malinenka
22.11.10,21:06
Chcem sa spýtať, či môžem učiť aspoň na základnej škole, keď mám dosiahnutý bakalársky stupeň z dejepisu a pedagogiky, alebo potrebujem ešte pedagogické minimum?Ďakujem
zdenka131
22.11.10,20:09
Chcem sa spýtať, či môžem učiť aspoň na základnej škole, keď mám dosiahnutý bakalársky stupeň z dejepisu a pedagogiky, alebo potrebujem ešte pedagogické minimum?Ďakujem

Pozri tému:

http://www.porada.sk/t151747-mozem-ucit-na-prvom-stupni.html#post1564711

Doplnenie DPŠ Ti nepomôže. Aby si mohla učiť, potrebuješ VŠ druhého stupňa.
malinenka
23.11.10,08:22
Mám dosiahnutý magisterský stupeň, ale z etnológie. Na magisterské štúdium z dejepisu sme stratili akreditáciu a tak som musela prejsť na iný odbor, preto by som chcela vedieť,či aj keď som magistra môžem učiť, lebo z dejepisu mám len bakalára. Ďakujem.
JaroslavD
07.01.11,10:52
Zdravím, chcel by som sa spýtať na pedagogické minimum...po absolvovaní certifikátu z francúzštiny by som chcel vyučovať tento jazyk na strednej škole. Aké štúdium externou formou je k tomu potrebné? Je potrebný aj nejaký alternatívny, kombinovaný predmet? Môžem si ho vybrať sám, alebo je určený k jazyku fakultou? Je možné externé štúdium a koľko semestrov?
stormcatcher
07.01.11,11:04
Chcem sa spýtať, či môžem učiť aspoň na základnej škole, keď mám dosiahnutý bakalársky stupeň z dejepisu a pedagogiky, alebo potrebujem ešte pedagogické minimum?Ďakujem
Určite áno, keď už v názve máš chybu.
pe.pe
07.01.11,11:26
Zdravím, chcel by som sa spýtať na pedagogické minimum...po absolvovaní certifikátu z francúzštiny by som chcel vyučovať tento jazyk na strednej škole. Aké štúdium externou formou je k tomu potrebné? Je potrebný aj nejaký alternatívny, kombinovaný predmet? Môžem si ho vybrať sám, alebo je určený k jazyku fakultou? Je možné externé štúdium a koľko semestrov?

Ahoj,

predovšetkým musíš mať ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa.
Ak chceš učiť francúzštinu:
1. ak si už učiteľ v praxi s ukončeným VŠ vzdelaním II. stupňa, štúdium francúzštiny môžeš absolvovať formou kvalifikačného štúdia napr. na Pedagogickej fakulte UK. Tým si rozšíriš aprobáciu.
2. ak nie si učiteľ, certifikát Ti nepomôže (jediná akceptovaná bola základná štátnica ktorá bola vykonaná pred 1.9.2005). Musíš absolvovať riadne štúdium francúzštiny, aj externou formou na fakulte, ktorá vzdeláva budúcich učiteľov - pedagogické a filozofické fakulty...

Dĺžka štúdia je rôzna, v prípade kvalifikačného štúdia okolo 2 rokov, v prípade riadneho VŠ štúdia štandardných 10 semestrov. Väčšina fakúlt ponúka aj jednoodborové štúdium jazyka, niektoré umožňujú vytvoriť si z ponuky vlastnú kombináciu, niektoré ponúkajú už vytvorené kombinácie.

Ak môžeš ísť na kvalifikačné vzdelávanie, pozri napr. link, hneď prvý odkaz na Informačnú ponuku, tam od strany 5:

http://www.fedu.uniba.sk/index.php?id=3218