taffy
22.11.10,20:51
Ahojte! Od roku 2008 som bola na MD, od aprila 2009 na RD - ta by mi mala koncit v juli 2011. No (najma) z financnych dovodov som sa rozhodla, ze do prace nastupim v januari 2011. U zamestanavatela mam RD predlzenu do konca tohto roka (31.12.2010). Zamestanavtel so mnou pocita, a po vycerpani "starej" dovolenky by som mala nastupit niekedy vop februari. Ale ja uvazujem nad tym, ze by som sa so zamestnavatelom dohodla, ze by som este nejaky ten dnicek v januari potiahla RD, aby som dostala este rodicovsky prispevok aj za januar. Kolko dni by som mala byt este na RD, aby som on neprisla?:confused:

A este jedna otazka, ked som sa bola pytat na nastup do prace, zamestnavatel mi povedal, ze kedze moja RD konci k 31.12.2010 nemam narok na dalsie dni dovolenky - ako sa pocita dovolenka v zamestnani pocas MD a RD? (podotykam, ze na RD som nastupila 4.4.2009)

Dakujem za odpovede a dufam, ze ste ma pochopili.:)

Taffy
msa
22.11.10,20:04
stačí splniť podmienku riadnej starostlivosti aspoň jeden deň v mesiaci, takže od 2.1 môžeš nastúpiť do práce. A RD môže trvať až do 3 rokov veku dieťaťa a v prípade nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa až do 6 rokov. Tak isto je to aj s poberaním RP.

A v práci im už asi chýbaš, keď ti nechcú predlžiť RD.
taffy
22.11.10,20:51
Aaaale, aj by mi predlzili, len ja nechcem. Som doma 3 roky a staci (zatial). A korunky - chybaju. Vdaka za odpoved!