Richard
24.11.05,12:00
V navigačnom menu pribudol nový link na TopPoradcov na Porade.

Link smeruje na zoznam členov zoradených podľa množstva získaných bodov za kvalitné rady na Porade.

Ak poznáte odborníkov s cennými radami, pozvite ich na Poradu. Môžu sa zaskviesť medzi najlepšími .-), alebo byť aspoň v TOP 100 ;)
STRELEC
24.11.05,12:19
.... nový link na TopPoradcov...
Link smeruje na zoznam členov zoradených podľa množstva získaných bodov za kvalitné rady na Porade.
Ak poznáte odborníkov s cennými radami, pozvite ich na Poradu. Môžu sa zaskviesť medzi najlepšími .-), alebo byť aspoň v TOP 100 ;)
Zahájim "vyjadrovania" k novinkám?
Zoznam Top... sa mi vidí predčasným. Dôvod: v TOP-ke je veľa bezpríspevkových členov. Niektorí TOP dostali bodík za otázku? (napr. xy, 3 príspevky, 1 bod...) a veľa ľudí mi tam chýba. Nemal by sa aspoň useknúť zoznam za posledným obodovaným? Ostatne tento zoznam neplní moc svoju úlohu a zoradenie podľa počtu bodov tu je možné.
Alternatíva: denný počet príspevkov x počet bodov=poradie . Čo vy na to?
DanielaSL
24.11.05,12:42
A ja si myslím, dlho som ináč nad tým premýšľala , že ani bodovanie , ani mínusové bodovanie tu nie je potrebné a ešte aj je to zavádzajúce. A tým pádom ani TOP by som tu nedávala. Ja tu nie som ešte ani rok a už viem , kto je v akej oblasti šikovný a koho rada stojí za niečo. Mohla by som tu vymenovať veľa takýchto milých a šikovných našich pomocníkov. A pritom ani veľa bodov ako vidím nemajú. A zase na druhej strane môže mi byť nejaký nick sympatický , tak mu budem dávať body ostošesť, hoci jeho rady ktovieaké nebudú. A môže mi byť niekto nesympatický a budem mu dávať mínusové. Nehnevaj sa Richard , ale toto nie je spravodlivé získavanie bodov. A potom je ešte jedna možnosť - môžem si vytvoriť ešte jeden nick alebo dva a budem si prideľovať body sama sebe.
STRELEC
24.11.05,12:48
... Niektorí TOP dostali bodík za otázku? (napr. xy, 3 príspevky, 1 bod...)
Alternatíva: denný počet príspevkov x počet bodov=poradie . Čo vy na to?
Zacitujem seba sa - al na podporu príspevku DanielaSĽ (namiesto súhlasu) a doplním konkrétny príklad:
otamko=3 otázky+1 bod=Top...
andrej_rv
24.11.05,13:58
A pri tom celom bodovaní....ide vari o život :eek: ?
Hlinkovx
24.11.05,14:03
ja osobne by som bola aj za zrušenie počtu príspevkov...a aj bodov....
však keď viem...poradím...tak isto..ako to robí väčšina
Zuzka
24.11.05,14:05
.... prečo má andrej_rv mínus 6 bodov? :eek:
Ja považujem jeho rady za kvalitné a iste nie som sama. :)
Jana Acsová
24.11.05,14:08
.... prečo má andrej_rv mínus 6 bodov? :eek:
Ja považujem jeho rady za kvalitné a iste nie som sama. :)Andrej je Richardov pokus ... http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
http://www.porada.sk/showthread.php?t=15051&page=3
Zuzka
24.11.05,14:13
AVO ďakujem, .... vidím, že včera som tu veľa zmeškala. :)
Katija
24.11.05,14:19
Samozrejme, že nie. A keď nejde o život ide ( budem slušná ) o zábavu ? Súhlasím so všetkými, ktorí si myslia, že body nič nehovoria o kvalite. Napríklad ty tam máš červený. A o čom to vraví ? Mne osobne sa páči aj červená. Nenašiel by sa ešte jeden červený ? Nič v zlom. Koho to baví nech prideľuje. Ja mám svoj rebríček TOPPORADCOV. :):cool:
Richard
24.11.05,14:27
Ako som už bol býval povedal Strelcovi do súkromnej správy, toplist je urobený narýchlo a vady ako výskyt ľudí bez príspevkov bude odstránený.

Spravil som ho preto, aby sa udomácnil. Vylepším ho ale nateraz sa mi zdá dôležitejšie aby "vznikol" ako to, že za obodovanými sú aj neobodovaní. Pozerám sa na to pragmaticky :-) WHO CARES?

Daniela ty možno vieš kto tu radí veľa, kto viac, kto dobre kto nie.... Chodí tu 25000 ľudí mesačne, myslíš si že väčšina z nich to vie?

Nezaslúžia si tí čo radia byť zviditeľnení medzi naj, alebo top. Podľa mňa áno. Ďalej sa k princípu nevyjadrujem, toto je téma o topliste .-)

To či niekto podvodom získa bod alebo nie, to nebude mať vplyv. Ak sa vyskytnú podovody, tak ich efektívnymi nástrojmi obmedzím. Napríklad zakážem aby ste za sebou dali tomu istému bod, atď.
Dúfam, že takéto praktiky nebudem musieť odchytávať. Každopádne STRELEC nás na takéto typy upozorní :-) .....

Sme v testovacej prevádzke a aj preto majú andrej a otamko také body...

.... už vlastne nemajú .-)
Zuzka
24.11.05,14:32
Richard prosím Ťa, ak sa postavím kurzorom na ten zelený štvorček napr. práve u andreja, tak mi tam napíše: andrej_rv sa správal v poslednej dobe dosť neslušne .-) .... čo to znamená? Veď on je slušný človek. ;)
Ďakujem. :)
Richard
24.11.05,14:37
Ja u neho žiaden červený štvorček nemám :-)

Ďakujem andrej_rv že si dočasne poslúžil ako príklad :-)

Mínusové body udelovať zatiaľ budú môcť len administrátor a moderátori .-)
Jana Acsová
24.11.05,14:38
Link smeruje na zoznam členov zoradených podľa množstva získaných bodov za kvalitné rady na Porade.
Aj napriek tomu Richard, čo si napísal ... toto nie je podľa môjho názoru merítko. Aspoň zatiaľ určite nie ... Body, ktoré som dostala nie sú väčšinou za "kvalitné rady", ale prejavom poďakovania. Myslím si, že iné častokrát ten, komu odpovedáme ani hodnotiť nemôže, ako to ... že mu rada pomohla. Aj keď samozrejme, nie je to pravidlo ... Alebo by sa tí, ktorí sa v danej chvíli pokúšajú pomôcť inému, museli vrátiť k vyriešeným veciam a hodnotiť ich. A to sa očakávať podľa môjho názoru nedá, takže bodovanie asi ostane práve prejavom poďakovania ...
Zuzka
24.11.05,14:45
Ja u neho žiaden červený štvorček nemám :-)

Ďakujem andrej_rv že si dočasne poslúžil ako príklad :-)

Mínusové body udelovať zatiaľ budú môcť len administrátor a moderátori .-)

Richard, veď ani ja už nemám pri andrejovi červený štvorček, je zelený, ale keď tam dám kurzor na ten štvorček tak mi tam napíše ten text, ktorý som uviedla vyššie.
Keď dám kurzor pri Tvojom zelenom štvorčeku, tak mi tam napíše: Richard začína zbierať body, pri STRELCOVI - STRELEC zatiaľ žiadne body.Prečo pri andrejovi je, že sa správal v poslednej dobe dosť neslušne? :eek:
Jana Acsová
24.11.05,14:48
Zuzka má pravdu Richard. Bóóóže, čo tam máme my ostatní? :D:D:D
Zuzka
24.11.05,14:50
AVO Ty tam máš, že začínaš zbierať body. ;) :D
durisovad
24.11.05,14:51
Ja si myslim, ze ak sa ma bodovat spravnost rady alebo odpovede, mal by to robit nejaky nezavisly ale fundovany clovek, ktory vie zodpovedne posudit, ci ta-ktora odpoved alebo rada bola dobra a spravna. Ked sa pytam na riesenie nejakeho problemu a dostanem nan odpoved a riesenie, este to nemusi byt riesenie dobre alebo zle, je to proste nazor cloveka, ktory mi radi.
Ja preto povazujem bodovanie len za prejav sympatie a nie za vyjadrenie spravnosti odpovedi a rad.
Jana Acsová
24.11.05,14:51
AVO Ty tam máš, že začínaš zbierať body. ;) :DTo hej. Teraz. Ale čo tam bude nabudúce? :eek: :D
Tweety
24.11.05,14:52
.Prečo pri andrejovi je, že sa správal v poslednej dobe dosť neslušne? :eek:[/QUOTE]
Tak už aj za zlé správanie sa bude bodovať?:p :(
STRELEC
24.11.05,15:09
.... Dúfam, že takéto praktiky nebudem musieť odchytávať. Každopádne STRELEC nás na takéto typy upozorní :-) .....

Nuž nebol by som si taký istý! Bodovník Richard ešte nemáme a tak neviem, či sa to oplatí:D :D :D .
Zatiaľ mi asi postačí ďakujem v ss. A keď dostanem občas súhlas (mimo blbovinky), tak som "na větvy" (možno je to čechiše hrubka, tak mi sorry):) .
Richard
24.11.05,15:09
Aj napriek tomu Richard, čo si napísal ... toto nie je podľa môjho názoru merítko. Aspoň zatiaľ určite nie ... Body, ktoré som dostala nie sú väčšinou za "kvalitné rady", ale prejavom poďakovania. Myslím si, že iné častokrát ten, komu odpovedáme ani hodnotiť nemôže, ako to ... že mu rada pomohla. Aj keď samozrejme, nie je to pravidlo ... Alebo by sa tí, ktorí sa v danej chvíli pokúšajú pomôcť inému, museli vrátiť k vyriešeným veciam a hodnotiť ich. A to sa očakávať podľa môjho názoru nedá, takže bodovanie asi ostane práve prejavom poďakovania ...

Súhlasím AVO, ale čo iné si o tebe môžem myslieť keď budeš mať 200 bodov ako len, že si najlepší Poraďák... keď ostatní budú mať povedzme jeden, päť a podobne....
Body na sto percent nereprezentujú kvalitu príspevkov ale sú k tomu najbližšie. Poďakovanie formou bodov dostaneš ak dobre poradíš , nie keď sa budeš pýtať. Zatiaľ je každé pridelenie rovnaké bez rozdielu rozsahu. Dá sa zvoliť stupnica. Každopádne ak niekto nazbiera veľa bodov, bude to smerodajný údaj na TopPoradcu...

Pripomínam, že PoradaBody sa majú udeľovať za odborné rady a nie za úsmevné príspevky .-)
evina
24.11.05,15:10
Rozmýšľala som dlho, či sa mám k tomuto vyjadriť alebo nie, ale predsa napíšem svoj pocit a pridávam sa k príspevkom Daniela SĽ, Strelec, Katija a AVO a ešte aj v jednej inej téme Jozef :
Poradu som objavila vo februári a v obdoví DP mi veľmi pomohla odborne aj psychicky preklenúť toto pre nás ťažké obdobie. Vždy sa mi najviac na porade páčil princíp dobrovoľnosti, ochoty pomáhať a tých, ktorí občas zabŕdali som sa snažila nevšímať. Nemám naozaj záujem o nič súťažiť po prvé rada pomôžem /nikto ma nenúti/ a po druhé tým, že si veľakrát overujem svoje odpovede v predppisoch a snažím sa ich aj v mojich príspevkoch citovať,tak si opakujem, resp. sama sebe vysvetľujem situácie, ktoré momentálne nerobím a nemám v mojich firmách, a teda som si ich napr. nevšímala. Nezdá sa mi ani správne, napr. aby niekto nový povedzme "XY" , ktorého poriadne ešte nepoznáme sa objavil v nejakej top skupine lebo.... Myslím si, že takéto bodovanie /Tí, ktorí napr. dajú bod za moju odpoveď nemohli posúdiť odbornosť mojej odpovede, lebo ju na začiatku nepoznali, takže skutočne vyjadrili svoj prejav poďakovania/aj podľa doterajších ohlasov, môže v konečnom dôsledku znamenať stratu dobrej pohody a zábavy aj v oblasti práce ...
Poďakovanie každého poteší, ale myslím si, že nerovné súťaženie nie.
Ešte nakoniec dodám, že mne napr. chýba o.i, že si nemôžem pozrieť /to pri mojom nicku už nie je/ v ktorých mojich príspevkoch kto vyjadril súhlas, čo bolo pre mňa veľkým meradlom toho, či som odpovedala správne /natoľko sa už poznáme/. To môže byť nahradené pridelením bodu ale bodu, ktorý bude vyjadrením vďaky ako píše AVO a nič viac a nič menej :):) Som sa rozpísala, ale tak to cítim :):)
Richard
24.11.05,15:15
To si mala v pamäti jeho neslušné správanie z minulosti .-)

Zopár refreshov a Andrej sa polepší :-)))))



Richard, veď ani ja už nemám pri andrejovi červený štvorček, je zelený, ale keď tam dám kurzor na ten štvorček tak mi tam napíše ten text, ktorý som uviedla vyššie.
Keď dám kurzor pri Tvojom zelenom štvorčeku, tak mi tam napíše: Richard začína zbierať body, pri STRELCOVI - STRELEC zatiaľ žiadne body.Prečo pri andrejovi je, že sa správal v poslednej dobe dosť neslušne? :eek:
STRELEC
24.11.05,15:22
Rozmýšľala som dlho, či sa mám k tomuto vyjadriť alebo nie, ale predsa napíšem svoj pocit a pridávam sa k príspevkom Daniela SĽ, Strelec, Katija a AVO a ešte aj v jednej inej téme Jozef :
Poradu som objavila vo februári a v obdoví DP mi veľmi pomohla odborne aj psychicky preklenúť toto pre nás ťažké obdobie. Vždy sa mi najviac na porade páčil princíp dobrovoľnosti, ochoty pomáhať a tých, ktorí občas zabŕdali som sa snažila nevšímať. Nemám naozaj záujem o nič súťažiť po prvé rada pomôžem /nikto ma nenúti/ a po druhé tým, že si veľakrát overujem svoje odpovede v predppisoch a snažím sa ich aj v mojich príspevkoch citovať,tak si opakujem, resp. sama sebe vysvetľujem situácie, ktoré momentálne nerobím a nemám v mojich firmách, a teda som si ich napr. nevšímala. Nezdá sa mi ani správne, napr. aby niekto nový povedzme "XY" , ktorého poriadne ešte nepoznáme sa objavil v nejakej top skupine lebo.... Myslím si, že takéto bodovanie /Tí, ktorí napr. dajú bod za moju odpoveď nemohli posúdiť odbornosť mojej odpovede, lebo ju na začiatku nepoznali, takže skutočne vyjadrili svoj prejav poďakovania/aj podľa doterajších ohlasov, môže v konečnom dôsledku znamenať stratu dobrej pohody a zábavy aj v oblasti práce ...
Poďakovanie každého poteší, ale myslím si, že nerovné súťaženie nie.
Ešte nakoniec dodám, že mne napr. chýba o.i, že si nemôžem pozrieť /to pri mojom nicku už nie je/ v ktorých mojich príspevkoch kto vyjadril súhlas, čo bolo pre mňa veľkým meradlom toho, či som odpovedala správne /natoľko sa už poznáme/. To môže byť nahradené pridelením bodu ale bodu, ktorý bude vyjadrením vďaky ako píše AVO a nič viac a nič menej :):) Som sa rozpísala, ale tak to cítim :):)
Myslím, že citovaný príspevok tak vyjadruje moje pocity, že ho nemôžem zostručňovať, ako to obvykle robievam a myslím, že týmto citátom som pre seba s témou body a top vysporiadaný. ;)
Tweety
24.11.05,15:42
[QUOTE=STRELEC]obvikle robievam
Oj, oj, hrubá tvrdka se vloudila.:rolleyes: :mad:
Tweety
24.11.05,16:21
Myslím, že citovaný príspevok tak vyjadruje moje pocity, že ho nemôžem zostručňovať, ako to obvykle robievam a myslím, že týmto citátom som pre seba s témou body a top vysporiadaný. ;)
Nevyhováraj sa, Ja bývam v KE ale pochádzam z Prešova a nemám s tým problém, tak sa nevyhováraj ,východ za to nemôže. :) :rolleyes: :cool: :o
ondrejvla
24.11.05,17:40
Andrej je Richardov pokus ... http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
http://www.porada.sk/showthread.php?t=15051&page=3

To som napríklad nevedela, veľmi ma to pohoršilo, ale zistila som, že plusový bod mu môžem dať len jeden, alebo to bolo len v tej jednej téme?
účtovník 007
24.11.05,17:52
Môj názor na TOP body som zadala asi do nesprávnej témy, ale chcem upozorniť aj na inú začatú tému. A v nej je aj môj názor.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=15218&highlight=%2Ajozef%2A
bepo
24.11.05,17:55
Ako ocenenie vďaky PoradaBody môžu slúžiť ale nie ako merítko kvality,kto sem chodí viac ako týždeń tak už zhruba vie kto je dobrý a kto sem príde prvýkrát tak mu je to jedno pri odpovedi,zlý príspevok ostatní poradcovia znegujú svojimi odpovedami.
Jozef Mihál
24.11.05,18:54
...čo iné si o tebe môžem myslieť keď budeš mať 200 bodov ako len, že si najlepší Poraďák... keď ostatní budú mať povedzme jeden, päť a podobne....
Body na sto percent nereprezentujú kvalitu príspevkov ale sú k tomu najbližšie. Poďakovanie formou bodov dostaneš ak dobre poradíš , nie keď sa budeš pýtať. Zatiaľ je každé pridelenie rovnaké bez rozdielu rozsahu. Dá sa zvoliť stupnica. Každopádne ak niekto nazbiera veľa bodov, bude to smerodajný údaj na TopPoradcu...

Pripomínam, že PoradaBody sa majú udeľovať za odborné rady a nie za úsmevné príspevky .-)
V Richardovom príspevku som úmyselne vyznačil tri veci. Rozvediem to bližšie, prečo:

Samozrejme, že bodovanie nie je ani nebude na 100% objektívne. Doterajšie "počítadlá" počtu príspevkov a počtu súhlasov však majú ďaleko k tomu, aby vyjadrili, či konkrétny poradca má veľa otázok - či odpovedí, či tie súhlasy súvisia s príspevkom typu "Po porade" alebo nejakým z odborných tém atď. Ak budú členovia dodržiavať zásadu, že PoradaBody sa majú udeľovať za odborné rady a nie za úsmevné príspevky (mimochodom bolo by treba aktualizovať Etiketu), bodovanie bude najlepšie vyjadrovať kvalitu i kvantitu odpovedí poradcu.

A zo súčasného stavu "rebríčka" si nerobte ťažkú hlavu, len začíname. Skúsení poradcovia, neurážajte sa že máte po 2 - 3 body. Stačí napísať pár článkov do PoradaBlogu ;) a vyletíte hore.
evina
24.11.05,19:52
V Richardovom príspevku som úmyselne vyznačil tri veci. Rozvediem to bližšie, prečo:

Samozrejme, že bodovanie nie je ani nebude na 100% objektívne. Doterajšie "počítadlá" počtu príspevkov a počtu súhlasov však majú ďaleko k tomu, aby vyjadrili, či konkrétny poradca má veľa otázok - či odpovedí, či tie súhlasy súvisia s príspevkom typu "Po porade" alebo nejakým z odborných tém atď. Ak budú členovia dodržiavať zásadu, že PoradaBody sa majú udeľovať za odborné rady a nie za úsmevné príspevky (mimochodom bolo by treba aktualizovať Etiketu), bodovanie bude najlepšie vyjadrovať kvalitu i kvantitu odpovedí poradcu.

A zo súčasného stavu "rebríčka" si nerobte ťažkú hlavu, len začíname. Skúsení poradcovia, neurážajte sa že máte po 2 - 3 body. Stačí napísať pár článkov do PoradaBlogu ;) a vyletíte hore.

Jozef, žartovne i bez žartu si myslím , že najmä Tí skúsení poradcovia sa neurážajú, že majú po 2-3 body, Tí väčšinou vedia aj posúdiť tú kvalitu a kvantitu, ktorá podľa mojej mienky nemôže byť odrazom bodovania, či s článkom, či bez článku :):)
andrej_rv
24.11.05,19:57
Ešte nakoniec dodám, že mne napr. chýba o.i, že si nemôžem pozrieť /to pri mojom nicku už nie je/ v ktorých mojich príspevkoch kto vyjadril súhlas, čo bolo pre mňa veľkým meradlom toho, či som odpovedala správne /natoľko sa už poznáme/....
Toto po "inovácii" chýba aj mne, úplne z rovnakého dôvodu ako Evine...akási spätná väzba. Richard, nedala by sa táto možnosť vrátiť ?
Jozef Mihál
24.11.05,20:44
Skúsení poradcovia naozaj nepotrebujú barličku v podobe bodov, tu ide o tých, čo sa na Porade objavujú sporadicky, či dokonca ani nie sú členovia. Môj odhad je, že skalných poradcov, tj. ľudí ktorí sa snažia byť na Porade temer denne, je tak 500. Ostatných 13.000 členov + hostia v obraze nie sú.

A Richard by snáď mohol prezradiť aj čosi viac o bodoch než to, čo doteraz vieme.
Jozef Mihál
24.11.05,21:08
Zoznam Top... a veľa ľudí mi tam chýba.
Skúsim menovať (in alphabetical order)
accad,
beata,
ebeš,
ekin,
emily,
endrju,
evanka,
gabriela,
ik-a,
janca,
karkulka,
luebchenko,
luna,
muška,
paula,
shaman,
téry in memoriam:D ,
tibor,
vladan,
zuziana.

...na koho som zabudol, prepáčte.
Richard
24.11.05,22:28
PoradaBody aj TopPoradcovia majú jediný zámer:
- skvalitniť Poradu: - sprehľadniť
..........................- otvoriť (motivovať)
..........................- poďakovať (zásluhovosť)
..........................- propagovať (poradcov aj Poradu)
..........................- zatraktívniť
..........................- pridať na serióznosti

Zásluhovosť: Kadekto spamuje Poradu s reklamou na vedenie účtovníctva. Samozrejme že to Poraďákom vadí, keď sa tu propaguje niekto kto nepridal ruku k dielu. Plánujem preto umožniť tým, ktorí tu radia využiť aktivitu na Porade aj na propagáciu a referencie. Ak za Vami príde potenciálny zákazník, tak mu môžete kľudne povedať, že vašu odbornosť si môže preveriť aj v rebríčku odborníkov na Porade. Alebo si Vás cezeň rovno nájsť, alebo si nájsť dobrého prednášajúceho atď. Hľadajte v tom výhody. Think POSITIVE .-)
Ak si všetko dobre zrátate tak toto vylepšenie by malo pomôcť všetkým. Viac odborníkov = viac dobrých informácií = viac dobrých diskusií, rád a porád.
Všetko je na Vás, ak sa prejavý závisť, neprajnosť a podvody tak jednoducho bodovanie zabalím a Porada sa nepohne o krok dopredu, ale možno späť.

Keď hovorím o skvalitnení Porady tak tým myslím na úžitok pre všetkých 25.000 (mesačne) návštevníkov Porady. Diskutujúci v tejto téme hovoria viacmenej sami za seba. Vážim si tieto názory, ale snažím sa robiť advokáta za tých ostatných. A to máme hneď dve skupiny, tí čo hľadajú informácie a tí, čo vedia poskytnúť informácie...

Ešte mi nedá napísať poznámku k narážke na body nových členov:
Ak príde nový člen a napíše jeden príspevok za ktorý získa hoc aj 20 bodov, nezaslúži si byť v topliste???? Asi ten jeho príspevok má nejakú váhu. Podľa počtu príspevkov a podľa doby členstva sa predsa nedá hodnotiť. Takýchto ľudí tu je tiež veľa a nikto o nich nevie ani tí skúsení poraďáci...
Takéto dnes body sú dnes viditeľné zvlášť keď priemer je cca 3 body...
Naopak nový členovia pri tomto systéme budú v nevýhode, keďže budú ťažko dobiehať body.... (táto závada sa dá teoreticky a čiastočne odstrániť)
janasv
25.11.05,06:50
Ja nie som Topporadca a asi nim tak skoro - nikdy - nebudem. Porada je pre mna studnica nevycerpatelnych informacii, vedomosti a skusenosti od ludi, ktorych som v zivote nevidela, poznam ich len podla skratky a predsa mam z toho dobry pocit. Viem, ze to tu prebieha podla hesla, pomozme si a den je hned krajsi. Jasne, dobrych treba ocenit, skor sa obavam, aby sa Top list neobratil proti Topporadcom - co sa tyka urcitych bodov v Etikete - tj. ludia ich budu priamo bombardovat otazkami a SS vo viere, ze budu mat najkvalitnejsiu odpoved.
nikulik
25.11.05,07:12
Plne súhlasím s príspevkami od poraďákov, ktorí si myslia, že je to nespravodlivé, nemám nič proti bodovaniu dobrých poraďakov, ale vezmite si to zase z tejto stranky: konkrétny príklad JA, ja robím LEN mzdy, účtovníctvo mi nie je cudzie ale nerobím s tým, takže neviem presne ostatným poradiť, a moja otazka: ako sa môžem ja rovnať s niekym, kto robí aj účtovníctvo, alebo nebodaj aj niečo viac.
To bol len príklad, na ktorom som chcela vysvetliť, že nie sme rovnocenní a preto je už dopredu jasné, že niektorí členovia nedostanú viac bodov ako iní.
A tak ako to už tu bolo spomínané, myslím, že Danielka to napísala, čo ak to začne niekto zneužívať vytvorením viacerých nickov.
A nechcem niekoho podceňovať, ale myslím si, že udeľovanie bodíkov viacerí nepochopili, že by sa mali dávať za odborné rady. Len aby sa nestalo to, že niekto bude potrebovať radu, a bude tú radu chcieť len od topporadcov, ktorí sú v zozname.
Richard
25.11.05,07:34
nikulik už som na tvoje otázky odpovedal.

Zopakujem:
- neskôr urobím body podľa Porád (mzdy, dph....)
- myslite pozítívne
- bodovanie robím pre vyspelých ľudí, podvody nestrpím

Doplním:
- tabuľku vedie človek, ktorý sa zaoberá tiež "iba" mzdovou problematikou
- nemôže byť každý prvý a nie každý musí byť poradca

Práve som sa rozhodol degenerovať bodovanie:
- tomu istému členovi nemôžete udeliť za sebou bod znovu (ani v iných príspevkoch), zatiaľ to je nastevná tak, že najprv musíte dať ďalším dvom členom body až potom môžete dať bod tomu istému
STRELEC
25.11.05,07:39
... Viac odborníkov = viac dobrých informácií = viac dobrých diskusií, rád a porád.
.... Diskutujúci v tejto téme hovoria viacmenej sami za seba.... máme hneď dve skupiny, tí čo hľadajú informácie a tí, čo vedia poskytnúť informácie...

Od vstupu na Poradu som viackrát vychválil jej klady. Naprosto odôvodnene si myslím. Veď inak by som to nepísal! Čaro porady je podľa mňa nie v tom, že tu je "pár elitných poradcov" a "dav konzumentov". Čaro je podľa mňa v tom, že človek má pocit nejakého profesného klubu. Ľudí s približne rovnakým okruhom problémov. Niekedy prispejem, niekedy dostanem. Nezáleží na tom, či viackrát žiadam o radu, či ju viackrát dám. A dôležité sú skúsenosti z tých-ktorých prípadov. Niekedy podpora. Bolo už x-krát napísané, že kvalita sa "utrasie" diskusiou. A nikto nie je ani neomylný ani 100%-ný. Tresnem hlúposť (možno v rýchlosti) - niekto ma opraví a opravím sa aj ja. Pomohlo to aj mne. Neviem či som sa napochytro presne vyjadril.
Richard
25.11.05,07:56
STRELEC princíp Porady je presne o tom čo píšeš.
Opakujem sa, ale chcem Poradu posunúť o krok vpred.

Ja poznám aj iné názory na Poradu, napr. "Porada je dobrá vec, ale držať sa jej nedá".
Príde nováčik, zadá otázku, dostane odpoveď a ihneď ju realizuje.... Na druhý deň mu niekto doplní tému o správnu odpoveď.... Hmmm, možno sa vráti skontrolovať tému a možno nie. V jednom i druhom prípade doplatí na to, že nevie od koho dostal odpoveď. Ak dostane odpoveď od nízko alebo vôbec neobodovaného Poradcu, bude radšej čakať na súhlasy a pod.

P.S.: Teraz už viem že robiť reformy je véééľmi ťažké, zvlášť keď o niečo ide. Diskusia potvrdzuje že v bodoch o niečo ide .-)
evina
25.11.05,08:11
PoradaBody aj TopPoradcovia majú jediný zámer:
- skvalitniť Poradu: - sprehľadniť
..........................- otvoriť (motivovať)
..........................- poďakovať (zásluhovosť)
..........................- propagovať (poradcov aj Poradu)
..........................- zatraktívniť
..........................- pridať na serióznosti

Zásluhovosť: Kadekto spamuje Poradu s reklamou na vedenie účtovníctva. Samozrejme že to Poraďákom vadí, keď sa tu propaguje niekto kto nepridal ruku k dielu. Plánujem preto umožniť tým, ktorí tu radia využiť aktivitu na Porade aj na propagáciu a referencie. Ak za Vami príde potenciálny zákazník, tak mu môžete kľudne povedať, že vašu odbornosť si môže preveriť aj v rebríčku odborníkov na Porade. Alebo si Vás cezeň rovno nájsť, alebo si nájsť dobrého prednášajúceho atď. Hľadajte v tom výhody. Think POSITIVE .-)
Ak si všetko dobre zrátate tak toto vylepšenie by malo pomôcť všetkým. Viac odborníkov = viac dobrých informácií = viac dobrých diskusií, rád a porád.
Všetko je na Vás, ak sa prejavý závisť, neprajnosť a podvody tak jednoducho bodovanie zabalím a Porada sa nepohne o krok dopredu, ale možno späť.

Keď hovorím o skvalitnení Porady tak tým myslím na úžitok pre všetkých 25.000 (mesačne) návštevníkov Porady. Diskutujúci v tejto téme hovoria viacmenej sami za seba. Vážim si tieto názory, ale snažím sa robiť advokáta za tých ostatných. A to máme hneď dve skupiny, tí čo hľadajú informácie a tí, čo vedia poskytnúť informácie...

Ešte mi nedá napísať poznámku k narážke na body nových členov:
Ak príde nový člen a napíše jeden príspevok za ktorý získa hoc aj 20 bodov, nezaslúži si byť v topliste???? Asi ten jeho príspevok má nejakú váhu. Podľa počtu príspevkov a podľa doby členstva sa predsa nedá hodnotiť. Takýchto ľudí tu je tiež veľa a nikto o nich nevie ani tí skúsení poraďáci...
Takéto dnes body sú dnes viditeľné zvlášť keď priemer je cca 3 body...
Naopak nový členovia pri tomto systéme budú v nevýhode, keďže budú ťažko dobiehať body.... (táto závada sa dá teoreticky a čiastočne odstrániť)

Richard, keďže som mala k tejto téme asi najrozsiahlejší príspevok skúsim upresniť niektoré veci.

- v zásluhovosti: Ak by som chcela použiť Poradu na propagáciu a referencie vytlačila by som všetky svoje príspevky /k tomu by mi veľmi pomohlo, keby som mohla vytlačiť práve tie s vyjadrenými súhlasmi - viď vyššie/a poskytla zákazníkovi. On by mohol napr, ak uvidí veľa súhlasov od AVO a iných požiadať, resp. pozrieť si aj ich príspevky a mal by dostatočný prehľad o mojej odbornosti alebo neodbornosti. Len z bodov to nie je objektívne, aj keď mu môžem tiež ukázať, kto ich pridelil a za čo....ale to ako som napísala dokážem aj bez bodov.

K druhej časti /viac odborníkov...atď/. vychádzam zo svojich dlhoročných životných skúseností a viem, že každé delenie ľudí na dobrých, lepších a najlepších pôsobí na ľudí skôr negatívne ako pozitívne. Niektorých ľudí to môže úplne odradiť od prispievania /nedostanú sa do TOP lebo sú povedzme užššie špecializovaní atď. aj ke´d sa tieto nastavenia dajú časom vylepšiť/ a niektorí môžu byť nezdravo iniciatívni. Keďže v tomto prípade, nejde o naše zamestnanie, a teda aj existenciu vyšším motivačným cieľom, každého odborníka, ktorý chce prispieť k šíreniu svojich vedomostí je dobrovoľnosť- prispeje aj bez bodov, tých ostatných body podľa mňa motivovať nebudú, tých motivuje niečo iné,...

Poznámka k nováčikom na TOPliste. Nespochybňujem to, že niekto nový môže napísať tak kvalitný príspevok, že dostane 100 bodov a bude najlepší. Môžu sa však cítiž ukrivdení Tí, ktorí na porade napísali takých príspevkov napr. už 500 a naozaj nimi pomohli a nemajú za ne žiadne body, lebo sa jednoducho vtedy nebodovalo. Ver mi /nepíšem len za seba, vieš, že klebetíme na šuťáku, na ICQ, na stretnutiach/, ak sa objaví niekto nový na Porade s dobrým príspevkom, okamžite ho zaregistrujeme a všímame si jeho ďalšie príspevky a ak je dobrý je okamžite na našej pomyselnej TOP10. Píšeš, že viacmenej každý píše za seba, áno, ale nikto z nás nevie objektívne koľko ľudí by za takéto bodovanie hlasovalo a koľko je proti. Moja mienka je tá, že možno môže niektorých toto bodovanie motivovať, ale ja sa bojím, že veľa dobrých poraďákov bude demotivovať. Veľa z nás nechce súťažiť, ale chce pomáhať a dozvedieť sa nové informácie. Môže to dosť raniť tých. ktorí aj vedia poradiť a netrúfnu si odpoveď napísať napr.

Celé toto píšem s jediným cieľom: na základe vzájomných konzultácií nás všetkých sa dopracovať k tomu, čo je najlepšie, a to budeme vedieť, ak poskladáme čo najviac názorov. :)
Jana Acsová
25.11.05,08:17
Ja poznám aj iné názory na Poradu, napr. "Porada je dobrá vec, ale držať sa jej nedá".
Príde nováčik, zadá otázku, dostane odpoveď a ihneď ju realizuje.... Na druhý deň mu niekto doplní tému o správnu odpoveď.... Hmmm, možno sa vráti skontrolovať tému a možno nie. V jednom i druhom prípade doplatí na to, že nevie od koho dostal odpoveď. Ak dostane odpoveď od nízko alebo vôbec neobodovaného Poradcu, bude radšej čakať na súhlasy a pod.

Samozrejme, ale seknúť sa môže aj Poraďák, ktorý sa unáhli. A tiež tam nebude záruka. Záruka na Porade byť ani nemôže. Je dobrovoľná a zadávateľ na seba berie aj dobrovoľné riziko nesprávnosti. Navyše nemusí vždy dobre pochopiť, čo je mu presne poradené. Stáva sa to aj pri osobne vykonávanom poradenstve, nielen písomnom. Otázka nemusí byť presne zadaná. Zákony sú o slovíčkach a nadväzujú jeden na druhý. Záruky nemožno očakávať ani v prípade 99999 obodovaného Poraďáka.

A ešte jedna pripomienka. Tak ako tu bolo naznačené. Nie je veľa všestranne zameraných Poraďákov. Ale nejde o všestrannosť. Ak by princíp bodovania mal byť aspoň trošku objektívny, bolo by dobré, keby bodovanie bolo špecializované. T.j. ak napríklad mzdár poradí v DPH a pritom má veľa bodov. Nový Poraďák môže byť iba dezorientovaný, resp. presvedčený o správnosti rady. Aj to sa tu stáva.

Takže ak bodovať, tak možno tématicky, t.j. robiť z Poraďákov špecialistov. Možno potom bude bodovanie aspoň čiastočne spĺňať to, čo by sa dalo od neho očakávať.
Tweety
25.11.05,08:20
Samozrejme, ale seknúť sa môže aj Poraďák, ktorý sa unáhli. A tiež tam nebude záruka. Záruka na Porade byť ani nemôže. Je dobrovoľná a zadávateľ na seba berie aj dobrovoľné riziko nesprávnosti. Navyše nemusí vždy dobre pochopiť, čo je mu presne poradené. Stáva sa to aj pri osobne vykonávanom poradenstve, nielen písomnom. Otázka nemusí byť presne zadaná. Zákony sú o slovíčkach a nadväzujú jeden na druhý. Záruky nemožno očakávať ani v prípade 99999 obodovaného Poraďáka.

Takže ak bodovať, tak možno tématicky, t.j. robiť z Poraďákov špecialistov. Možno potom bude bodovanie aspoň čiastočne spĺňať to, čo by sa dalo od neho očakávať.
Súhlasím s Jankou.;) :cool:
DanielaSL
25.11.05,10:57
Ja by som len k tomu ešte dodala , že ani som nebola dlho členom porady a už som si z čítania odpovedí iným urobila obraz kto je aký odborník a dokonca aj v akej oblasti. A je fakt ,že sa dá pomerne rýchlo zistiť aj to, ktorí sú všestranní. A zase na moje dotazy som čakala aj na vyjadrenia iných , poprípade súhlas od iných.
A ešte k zoznamu Jožka Mihála dopĺňam :
lenkak - a týmto jej veľmi veľmi ďakujem za ochotu a odbornú pomoc
Hlinkovx - Silvii tiež patrí moja vďaka
andrej rv
sway
somij
anto
ondrejvla
durisovad
Chobot
Bionda
Luba2
Vladimír Ozimný
Katarína STR
Lida
Zita4
liba2
Denda
Jožko Mihál ..... a mnohí

Myslím , že za ich odborné a fundované odpovede si zaslúžia vďaku.
andrej_rv
25.11.05,11:05
Od vstupu na Poradu som viackrát vychválil jej klady. Naprosto odôvodnene si myslím. Veď inak by som to nepísal! Čaro porady je podľa mňa nie v tom, že tu je "pár elitných poradcov" a "dav konzumentov". Čaro je podľa mňa v tom, že človek má pocit nejakého profesného klubu. Ľudí s približne rovnakým okruhom problémov. Niekedy prispejem, niekedy dostanem. Nezáleží na tom, či viackrát žiadam o radu, či ju viackrát dám. A dôležité sú skúsenosti z tých-ktorých prípadov. Niekedy podpora. Bolo už x-krát napísané, že kvalita sa "utrasie" diskusiou. A nikto nie je ani neomylný ani 100%-ný. Tresnem hlúposť (možno v rýchlosti) - niekto ma opraví a opravím sa aj ja. Pomohlo to aj mne. Neviem či som sa napochytro presne vyjadril.
Toto sa naozaj nedalo už lepšie napísať. Vééééľký súhlas. Naozaj, že Porada je o tomto, nie o nejakom vytváraní dobrých či menej dobrých. Určitým spôsobom ku kvalite stránky prispeje každý člen, dokonca aj s tou najjednoduchšou otázkou. Body sú síce na spestrenie dobré (ako sa nám rozvinula debata :D ), ale podľa mňa sa ich motivačným (prípadne i demotivačným) účinkom prisudzuje nepatrične veľký vplyv.
A čo sa týka názvu rebríčka, nebol by tam oveľa vhodnejší názov NAJOCHOTNEJŠÍ PORADCOVIA ? (resp. tí, čo majú najviac možností odpovedať ?). Lebo TOPPORADCOVIA (najmä v tomto počiatočnom štádiu)... keď si to pozriem (neberúc do úvahy prvé 3.miesta), tak mi je trošku smiešno ;) . Že prečo ten zoznam hovorí skôr o ochote ako o odbornosti, odznelo už viackrát. (Zase nechcem to zvrtnúť tak, že ochotní nemôžu byť odborníkmi). Ale veľa naozaj kvalitných prispievateľov sa nikdy do zoznamu nedostane. Z objektívnych i subjektívnych príčin...
Richard
25.11.05,11:22
NAJOCHOTNEJŠÍ PORADCOVIA ?

To sa mi celko páči :D

TopPoradcovia na Porade je v podstate to isté, ale najochotnejší znie určite lepšie...

Každopádne ten zoznam má viacero vypovedacích schopností a viacerí to rozberajú len z jedného pohľadu...
Treba sa na to pozrieť komplexne .-)

Hmm ak zruším toplist, ako budem rozdávať ceny????:D:D:D
Ako privatizačná komisia???
andrej_rv
25.11.05,11:26
Ceny treba nechať do tomboly...na nejakom Top stretku :D (alebo husacine)
Naile
25.11.05,12:36
Nejaký čas som tu nebola. Vratim sa a... Topporada (ktorú som ešte nevidela). Zrejme ďalším krokom bude "комсомольская характеристика" na každého jedného. Podľa mojho názoru je to zhoršenie celkovej atmosféry Porady.
Naile
25.11.05,12:49
Ach, ach. Vidim teraz, že nemám žiadné poradabody. Pri 260 príspevkoch a žiadnom dotáze. Utechou mi bude, že pokiaľ ste tu pridelovali body, zastupovala som SR v OECD, pracovala som v pracovnej skupine EK a prezentovala som dopady daňovej reformy v Prahe.
Neviem, neviem, či sa vyrovnam s nenadobudnutím bodov na Vašom fórume.
vladan
25.11.05,12:51
Ach, ach. Vidim teraz, že nemám žiadné poradabody. Pri 260 príspevkoch a žiadnom dotáze. Utechou mi bude, že pokiaľ ste tu pridelovali body, zastupovala som SR v OECD, pracovala som v pracovnej skupine EK a prezentovala som dopady daňovej reformy v Prahe.
Neviem, neviem, či sa vyrovnam s nenadobudnutím bodov na Vašom fórume.

:eek: .
Denda
25.11.05,12:56
Ach, ach. Vidim teraz, že nemám žiadné poradabody. Pri 260 príspevkoch a žiadnom dotáze. Utechou mi bude, že pokiaľ ste tu pridelovali body, zastupovala som SR v OECD, pracovala som v pracovnej skupine EK a prezentovala som dopady daňovej reformy v Prahe.
Neviem, neviem, či sa vyrovnam s nenadobudnutím bodov na Vašom fórume.
Možno sa vyrovnáte bodovaním v prezentácii daňovej reformy aj medzi nami poraďákmi :)
Jozef Mihál
25.11.05,14:42
Na záver ťažkého pracovného týždňa je čítanie tejto témy relax nad všetky iné. Buďte nad vecou.
STRELEC
25.11.05,14:52
.... relax nad všetky iné...
Do citátu si vyberám, čo je pre mňa dôležité. A Porada je určite nielen pre mňa výborný relax, ale aj zdroj informácií a inšpirácia. Plus odstraňovanie mojich nevedomostí a prehliadnutí. Viď dnes mi (a iným) perfektne pomohol opravou môjho príspevku Manual. Aj touto cestou (ovšem bez bodu) mu ďakujem. Mal som ozaj radosť, že mám opäť o nedostatok menej!!!!:D :D :D Vďaka Porade a jej členom!!!!
Jozef Mihál
25.11.05,15:03
Peter, neignoruj bodovanie, má to svoj význam. Richard...
STRELEC
25.11.05,15:20
Peter, neignoruj bodovanie, má to svoj význam. Richard...
Teraz som zmetený. Kto mi "príspevkoval" - Richard ?, Jozef Mihál?
Jozef Mihál
25.11.05,15:54
Žeby mimozemšťania?
Tweety
25.11.05,16:53
Žeby mimozemšťania?
Možno,,že to sa iba pripomenul Téry. :rolleyes: :cool:
STRELEC
25.11.05,16:58
Žeby mimozemšťania?
A téma je pomaly zrelá na presun do časti Po porade:) .
Ozaj - možno by stálo za úvahu (neviem, či to je dobrý, resp. "urobiteľný" nápad) - nepočítať príspevky a la "srandičky" (často tam chodím) do celkového počtu príspevkov. Odčlenili by sa "mimopracovné prispievania".
Richard
25.11.05,20:34
Ešte nakoniec dodám, že mne napr. chýba o.i, že si nemôžem pozrieť /to pri mojom nicku už nie je/ v ktorých mojich príspevkoch kto vyjadril súhlas, čo bolo pre mňa veľkým meradlom toho, či som odpovedala správne /natoľko sa už poznáme/.

už to je spojazdnené
evina
25.11.05,20:39
už to je spojazdnené

Ďakujeme pekne :):)
ajobs
26.11.05,19:17
Možno,,že to sa iba pripomenul Téry. :rolleyes: :cool:

Iba ak Téryho chata.:D :D :D