby bol český dodávateľ školenia na začiatku, mohol by on priamo vyfakturovať Vám aj Rakúšanom.
tiina_tiina
22.11.10,13:39
Takže rakušan nám vyfakturuje s českou DPH a ja to uz nezdanujem a cele supnem na naklad. Je tak?
Luba
22.11.10,18:13
Áno, s tým, že máš možnosť vypýtať si DPH z Čiech cez žiadosť o refundáciu DPH, §55a-55d a o tom sa má aj účtovať (378/648), ak k tomu budeš pristupovať.
tiina_tiina
23.11.10,17:58
Ďakujem :)
betka
23.11.10,20:01
Odpoveď_

16/(3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

Miesto dodania: ČR, (FA z českou DPH)
Nie je predmet DPH v SR, nezdaňujem, neuvádzam do DP DPH, nesamozdaňujem..