caucico
22.11.10,12:02
Ahoj poraďáci,
potrebujem poradiť. V polovičke januára 2011 by som mala nastúpiť na materskú dovolenku. Ako je to s dovolenkou u zamestnávateľa za rok 2011? Budem mať nárok na nejakú alikvotnú dovolenku začiatkom januára?
ďakujem krásne
Tweety
22.11.10,11:04
Ahoj poraďáci,
potrebujem poradiť. V polovičke januára 2011 by som mala nastúpiť na materskú dovolenku. Ako je to s dovolenkou u zamestnávateľa za rok 2011? Budem mať nárok na nejakú alikvotnú dovolenku začiatkom januára?
ďakujem krásne
A nebudeš mať z tohto roka? pretože v polovičke ti nárok ešte nevznikne, ale zamestnáv. môže dať dovolenku, na ktorú ešte nárok nevznikol.
veronikasad
22.11.10,11:13
Ahoj poraďáci,
potrebujem poradiť. V polovičke januára 2011 by som mala nastúpiť na materskú dovolenku. Ako je to s dovolenkou u zamestnávateľa za rok 2011? Budem mať nárok na nejakú alikvotnú dovolenku začiatkom januára?
ďakujem krásne
materská sa považuje za odpracovanú dobu, vznikne ti nárok na dovolenku za kal. rok za rok 2011, ktorá sa bude krátiť o neodpracovanú dobu z titulu rodičovskej dovolenky.

Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel, nemusí súhlasiť s čerpaním dovolenky pred nástupom na materskú.
Dovolenka ti neprepadne, môžeš si ju vyčerpať po skončení rod. dovolenky, príp. ti ju zamestnávatel preplatí, ak skončíš pracovný pomer.
caucico
23.11.10,06:36
Ďakujem krásne. Pekný deň.