qwertz4011
22.11.10,21:33
Tak na tomto notebooku som mal pôvodne ten istý OS len 32 bit. Musel som preinštalovať systém, a mal som k dispozícii len tento 64 bit. No a teraz na to neviem zohnať ovládače. Podarilo sa mi nájsť akurát na grafiku. Na zvukovú kartu a ostatné neviem nájsť. Hladal som v Google podla toho čo bolo napísané v evereste, a našlo mi to jedine tie stránky, čo tam je to sťahovanie také zložité, niekde to chce prihlásenie, niekde zas peniaze. Tak by som chcel vás poprosiť, že ak by ste vedeli kde to stiahnuť, či by ste mi poslali linky na tie ovládače, že sa to dá rovno stiahnuť.

zvuková karta: Analog Devices AD1981HD @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [B-0]

sieťový adaptér (no ja neviem či to je práve tak, ale potrebujem driver na LAN): Intel (R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection

USB: Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [B-0]

To je asi všetko čo by som potreboval. Bol by som rád, keby ste mi to našli, lebo ja si fakt neviem už rady.
Vlado40
22.11.10,20:42
Windows 64 bit si radšej zruš.Budu mať s ním problémy aj s niektoré programy.Aspoň ja som mal.Chcel som využiť 4GB Ram ,Vistu som nechcel ,ale vrátil som sa k XP-32 bit pretože ten nemal problémy a hlavne sú naň ovládače.Radšej WIN7 teraz.
KoxXxo
22.11.10,20:58
qwertz4011
23.11.10,05:30
Budú s ním problémi? No tak niekde budem musieť zohnať ten 32 bit. Skrátka ja som musel preinštalovať windows, a po ruke som mal iba ten 64 bit.
KoxXxo: tam sú ovládače len na 32 bit.
Flinstone
23.11.10,05:40
výrobca tento model dodával tuším s windows vista 64bit. Ak máš naspodu nálepku so sériovým číslom a označením verzie, zožeň si danú verziu windowsov, použi číslo z nálepky a ovládače od výrobcu. Budeš mať po problémoch.
qwertz4011
23.11.10,13:34
No tak ja som tento notebook nekúpil z obchodu, ale od známeho, čiže on ho používal, tak neviem či tam bola najprv Vista, ale pod klávesnicou je nálepka s logom XP a nápisom: Desinged for Windows XP
Windiws Vista Capable

tak ja neviem čo a ako
Flinstone
23.11.10,13:38
No tak ja som tento notebook nekúpil z obchodu, ale od známeho, čiže on ho používal, tak neviem či tam bola najprv Vista, ale pod klávesnicou je nálepka s logom XP a nápisom: Desinged for Windows XP
Windiws Vista Capable

tak ja neviem čo a ako
to nieje nálepka s licenciou windowsov... tá býva zospodu ntb nalepená, je na nej napr. Widows Vista bussiness OEM a windows key.
Ten "key" je možné použiť pri inštalácii legálnych win. (ak bol ntb pôvodne zakúpený aj s licenciou)
qwertz4011
23.11.10,13:44
Ja viem že to nie je nálepka s licenciou, čo som debil??? :D Ja len že podla toho tam bol pôvodne XP.
Flinstone
23.11.10,13:50
Ja viem že to nie je nálepka s licenciou, čo som debil??? :D Ja len že podla toho tam bol pôvodne XP.
podľa informácii z netu sa tento model predával s vistou... Máš vôbec nejakú licenčnú nálepku? asi nie... Takže ak sa chystáš kupovať, kúp rovno win7 mal by ísť, ak nechceš kupovať daj si linux, ak použiješ windows ale "načo by si ho predsa kupoval?" , len mi poraďte ako s ním, tak si na nesprávnom fóre
qwertz4011
23.11.10,13:54
Mám licenčnú nálepku, len je už trochu zošúchaná a trochu z nej je odtrhnuté. Kupovať windows sa určite nechystám.
Flinstone
23.11.10,14:09
Mám licenčnú nálepku, len je už trochu zošúchaná a trochu z nej je odtrhnuté. Kupovať windows sa určite nechystám.
tak z nej vyčítaj verziu operačného systému a kľúč. ak to ide môžeš túto verziu legálne použiť.
V nelegálnom ti na porade asi neporadia.
qwertz4011
23.11.10,14:24
No že je z nej kúsok odtrhnuté, tak Tam je vidieť iba Windows XP Profess
Ale key je celý. Mne by stačili len 2-3 ovládače, nič viac.
Flinstone
23.11.10,14:32
No že je z nej kúsok odtrhnuté, tak Tam je vidieť iba Windows XP Profess
Ale key je celý. Mne by stačili len 2-3 ovládače, nič viac.
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/product.do?brandind=10&familyind=308369&operatingsystemind=49979&template=%2Fproductselection%2Flandingpages%2Fdown loadsDriversLandingPage.vm&validate=true

tam by mali byť vhodné ovládače
len musíš vyplniť zostávajúce položky
qwertz4011
23.11.10,14:42
No toto som už skúšal. No ale skúsim to ešte raz.
qwertz4011
24.11.10,12:22
Tak nemôžem to nikde nájsť, tak asi počkám na známeho, prinesie mi x32. Ale to bude chvýlu trvať.
Ďakujem