marlboroman
22.11.10,19:37
dobrý deň , hladám pomoc od skúsenejších profíkov - a to ohladne HTPC. Mám UPC digital ( HD STB ) , domáce kino samsung HT THX 22 R slúžiace už len zvuk a LCD Full HD. Na ježiška si chcem postaviť HTPC , ktoré by malo všetky zariadenia ( mimo LCD ) nahradiť - proste All in one.. .Tu však narážam na problém - a to je spárovaná karta s cam modulom , ktoré slovenské UPC nemieni poskytnúť . Vie mi niekto poradiť , ako mám postupovať ?
Fero11
22.11.10,18:54
Neviem ako to chodi u upc digital, ale mam taky dojem, ze pouzivaju conax, alebo N3 karty. Samozrejme box a rsa key ti poskytnut nemozu (bohuzial)
Jedine ak by si presiel ku satelitnej TV UPC direct a tam si mozes vypytat este stare CW karty, ktore sa neparuju. Potom si ale HTPC musis postavit nie na DVB-C, ale na DVB-S/2 tunery + antena, co by ti teorreticky, ale hlavne prakticky nemuselo vyhovovat
video1983
22.11.10,19:16
ak ma HTPC slot pre CI modul tak to pojde
musis mat separe CryptoWorks smartkartu od UPC a CI modul v patricnom slote (citacke) v PC, ak mas patricne sluzby aktivovane, malo by to ist. Neviem o tom ze by UPC paroval kartu a citackou, ale priznam sa neviem co pri zavedeni HD u UPC vymysleli...
Samozrejme dalej satelitna karta musi byt DVB-S2 a prepojena s tou citackou. Si si isty ze Tvoj HTPC je takej konfiguracie?
JOJ
22.11.10,19:22
V prvom rade by som odporucal zmenit nazov temy - UPC vs.HTPC ,pretoze UPS je nieco ine.
2. forum.zive.sk/viewtopic.php?f=924&t=1104212&p=7269822 , staznosti.sme.sk/cpldp/1978/UPC-BROADBAND-SLOVAKIA-sro/Vnutili-ste-mi-zariadenie-ktore-som-si-neobjednal-navyse-ma-pochybnu-kvalitu.html
video1983
22.11.10,19:31
JOJ co riesis?? dal otazku tak sa mu odpovedalo!
ina vec je aka je UPC spolocnost! lenze treba to triedit UPC digital UPC direct! pozor na to
Fero11
22.11.10,19:33
ak ma HTPC slot pre CI modul tak to pojde
musis mat separe CryptoWorks smartkartu od UPC a CI modul v patricnom slote (citacke) v PC, ak mas patricne sluzby aktivovane, malo by to ist. Neviem o tom ze by UPC paroval kartu a citackou, ale priznam sa neviem co pri zavedeni HD u UPC vymysleli...
Samozrejme dalej satelitna karta musi byt DVB-S2 a prepojena s tou citackou. Si si isty ze Tvoj HTPC je takej konfiguracie?
Chlapik hore pise o UPC digital, nie o upc direct a to je rozdiel. K upc digital sa nechcem vyjadrovat, lebo nemam s tym ziadnu skusenost (a ked pisal, ze upc mu nesparuju kartu s modulom, tak asi mu to nesparuju)
rickman
23.11.10,09:53
Alebo si tu kartu otvor a daj za bloker.
Fero11
23.11.10,11:41
Stare TT karty sa daju upravit na zapis, takze tam ide full ponuka (samozrejme sa musia blokovat zapisy od providera), ale upc karty ??
Dam ti 500€ ak mi kartu otvoris a uz mozes hned aj zapisat aspon do 2015 :)
JOJ
23.11.10,19:27
JOJ co riesis?? dal otazku tak sa mu odpovedalo!
ina vec je aka je UPC spolocnost! lenze treba to triedit UPC digital UPC direct! pozor na to
Riesim jeho otazku.UPS a UPC su 2 rozdielne veci.
A keby si si precital poriadne moju odpoved,tak by si prisiel nato ze UPC Digital pouziva kodovaci system Conax a karta je sparovana s modulom.
V CZ je mozne ziskat aj samostatny modul s kartou,v SK to je nemozne.
Fero11
23.11.10,19:35
jj, ups je uplne nieco ine co upc, ale predsa vsetci vieme o co sa jedna.
Clovek tvor slovensky si hovori, ze "jupisi" a to "si" sa akosi viac podoba na "s" ako na "c"
:)
knoflikar
25.11.10,18:27
Pri UPC je tento problem zatial neriesitelny. Zrejme musia tlacit do obehu svoje boxy preto sa tak urputne brania nasadeniu CAM co je priam trestuhodne rozhodnutie kompetentnych "manazerov" vzhladom na obrovsky rozmach TV s DVB-C a velky zaujem zakaznikov. Tvrdenie ze to stale testuju je akurat tak na smiech kedze napr. satro ponuka parovane CA moduly conax s kartou uz min. 3 roky, takze je jasne ze UPC ma svojich zakaznikov len za cisla, nie ludi.
misoft
25.11.10,19:01
knoflikar: svätá pravda. UPC sa musí zbaviť tých svojich STB kúpených v tisícoch od šikmookých a preto nechcú zavádzať CA moduly. A vôbec to netestujú, len to tvrdia. Mám dojem, že ani v najbližších rokoch nepočítajú s nasadením CA modulov s ich kartami - prišli by o kšeft.
marlboroman
26.11.10,16:42
ahojte poraďáci , ak mi niekto povie , ako opraviť názov témy,urobím to bleskom...a sorry

díky všetkým za príspevky - ale zatiaľ som moc nezmúdrel .Chybička krásy je v tom , že satelit u mňa nie je možné namontovať ( som v hluchom priestore ) , takže DVB-S,S2 nevyskúšam.

čiste teoreticky by mohla fungovať takáto vec , ktorú mi poradily "známi" , a le nie som istý :

kartu aj s modulom by som získal z terajšieho HD STB ( demontážou)a všetko by som to dal do kopy s TechniSat CableStar HD 2 .

či ?
marlboroman
26.11.10,16:53
už sa na to prišiel !!!!! hurá..opravené..
Fero11
26.11.10,18:18
No pochybujem, aby si demontoval s terajsieho boxu modul, pretoze sa obavam, ze tam ziadny modul nieje, je tam citacka (ono ja som vlastne dvb-c box od upc nevidel, ale malo by to tak byt).
marlboroman
26.11.10,18:23
tak že to bola hovadina ? No fajn , a čo teraz ?
marlboroman
26.11.10,18:31
Je iné vstupno-výstupné zariadenie , ktoré by mi problém riešil ?
napr.VGA ?
Fero11
26.11.10,19:10
No to by uz potom asi nebol HTPC, ked by si PC prepojil s boxom .
Skus poriesit tu parabolu, kabel mozes od nej tahat radovo desiatky metrov (nieje tam velky utlm).
Potom odporucam DVB-S2 kartu a napr citacku phoenix + kartu (tak sa vyhnes CI slotu a CAMu)
marlboroman
26.11.10,20:57
zatial dakujem , budem nad tým hútať ...
JOJ
27.11.10,11:43
Ked parabolu,tak taketo podmienky:
1.Neobmedzeny vyhlad na juh,pripadne vystup na strechu - moznost namontovat parabolu.
2.Porovnanie ponuky sat a cable TV.