Fester48
22.11.10,18:42
Dobrý deň . Mám 18 rokov a už asi mesiac sa mi strieda obdobie hnačiek a zápch . Mám pravidelnú stolicu ale vždy to je hnačka . Skôr by som povedal zže najprv má klasickú stavbu a neskôr pri toalete sa zmení na hnačku . Mám aj zvýšenú plynatosť a niekedy ma bolí aj brucho . Pred mesiacom som bol u lekára a tam mi dala len nejaké antibiotiká , ktoré mi pomohli asi na 2-3 dni . čo mám robiť ? Zúfaly Jozef... :-(
Ivana Š
22.11.10,17:51
U akého lekára si bol? U obvodného? či u odborného gastroenterológa?
Fester48
22.11.10,17:52
bol som u obvodného ...
mysimis
22.11.10,17:55
Pýtaj sa k odbornému lekárovi - gastroenerológovi.
Fester48
22.11.10,18:01
vieš ja by som aj išiel ale som študent a už som mesiac nebol v škole kvôli iným zdravotným problémom . A keĎ vynechám ešte viacej dní tak ma vyhodia zo školy.. zato sa pýtam či nevie mi niekto poradiť .. pojdem k nemu ale momentálne to naozaj neide..
mysimis
22.11.10,18:08
vieš ja by som aj išiel ale som študent a už som mesiac nebol v škole kvôli iným zdravotným problémom . A keĎ vynechám ešte viacej dní tak ma vyhodia zo školy.. zato sa pýtam či nevie mi niekto poradiť .. pojdem k nemu ale momentálne to naozaj neide..


Lenže si uvedom, že zdravie je najprednejšie a ak si nechceš "nakúpiť" vážnu chorobu, tak sa len pekne pýtaj k odbornému lekárovi. Ak pôjdeš za obvodným, on Ti dá odporúčanie na odborné vyšetrnie a Ty sa objednáš - stačí aj po telefóne, lebo na gastro sú dosť dlhé čakacie doby. A ak to všetko obídeš po vyučovaní, tak zo školy nemusíš ani vymeškať. Zdravie máš len jedno!!!
Fester48
22.11.10,18:12
no tak to ano .. alebo tak sa ešte opýtam nevieš mi poradiť čo jesť a čo nejesť ?
video1983
22.11.10,18:46
smecta zarobit vypit uvar si ryzu mrkvu do kopy a jec
Ivana Š
22.11.10,18:48
neváhaj s návštevou gastroenterológa, píšeš, že si už dlhšie meškal zo školy, tak ten jeden deň to nezabije

čo jesť a nejesť - no určite treba diétu - NIE mastné, vyprážané jedlá, klobása, slanina, nafukujúca zelenina - ako kapusta,kel, fazuľa, šošovica a pod., obmedziť červené mäso (bravčové, hovädzie)

Môžeš - Mäsko kuracie, morčacie, rybky - najlepšie upravené na pare alebo dusené, zemiaky, ryža, veľa ovocia, zeleninka - mrkva, petržlen, zeler, paradajky, cukina, baklažán,
tuky obmedziť, masť nie, maslo môže byť, ale ešte lepší je olivový olej

treba sa ale aj sledovať, čo zješ a čo ti zo stravy uškodí, môže to byť odporučené aj zdravé, ale napr. mne osobne je paprika a uhorka úhlavný nepriateľ :(
Ivana Š
22.11.10,18:50
smecta zarobit vypit uvar si ryzu mrkvu do kopy a jec

to je dobré na akútnu hnačku, nie na problémy trvajúce dlhšie ako mesiac
buchač
22.11.10,18:53
Dobrý deň . Mám 18 rokov a už asi mesiac sa mi strieda obdobie hnačiek a zápch . Mám pravidelnú stolicu ale vždy to je hnačka . Skôr by som povedal zže najprv má klasickú stavbu a neskôr pri toalete sa zmení na hnačku . Mám aj zvýšenú plynatosť a niekedy ma bolí aj brucho . Pred mesiacom som bol u lekára a tam mi dala len nejaké antibiotiká , ktoré mi pomohli asi na 2-3 dni . čo mám robiť ? Zúfaly Jozef... :-(

Neber osobne ...

Bývaš u rodičov ????

Ak áno ...neviem potom , čo TU hľadáš ...:confused:
Ivana Š
22.11.10,18:56
Silvernola
22.11.10,20:03
Podobné problémy som mala aj ja, a to oveľa dlhšie. Skončili, keď som sa začala liečiť na diabetes.
buchač
22.11.10,20:17
Podobné problémy som mala aj ja, a to oveľa dlhšie. Skončili, keď som sa začala liečiť na diabetes.

...hm ...nestraš mladého ...:rolleyes:
Hentie príznaky sa dajú na rôzne dg aplikovať ...

Ja som mal podobné problémy a na stole som skončil ...;)
dusansl
23.11.10,14:14
Je to škoda, že sa musíte zaoberať takouto banalitou. Váš problém spočíva vo vyzabíjanej črevnej mikroflóre. Spôsobili to antibiotiká, ktoré ste naposley brali.
Problém as vyrieši sám, ak sa postraráte o jej prirodzenú regeneráciu. dovolím si upozorniť, že tá as nedá regenerovať žiadnimy probiotikami, typu Actimel a pod.
S pozdravom dusansl.
buchač
23.11.10,16:50
Je to škoda, že sa musíte zaoberať takouto banalitou. Váš problém spočíva vo vyzabíjanej črevnej mikroflóre. Spôsobili to antibiotiká, ktoré ste naposley brali.
Problém as vyrieši sám, ak sa postraráte o jej prirodzenú regeneráciu. dovolím si upozorniť, že tá as nedá regenerovať žiadnimy probiotikami, typu Actimel a pod.
S pozdravom dusansl.
Tiež názor ....:confused:


Banálny ....:rolleyes:
Ivana Š
23.11.10,17:09
Je to škoda, že sa musíte zaoberať takouto banalitou. Váš problém spočíva vo vyzabíjanej črevnej mikroflóre. Spôsobili to antibiotiká, ktoré ste naposley brali.
Problém as vyrieši sám, ak sa postraráte o jej prirodzenú regeneráciu. dovolím si upozorniť, že tá as nedá regenerovať žiadnimy probiotikami, typu Actimel a pod.
S pozdravom dusansl.

? :confused::eek:

Zadávateľ ale uvádza, že mal hnačky,navštívil obvodného lekára, ktorý predpísal antibiotiká, zrejme úplne zbytočne. Problém s hnačkou však už bol pred podaním antibiotík!
Abeata
23.11.10,17:13
Je to škoda, že sa musíte zaoberať takouto banalitou. Váš problém spočíva vo vyzabíjanej črevnej mikroflóre. Spôsobili to antibiotiká, ktoré ste naposley brali.
Problém as vyrieši sám, ak sa postraráte o jej prirodzenú regeneráciu. dovolím si upozorniť, že tá as nedá regenerovať žiadnimy probiotikami, typu Actimel a pod.
S pozdravom dusansl.

Myslím, že tie antibiotiká začal užívať až počas týchto problémov, takže pôvodná príčina asi bude mať iný pôvod, hoci zničená mikroflóra dokáže narobiť mnoho starostí.
V každom prípade treba znovu navštíviť lekára a dožadovať sa odborných vyšetrení. Zo školy Ťa v žiadnom prípade nevyhodia, ak ide o ospravedlnené hodiny. V najhoršom prípade si urobíš pár komisionálnych skúšok, ktoré sú malinou oproti tomu, že sa môže zanedbať veľmi vážne ochorenie.
Kým sa k lekárovi dostaneš, skús na určitú dobu vylúčiť zo stravy mliečne bielkoviny - môže ísť totiž aj o intoleranciu laktózy. Ak sa stav nezlepší, pokračuj tým, že vynecháš zo stravy lepok - ak by išlo o celiakiu, mal by sa stav aspon strošku upraviť...
V každom prípade však čo najskôr JEDNOZNAČNE k LEKÁROVI !!!!!!! Si mladé chalanisko a nič na svete nestojí za to, aby si si zničil zdravie na celý život !!!
mamka Danka
24.11.10,10:02
smecta zarobit vypit uvar si ryzu mrkvu do kopy a jec
To je dobré skôr na náhle akútne hnačky, tak ako aj živočíšne uhlie. Určite by som zaradila probiotiká (asi si sa pomýlil s tými antibiotikami a myslel si probiotiká).
Janka 24
24.11.10,10:10
Ahoj, možno by som skusila Psyllium, pozri si na nete , ja som to užívala 3 mesiace, je to na prečistenie čriev, upravenie stolice atd.... Maju to v lekarni za 4 eurá. Rozrobila som si to do vody a vypila nalačno, ráno a večer pred spanim. Je to dosť také divné ale neľutujem a stolicu mám ako víno. Možno ti pomôže pa.
mamka Danka
24.11.10,10:44
Takéto príznaky naozaj mi nezdiagnostikujeme, to patrí do rúk odborníka. Skús zatiaľ aspoň www.gastroenterolog.com
Môže ísť o celý rad problémov, napr. salmonela, parazity, helikobakter, intolerancia laktózy či fruktózy, alergia na rôzne potraviny, syndróm dráždivého hrubého čreva, zápal v oblasti tenkého, či hrubého čreva, atď, atď......... Treba zistiť či je problém v tenkom, alebo hrubom čreve.
Mala som podobné problémy. Lekársky postup bol nasledovný:
- Vylúčiť hromadné stravovanie (aby si vedel zloženie stravy) a začať písať všetko čo zješ a vypiješ. A písať si o stolici, kedy bola, ako často a aká. Porovnať s jedálnym lístkom, či sa nevyskytne niečo spoločné.
- Potom prípadne vylúčiť niektoré potraviny. Vylúčiť mlieko a pozorovať zmeny. Potom vylúčiť lepok (kúpiť si bezlepkové potraviny) a pozorovať zmeny. Takto postupne vyskúšať aj iné alergény. Ak sa zistí podozrenie na niečo, tak to musí aj tak lekár potvrdiť testami. Pozri si tému BEZMLIEČNA DIETA je tam pomiešaná aj celiakia a dobré rady na stravu.
- Medzi tým si dať u obvodného urobiť výter, alebo dať vyšetriť rovno vzorku stolice na salmonelu a parazity.
- Samozrejme probiotiká nie sú zlé. Mne dal lekár hneď aj Kreon (je aj bez receptu). Nie je to liek, je to enzým na podporu trávenia tukov, tak ako aj Pankreolan.
- V lekárni sa dá kúpiť dychový test na helikobaktera.
- A dá sa kúpiť aj test na prítomnosť krvi v stolici. (Tú nemusíš vidieť voľným okom, ale môže byť prítomná)
Ak sa to neupraví, alebo budeš mať nejaký test pozitívny, určite treba vyhľadať gastroenterológa. Niektoré ambulancie majú ordinačné hodiny aj poobede. Radšej tam ísť zbytočne ako neskoro. Ten ti spraví gastroskopiu (entereskopiu), príp. kolonoskopiu, odoberie vzorky z tenkého čreva na biopsiu na vylúčenie celiakie, intolerancie laktózy a fruktózy a helikobaktera a eventuálne ťa pošle na alergológiu.
Hnačky netreba zanedbať, lebo nimi môžeš prichádzať o minerály a vitamíny čo môže byť neskôr veľký problém.
mamka Danka
24.11.10,10:55
Píšeš, že si vymeškal veľa zo školy, kvôli iným zdravotným problémom. Nemôžu súvisieť tie hnačky s tým iným problémom? Nie vždy je jasný súvis a keď sa napokon vylieči jedno, vyrieši sa aj druhé aj keď to spolu zdánlivo nesúvisí.
A prečo by ťa mali vyhodiť zo školy, keď máš papier od lekára? Je pravda, že sa musíš veľa doúčať a platiľ doučovanie a môžeš mať aj zlé známky, ale to nie je dôvod na vylúčenie zo školy. Je veľa chorých detí, ktoré majú individuálny učebný plán. Alebo sa dá opakovať ročník. Hnačky môžu byť aj zo stresu, strachu so školy, spolužiakov, učiteľov. Tam pomôže psychologička. Určite máte nejakú aj na škole, ale dá sa ísť aj do psychologického centra, alebo ambulancie.
Fester48
24.11.10,18:51
Ďakujem všetkým za vaše názory. Čo sa týka toho tak mlieko som úplne vynechal ale stolica sa mi nezlepšila . Ba naopak . ešte horšie to je. Banány nepomohli pre aspoň miernu zápchu . Zajtra to mám naplánované k obvodnému lekárovi . A čo sa týka vašich pripomienok . Sú veľmi dobré . A doktor mi dal Antibiotiká a užíval som aj probiotiká ale vobec to nepomohlo . A zo školy by to tak ani nebolo ja som mal problémy zo zubami a tak takže myslím že s tým nesúvisí . A takto . Jeden ročník som už vynechal takze zase by som nechcel opäť vynechať . Ale to je už jedno . Zajtra pojdem k obvodnému pozriem si ten liek Psyllium kým nepôjdem na to gastro . Ďakujem vám :) ... Dúfam , že to nebude vážne a že o chvíľu už nebudem mať žiadne problémy . A asi aj vyskúšam tú bezlepkovú diétu .. :)
buchač
24.11.10,19:06
Ďakujem všetkým za vaše názory. Čo sa týka toho tak mlieko som úplne vynechal ale stolica sa mi nezlepšila . Ba naopak . ešte horšie to je. Banány nepomohli pre aspoň miernu zápchu . Zajtra to mám naplánované k obvodnému lekárovi . A čo sa týka vašich pripomienok . Sú veľmi dobré . A doktor mi dal Antibiotiká a užíval som aj probiotiká ale vobec to nepomohlo . A zo školy by to tak ani nebolo ja som mal problémy zo zubami a tak takže myslím že s tým nesúvisí . A takto . Jeden ročník som už vynechal takze zase by som nechcel opäť vynechať . Ale to je už jedno . Zajtra pojdem k obvodnému pozriem si ten liek Psyllium kým nepôjdem na to gastro . Ďakujem vám :) ... Dúfam , že to nebude vážne a že o chvíľu už nebudem mať žiadne problémy . A asi aj vyskúšam tú bezlepkovú diétu .. :)

Ach jaj ....mladosť - nevedomosť ...sorry , neber ako urážku , ale ako konštatovanie .:)
Veď kto v Tvojich rokoch takéto starosti má ?...respektíve vedomosti ???
Iba ak študent príslušného oboru ...

Ale vedz , že všetko so všetkým súvisí , aj v ľudskom organizme .
Tie orgány , svaly , zuby , kosti a aj ostatné je tak poprepletané , že by si sa aj divil ...
Dá sa preto aj povedať , že , povedzme , zahnisaný zub má vplyv aj na iné časti tela ..
ivantt
24.11.10,20:49
Ďakujem všetkým za vaše názory. Čo sa týka toho tak mlieko som úplne vynechal ale stolica sa mi nezlepšila . Ba naopak . ešte horšie to je. Banány nepomohli pre aspoň miernu zápchu . Zajtra to mám naplánované k obvodnému lekárovi . A čo sa týka vašich pripomienok . Sú veľmi dobré . A doktor mi dal Antibiotiká a užíval som aj probiotiká ale vobec to nepomohlo . A zo školy by to tak ani nebolo ja som mal problémy zo zubami a tak takže myslím že s tým nesúvisí . A takto . Jeden ročník som už vynechal takze zase by som nechcel opäť vynechať . Ale to je už jedno . Zajtra pojdem k obvodnému pozriem si ten liek Psyllium kým nepôjdem na to gastro . Ďakujem vám :) ... Dúfam , že to nebude vážne a že o chvíľu už nebudem mať žiadne problémy . A asi aj vyskúšam tú bezlepkovú diétu .. :)

Tak si predstav, vytrhli mu zub a odvtedy ho nebolieva hlava, vytrhli mu zub a prestal mavat zapal stredneho ucha... zuby su velmi uzko spojene so vsetkymi organmi v ludskom tele. Alebo zlomis si palec na nohe a bolieva ta krk.. mas na chrbte uzlinku a tym aj problemy trears so zaludkom.
Inak si sa rozhodol spravne, lekarovi treba ist...a drzim palce
mamka Danka
14.12.10,08:29
Ďakujem všetkým za vaše názory. Čo sa týka toho tak mlieko som úplne vynechal ale stolica sa mi nezlepšila . Ba naopak . ešte horšie to je. Banány nepomohli pre aspoň miernu zápchu . Zajtra to mám naplánované k obvodnému lekárovi . A čo sa týka vašich pripomienok . Sú veľmi dobré . A doktor mi dal Antibiotiká a užíval som aj probiotiká ale vobec to nepomohlo . A zo školy by to tak ani nebolo ja som mal problémy zo zubami a tak takže myslím že s tým nesúvisí . A takto . Jeden ročník som už vynechal takze zase by som nechcel opäť vynechať . Ale to je už jedno . Zajtra pojdem k obvodnému pozriem si ten liek Psyllium kým nepôjdem na to gastro . Ďakujem vám :) ... Dúfam , že to nebude vážne a že o chvíľu už nebudem mať žiadne problémy . A asi aj vyskúšam tú bezlepkovú diétu .. :)
Tak čo,ako si dopadol u doktora?