mixaela
22.11.10,12:14
dobry den,

chcela by som vas poziadat o radu v mojom probleme, ktory skusim zrozumitelne popisat - dufam, ze sa mi podari :)

v autobazari som si vyhliadla auto, ktore som mala zaujem kupit. dohodli sme sa tak, ze im necham ako protihodnotu moje a zvysnu sumu doplatim. spisala sa zmluva o predaji, kde novym majitelom mojho stareho auta sa stal autobazar - s novym prebehlo vsetko ako ma, cize sa tomu nejdem venovat.

moj problem je v tom, ze som im nechala splnomocnenie na odhlasenie vozidla z policie s tym, ze mi doklad o tom dorucia. je to uz mesiac a kedze sa nic nedialo, informovala som sa a odpoved bola, ze sa este nepredalo, cize sa ani nic neprehlasilo. lenze! ja som este predtym, nez som sa ho rozhodla predat, dala vypoved z PZP, a teda auto momentalne nie je v nijakej poistovni - v case predaja este bolo 2tyzdne do vyprsania platnosti poistenia, na co som ich samozrejme upozornila.
teda v skratke, auto je stale vedene na policii ako moje. a ak sa nieco hypoteticky stane, bude to moja zodpovednost.

co by ste mi okrem nahanania noveho majitela, aby si splnil svoju povinnost odporucali?

dakujem za pripadne rady
katarina.j
22.11.10,11:40
nechápem prečo si na polícii neodhlasila auto sama s tým, že hned by si to napísala na autobazar???
bubkoch
22.11.10,11:47
ako mohli v poistovni prijat vypoved z PZP ked si nepredlozila technicak s vyznacenou zmenou majitela ?
to uz odkedy sa da zrusit PZP len s nejakym podpisanym kupnopredajnym papierom ?
mixaela
22.11.10,11:51
pretoze sme sa s danym autobazarom dohodli, ze to poriesia oni zaroven s tym, ze nove na mna prihlasia, co sa na zaklade mojho podpisu aj stalo.. avsak na odhlasku "akosi" zabudli
mixaela
22.11.10,11:54
ako mohli v poistovni prijat vypoved z PZP ked si nepredlozila technicak s vyznacenou zmenou majitela ?
to uz odkedy sa da zrusit PZP len s nejakym podpisanym kupnopredajnym papierom ?

vypoved som pisala v case, ked som bola majitelom ja s tym, ze si pockam na sumy, ktore ponuknu ine poistovne a vyberiem tu najlepsiu - logika, to sa bezne robi... to je len zhoda okolnosti, ze som ho predala v case ked do ukoncenia povodnej poistky boli dva tyzdne...
bubkoch
22.11.10,11:59
vypoved som pisala v case, ked som bola majitelom ja s tym, ze si pockam na sumy, ktore ponuknu ine poistovne a vyberiem tu najlepsiu - logika, to sa bezne robi... to je len zhoda okolnosti, ze som ho predala v case ked do ukoncenia povodnej poistky boli dva tyzdne...

aha, rozumiem ... no ale potom si v pruseri, lebo auto je stale napisane na teba a nema PZP ... nielenze riskujes to, ze zaplatis vsetky naklady, ak sa s tvojim autom niekto (autobazar) vybura, ale aj pokutu od OU ...
co najrychlejsie uzavri PZP a tlac na autobazar aby ho prepisal (predpokladam ze technicak si dala autobazaru, takze ho sama odhlasit nevies)
mixaela
22.11.10,12:09
aha, rozumiem ... no ale potom si v pruseri, lebo auto je stale napisane na teba a nema PZP ... nielenze riskujes to, ze zaplatis vsetky naklady, ak sa s tvojim autom niekto (autobazar) vybura, ale aj pokutu od OU ...
co najrychlejsie uzavri PZP a tlac na autobazar aby ho prepisal (predpokladam ze technicak si dala autobazaru, takze ho sama odhlasit nevies)

hmm, tak nejako... a co kupnopredajna zmluva s datumom predaja? nezavazi? :(..
Ice dive
22.11.10,12:22
hmm, tak nejako... a co kupnopredajna zmluva s datumom predaja? nezavazi? :(..
normálne choď do bazáru, vypýtaj si techničák, choď na políciu, odhlás auto na bazár, sprav si kópiu a vráť techničák bazáru... ak ti nebudú chcieť dať techničák, choď na políciu nahlás stratu techničáku - za poplatok ti vystavia duplikát, s duplikátom choď do vedlajšieho okienka a odhlás auto na bazár, sprav si kópiu a pošli originál oev bazáru...(aby nový majiteľ nebol vykukaný, keď bude prihlasovať auto so starým techničákom... ) trochu úradovania, ale nič čo by sa nedalo zvládnuť... zbytočne platiť PZP, pokiaľ sa nemusí...

policajtom je fuk, či máš 1 alebo 20 kúpnopredajných zmlúv... pre nich je smerodajný techničák...
bubkoch
22.11.10,12:35
normálne choď do bazáru, vypýtaj si techničák, choď na políciu, odhlás auto na bazár, sprav si kópiu a vráť techničák bazáru... ak ti nebudú chcieť dať techničák, choď na políciu nahlás stratu techničáku - za poplatok ti vystavia duplikát, s duplikátom choď do vedlajšieho okienka a odhlás auto na bazár, sprav si kópiu a pošli originál oev bazáru...(aby nový majiteľ nebol vykukaný, keď bude prihlasovať auto so starým techničákom... ) trochu úradovania, ale nič čo by sa nedalo zvládnuť... zbytočne platiť PZP, pokiaľ sa nemusí...

policajtom je fuk, či máš 1 alebo 20 kúpnopredajných zmlúv... pre nich je smerodajný techničák...

ano, aj tento postup (s duplikatom TP) sa tu uz riesil v inej teme ako jeden z moznych ... je to na dlhsie vybavovanie a za ten cas stale hrozi riziko sposobenej skody nepoistenym autom