Evina.K
22.11.10,11:51
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci zamestnavatel moze urcit priemernu spotrebu nafty do zmluvy a nasledne za nedodrzanie spotreby zamestnancom strhat nadmernu spotrebu z diet, pokial som vsetko spravne nasla, tak by to nemal robit. Ale prosim o radu, ako na to.
Tweety
22.11.10,10:53
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci zamestnavatel moze urcit priemernu spotrebu nafty do zmluvy a nasledne za nedodrzanie spotreby zamestnancom strhat nadmernu spotrebu z diet, pokial som vsetko spravne nasla, tak by to nemal robit. Ale prosim o radu, ako na to.
Určite je to v rozpore so zákonom.
Evina.K
22.11.10,10:54
takze by to nemal uvadzat ani v zmluve?
JankaO
22.11.10,10:56
Zmluva, ktorej ustanovenie je v rozpore so zákonom je v tejto časti neplatná.
Lenka1979
22.11.10,10:56
Tak to si musia zamestnanci dávať sakramentský pozor, aby neprekročili uvedenú priem.spotrebu ... a neverím,že sa to dá dodržať..:rolleyes: ... To kde žije zamestnávateľ, v akej dobe? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Evina.K
22.11.10,11:00
Dakujem velmi pekne za rady, hadam to zamestnavatel pochopi :)
Llívia
22.11.10,11:05
Dakujem velmi pekne za rady, hadam to zamestnavatel pochopi :)
Ak by sa zdráhal pochopiť, upozorni ho na toto ;)

Zákonník práce § 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.
Llívia
22.11.10,11:09
Tak to si musia zamestnanci dávať sakramentský pozor, aby neprekročili uvedenú priem.spotrebu ... a neverím,že sa to dá dodržať..:rolleyes: ... To kde žije zamestnávateľ, v akej dobe? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
zamestnanci si môžu dávať aj bacha, aj smetanu :D, ale:
1. aj keby dvakrát išli po tej istej trase, tak by nemali rovnakú spotrebu,
2. sú okolnosti, ktoré neovplyvnia, napr. dopravné zápchy,
3. a vôbec, ako a na základe čoho zamestnávateľ v otázke zadanej od Evina.K určil priemernú spotrebu?:eek:

(Možno zamestnávateľ žije v dobe, kedy pred autom musel utekať bežec s červenou zástavou :D:D:D)
Nandrolon
22.11.10,11:18
Nech mi nikto nehovorí, že sa nevojde do priemernej spotreby.... a že nemá pomimo palivo... pretože taký sa ešte nenarodil...

Buď nevie jazdiť, alebo serie na to a má "ťažkú nohu", v opačnom prípade reálne sa DÁ VŽDY dosiahnuť menšia spotreba ako je priemerná, zvlášť to platí u nafťákoch a zápcha-nezápcha, dá sa...

Súrodenci majú služobné obidvaja, tak viem ako to chodí...


Sám nemám služobné a moja spotreba je nižšia ako priemer v techničáku, a to hovorím o starej šunke s najazdenými vyše 210 tis. km...