romato
22.11.10,11:58
Dobrý deň poraďáci. Prosím Vás o radu v takejto veci.
4 členovia mojej rodiny dostali výpoveď z práce ku dňu 30.9.2008, z dôvodu organizačných zmien. Doteraz však nebola vyplatená posledná mzda, ani odstupné.
Podali sme trestné stíhanie na firmu, a dnes nám prišlo vyjadrenie že vyšetrovanie je prerušené nakolko sa nezistili skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe.
Chcem sa opýtať ako je to vlastne z výpisom z obchodného registra. Pozerali sme Obchodný register na internete a vtedajší konateľ firmy má pod svojim menom poznámku - ukončenie 22.9.2008- a v odstavci vedľa je dátum jeho pôsobnosti od r. 1995 - 18.11.2008. Kto mi poradí čo o takýchto veciach hovorí zákon ? Inak mám podozrenie že vyšetrovanie je skorumpované.
Poradte mi prosím kde sa mám obrátiť ak nie som spokojná s vyšetrovaním
Okresného riaditeľstva policaj.zboru Urad justičnej a kriminálnej polície .
Podotýkam že v našom prípade sa jedná o čiastku 250 000 sk.
profesional
23.11.10,05:27
Ten datumovy rozdiel co popisujes vznika tym, ze rozhodnutie spolocnika alebo spolocnikov s.r.o. po zmene konatela bolo urobene s platnostou ku dnu 22.9.2008. Nasledne bol Obchodnemu registru doruceny navrh na zmenu zapisanych udajov. Tento nadobudol vykonatelnost dna 18.11.2008. Voci tretim stranam je podstatny datum 18.11.2008.

Ak mas pocit ze vysetrovatel v pripade nepostupoval spravne, mozes podat staznost a to na Okresnu prokuraturu, ktora je vo veci miestne a vecne prislusna. Pricom nezabudni uviest CVS ktore mas v uzneseni o preruseni trestneho stihania.
romato
23.11.10,11:20
ďakujem za informáciu , dodal si nám štipku nádeje. Doteraz sme počúvali iba
vykašli sa nato, aj tak nič nevyhráš. Ale aj tak či vyhrám alebo nie, ešte raz
ďakujem.