evellina1
22.11.10,09:42
Zamestnankyna ma tri malolete deti. Kolko "Péčok" moze do roka vyuzit? 7 na jedno dieta alebo na vsetky spolu?
Tweety
22.11.10,08:43
Zamestnankyna ma tri malolete deti. Kolko "Péčok" moze do roka vyuzit? 7 na jedno dieta alebo na vsetky spolu?
7 spolu, bez ohľadu na počet detí.
§141 ZP

(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:c) sprevádzanie

1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
2. zdravotne postihnutého dieťaťa do zariadenia sociálnej starostlivosti alebo špeciálnej školy; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na desať dní v kalendárnom roku,
veronikasad
22.11.10,08:44
Zamestnankyna ma tri malolete deti. Kolko "Péčok" moze do roka vyuzit? 7 na jedno dieta alebo na vsetky spolu?
7 dní na seba a 7 na rodinných príslušníkov (nie na každého samostatne)