rastik000
23.11.10,08:38
Pekný deň všetkým. Už asi týždeň, ale naozaj každý deň mám veľmi divné sny, a to také, že vždy sa stanem niekoho obeťou. Jedenkrát ma omylom zastrelil bratranec, potom som sedel v bare, ktorý prepadli a podobné nezmysly. Najhoršie na tom je to, že ten sen je stašne živý, proste neviem to vysvetliť ale v sne prežívam pocit, aký som nikdy nezažil, všetko je také živé, s pocitom, že už som mŕtvy, že som to ešte nechcel a zobudím sa strašne vystrašený s pulzom asi 130. Je to každý deň, pomaly sa bojím zaspať už. Existujú nejaké lieky, ktorými by som podobným morám mohol predísť ?
Nandrolon
23.11.10,07:42
trochu "napraviť životosprávu", na spánok prípadne melatonín /menšiu dávku ako je predpísané, lebo čím viac-tým horšie sa spí.../, na Sk je to legálny doplnok výživy, teda narozdiel od Czk...
durisovad
23.11.10,07:42
Myslim, ze dobrym liekom by bolo precitat si pred spanim kapitolu z dobrej knizky, najlepsie nejaku humoristicku literaturu. Co sny mozu znamenat neviem, ale mozno mas tazsie obdobie a to sa prenasa aj do snov.
misomiso
23.11.10,07:54
Uplne postaci, ak das lahku veceru a neskoro vecer uz nebudes jest.
magno
23.11.10,08:00
Neriesila by som to tabletkami,bude to asi naozaj tym,ze nieco v realnom zivote nie je OK a v snoch ti podvedomie pracuje ako besne,nabite problemami zo dna.Skus si vecer napustit vanu-vycistit hlavu a zaspavat pri nejakej pohodovej muzicke ;) prip.si do tej vane zober aj pohar vinka( ale iba jeden) ;)
Nandrolon
23.11.10,08:03
Mimochodom na spanie je dobrý aj teplý pohár mlieka s medom...
rastik000
23.11.10,08:04
Neriesila by som to tabletkami,bude to asi naozaj tym,ze nieco v realnom zivote nie je OK a v snoch ti podvedomie pracuje ako besne,nabite problemami zo dna.Skus si vecer napustit vanu-vycistit hlavu a zaspavat pri nejakej pohodovej muzicke ;) prip.si do tej vane zober aj pohar vinka( ale iba jeden) ;)

Ja naozaj neviem z čoho to môže vychádzať. V živote sa mi nestalo nič nezvyčajné, navyše určité veci sa začínajú viac dariť preto si neviem tento jav akokoľvek vysvetliť, už je to každonočné pravidlo. A zaspávam výlučne pri 106,6 jemné melódie, už pár rokov a v živote som nemal akýkoľvek problém s tým čo sa mi sníva a tobôž nie také, že sa zobudím vystrašený na smrť...
Oliwa
23.11.10,08:11
Týždeň nie je dlhá doba... Určite by som v tomto štádiu nesiahala po liekoch, ak nie sú sny spôsobené nejakou silnou prežitou tramou /napr. smrť blízkeho človeka, autonehoda alebo iné ohrozenie života.../.
Poznám človeka, ktorému minulý rok zomrela manželka - začal brať lieky na spánok, bez nich už nezaspí a prestávajú zaberať... Čiže sa potvrdzuje, že sú návykové a ich účinok pri dlhotrvajúcom užívaní klesá...

Skús ísť večer na prechádzku /nie do nákupného centra :D/, cielene si navodzuj pekné zážitky - stretávaj sa s dobrými ľuďmi, priateľmi, daj si večer pohár teplého mlieka s medom /ako radili staré matere - neskúšala som, ale určite Ti neuškodí a je lepší ako chémia/, vypni telku, resp. nepozeraj kriminálky, horory či detektívky a ako Ti radí aj durisovad, siahni po peknej knihe alebo inom zážitku, uvar si ukľudňujúci bylinkový čaj, prípadne si sprav taký kúpeľ /raz treba začať ;)/ ak nerád čítaš, skús niekomu urobiť radosť /nejakým deťom - ide Mikuláš, susedom, kolegom.../, prihlás sa do nejakého kurzu, alebo si skús splniť nejaký svoj sen, snaž sa myslieť pred spaním na niečo pekné či veselé, čo si prežil alebo čo Ťa možno čaká...

Snaž sa odhaliť príčinu - nerieš hneď liekmi dôsledok... Ak to ani po čase nepomôže, pouvažuj nad odbornou pomocou - nie hneď nad návštevou lekárne - tam Ti predajú hocičo, veď farmakologický priemysel potrebuje zarobiť, tak prečo nie aj na Tebe...:(
Nandrolon
23.11.10,08:12
tu je niečo o melatoníne:

http://fit.server.sk/zdravie/detail/12340-co-je-melatonin/

http://zdravie.pravda.sk/hormon-melatonin-ma-silne-ochranne-ucinky-fig-/sk-zpreven.asp?c=A081002_005133_sk-zpreven_p42

prvé dni je spanie ešte horšie, potom sa upraví, stačí polovičná dávka, nakoľko čím väčšia dávka, tým sa paradoxne spí horšie...
a užívanie pôsobí preventívne aj proti ostatným chorobám...
Nandrolon
23.11.10,08:14
mimochodom melatonín nie je žiaden liek na spanie tak ako ostatné oblbováky...
rastik000
23.11.10,08:20
Týždeň nie je dlhá doba... Určite by som v tomto štádiu nesiahala po liekoch, ak nie sú sny spôsobené nejakou silnou prežitou tramou /napr. smrť blízkeho človeka, autonehoda alebo iné ohrozenie života.../.
Poznám človeka, ktorému minulý rok zomrela manželka - začal brať lieky na spánok, bez nich už nezaspí a prestávajú zaberať... Čiže sa potvrdzuje, že sú návykové a ich účinok pri dlhotrvajúcom užívaní klesá...

Skús ísť večer na prechádzku /nie do nákupného centra :D/, cielene si navodzuj pekné zážitky - stretávaj sa s dobrými ľuďmi, priateľmi, daj si večer pohár teplého mlieka s medom /ako radili staré matere - neskúšala som, ale určite Ti neuškodí a je lepší ako chémia/, vypni telku, resp. nepozeraj kriminálky, horory či detektívky a ako Ti radí aj durisovad, siahni po peknej knihe alebo inom zážitku, uvar si ukľudňujúci bylinkový čaj, prípadne si sprav taký kúpeľ /raz treba začať ;)/ ak nerád čítaš, skús niekomu urobiť radosť /nejakým deťom - ide Mikuláš, susedom, kolegom.../, prihlás sa do nejakého kurzu, alebo si skús splniť nejaký svoj sen, snaž sa myslieť pred spaním na niečo pekné či veselé, čo si prežil alebo čo Ťa možno čaká...

Snaž sa odhaliť príčinu - nerieš hneď liekmi dôsledok... Ak to ani po čase nepomôže, pouvažuj nad odbornou pomocou - nie hneď nad návštevou lekárne - tam Ti predajú hocičo, veď farmakologický priemysel potrebuje zarobiť, tak prečo nie aj na Tebe...:(


Ďakujem, Tebe aj všetkým ostatným asi máte pravdu, dopovať sa liekmi nebude najšťastnejšie riešenie a už vôbec nie pri mne, čo som nebol u lekára ani nepamätám a striktne odmietam užívanie akýchkoľvek antibiotík a podobne. Naozaj bude najvhodnejšie skúsiť to mlieko s medom, prípade si ísť vyvytrať hlavu na čerstvý vzduch. A ešte doplním k tej televízii, nemôžem sa na to pozerať, jeden deň nízkorozpočtové slovenské seriály v ktorých sa stále opakuje tých istých 8 hercov prípadne relácia zarábajúca na ľudskom nešťastí, deň ďaľší sprška usa-seriálov, ktoré poručík vždy vyrieši, takže nemá cenu to pozerať a koniec týždňa /piatok/ zaklincuje program zameraný na demenciu ľudí čo predstavuje dokonalý ťah, ako diváka prilákať k televízii a to všetko okorenené 5 reklamnými prestávkami počas 40 minútového seriálu. TV dnes bohužiaľ nemá úroveň...
magno
23.11.10,08:23
Ja naozaj neviem z čoho to môže vychádzať. V živote sa mi nestalo nič nezvyčajné, navyše určité veci sa začínajú viac dariť preto si neviem tento jav akokoľvek vysvetliť, už je to každonočné pravidlo. A zaspávam výlučne pri 106,6 jemné melódie, už pár rokov a v živote som nemal akýkoľvek problém s tým čo sa mi sníva a tobôž nie také, že sa zobudím vystrašený na smrť...

hm.......... mozno ta nieco podvedome zasiahlo viac,nez si uvedomujes.Skus si prebrat posledne obdobie,ci si nevidel,alebo nazil nieco neobvykle a nemuselo ist len priamo o teba.........
Kvaka
23.11.10,08:37
Pekný deň všetkým. Už asi týždeň, ale naozaj každý deň mám veľmi divné sny, a to také, že vždy sa stanem niekoho obeťou. Jedenkrát ma omylom zastrelil bratranec, potom som sedel v bare, ktorý prepadli a podobné nezmysly. Najhoršie na tom je to, že ten sen je stašne živý, proste neviem to vysvetliť ale v sne prežívam pocit, aký som nikdy nezažil, všetko je také živé, s pocitom, že už som mŕtvy, že som to ešte nechcel a zobudím sa strašne vystrašený s pulzom asi 130. Je to každý deň, pomaly sa bojím zaspať už. Existujú nejaké lieky, ktorými by som podobným morám mohol predísť ?
Tvoje sny môžu vyplývať aj z nejakej obavy v podvedomí. Skontroluj si všetky svoje záležitosti, analyzuj, či ti niekde niečo nehrozí. Možno niekomu neveríš, nemáš niečo celkom dobre vyriešené, porozmýšľaj, môže byť toho viac.
Ale niečo môže byť aj v "lufte", ako sa hovorí. Ľudia, citliví na počasie to vnímajú viac. Preto tu reagujem, lebo aj ja som mala posledné tri noci nejaké divné sny, veľmi katastrofické, a tie sny boli tiež veľmi živé, toto som ti chcela povedať. Takže asi fakt bolo niečo vo vesmíre, okrem mesačného splnu, čo na nás vplývalo viac. Ja som si dala medovkový čaj, dnes to už bolo ok.
Llívia
23.11.10,08:40
Ja naozaj neviem z čoho to môže vychádzať. V živote sa mi nestalo nič nezvyčajné, navyše určité veci sa začínajú viac dariť preto si neviem tento jav akokoľvek vysvetliť, už je to každonočné pravidlo. A zaspávam výlučne pri 106,6 jemné melódie, už pár rokov a v živote som nemal akýkoľvek problém s tým čo sa mi sníva a tobôž nie také, že sa zobudím vystrašený na smrť...
1. Nebojíš sa tak podvedome, že tie veci, ktoré sa začínajú viac dariť, by sa mohli pokašľať?
2. Ako sa zbaviť zlých snov, ti neporadím, len keď sa to dialo mne (stále sa mi opakoval dookola jeden sen), už som nejako vedela, že sa mi zase bude snívať ten horor, tak som si hovorila: musíš sa zobudiť! Proti nočnej more to nezabralo, ale aspoň netrvala tak dlho. A už sa mi tá blbosť nesníva (ale pamätám si ju dobre, aj to, aká som bola vydesená).
rastik000
23.11.10,08:51
1. Nebojíš sa tak podvedome, že tie veci, ktoré sa začínajú viac dariť, by sa mohli pokašľať?
2. Ako sa zbaviť zlých snov, ti neporadím, len keď sa to dialo mne (stále sa mi opakoval dookola jeden sen), už som nejako vedela, že sa mi zase bude snívať ten horor, tak som si hovorila: musíš sa zobudiť! Proti nočnej more to nezabralo, ale aspoň netrvala tak dlho. A už sa mi tá blbosť nesníva (ale pamätám si ju dobre, aj to, aká som bola vydesená).


Myslím, že sa nebojím toho, že by sa veci mohli pokašľať, aj keď nejaké riziko hrozí, no to sa už priamo mňa nedotýka, aj keby vôbec neviem, čo majú takéto vražedné vízie s tým spoločné....ale kto vie..:D
Kvaka
23.11.10,08:53
Myslím, že sa nebojím toho, že by sa veci mohli pokašľať, aj keď nejaké riziko hrozí, no to sa už priamo mňa nedotýka, aj keby vôbec neviem, čo majú takéto vražedné vízie s tým spoločné....ale kto vie..:D
Rastik, pozri si fenomén "modrý mesiac", nebol si sám, kto mal so spánkom a so snami problémy. Že to bolo teraz v nedeľu.
danushka
23.11.10,09:11
Mňa minulý týždeň tiež niekto vraždil vo sne, ale bránila som sa odušu, vrahovi som vo sne dokonca aj ucho odhryzla:eek:.
Asi dve hodiny predtým ku mne docupitala dcérka s vankúšom, že sa bojí a snívalo sa jej niečo zlé, dokonca aj ráno syn hovoril, že mu behali bludy po perine:D.
No ale ja som bola tak vystrašená, že ten strach som nevedela zhodiť a skončila som pri chladničke.
Vravím si, že do postele nejdem, kým sa poriadne nepreberiem a jednoducho ho zajem do absolútneho prebratia :D.

Fakt bol v nedeľu spln mesiaca a teraz mi to je už jasné, z čoho to bolo. Celá rodina šalela.

Môj recept znie:
Keď ťa máta nočná mora, vlez do chladničky, poriadne sa preber a zaľahni späť. Na antiracionálne veci zaberajú antiracionálne postupy, síce su nezdravé, ale mne to pomohlo :D:D:D.
ivantt
23.11.10,09:37
Hento ze su strašné sny ??? to mne sa snívalo že som sa dal dokopy s mojou bývalu... a to bol strašne strašný sen ale o to lepsie a krajsie prebudenie. Nebolo šťastnejšieho človeka ako som bol ja...
Skus pred spanim vyknávať nejakú činnosť okolo kvetiniek a odporúčam nepozerať akčné filmy v najbližšej dobe. A deď sa tak budeš o tie kvetinky či rastlinky starať tak kludne sa s nimi porozprávaj a uvidíš, pomôže ti to...
buchač
23.11.10,11:49
Pekný deň všetkým. Už asi týždeň, ale naozaj každý deň mám veľmi divné sny, a to také, že vždy sa stanem niekoho obeťou. Jedenkrát ma omylom zastrelil bratranec, potom som sedel v bare, ktorý prepadli a podobné nezmysly. Najhoršie na tom je to, že ten sen je stašne živý, proste neviem to vysvetliť ale v sne prežívam pocit, aký som nikdy nezažil, všetko je také živé, s pocitom, že už som mŕtvy, že som to ešte nechcel a zobudím sa strašne vystrašený s pulzom asi 130. Je to každý deň, pomaly sa bojím zaspať už. Existujú nejaké lieky, ktorými by som podobným morám mohol predísť ?
Ja len , rastík , čo by si asi robil ...aké sny by si mal , ak by sa Ti hentie príbehy v skutočnosti stali ...
Hádam aj na plienky by to bolo ...či ...??? :rolleyes:

Ja len preto , že niečo som aj v skutočnosti zažil ...;)

hm.......... mozno ta nieco podvedome zasiahlo viac,nez si uvedomujes.Skus si prebrat posledne obdobie,ci si nevidel,alebo nazil nieco neobvykle a nemuselo ist len priamo o teba.........
S týmto by som asi súhlasil ...
Poprípade aj iným smerom by som sa vybral ...
Kvaka
23.11.10,12:05
Doplňujem svoj príspevok o informáciu k modrému mesiacu. Náhodou mi volal môj syn, že bol v nedeľu modrý mesiac, čo na neho pôsobilo tak, že tri dni nespal. Naozaj, spln teraz 21.11. bol taký, našla som nejaké mýty v angličtine. Možno to niekomu pomôže k pochopenieu tzv živých snov, ale aj iných súvislostí.
http://www.infoplease.com/spot/bluemoon1.html
rastik000
23.11.10,12:11
[QUOTE=buchač;1570471]Ja len , rastík , čo by si asi robil ...aké sny by si mal , ak by sa Ti hentie príbehy v skutočnosti stali ...
Hádam aj na plienky by to bolo ...či ...??? :rolleyes:

QUOTE]

No veď nič podobné som nezažil, a veru ani by som nechcel, ale začínam mať pocit, že je to živé ako naozaj :D

Materiál o "modrom mesiac" je naozaj zaujímavý, niečo to do seba určite má
evuš
23.11.10,12:23
[QUOTE=buchač;1570471]Ja len , rastík , čo by si asi robil ...aké sny by si mal , ak by sa Ti hentie príbehy v skutočnosti stali ...
Hádam aj na plienky by to bolo ...či ...??? :rolleyes:

QUOTE]

No veď nič podobné som nezažil, a veru ani by som nechcel, ale začínam mať pocit, že je to živé ako naozaj :D

Materiál o "modrom mesiac" je naozaj zaujímavý, niečo to do seba určite má

Rastík, už Ti tu mnohí radili čo áno, čo nie..., ako, prečo, začo, načo ?! Ak Ťa to upokojí, aj ja som mala dnes dosť desivý sen: stále som utekala pred "vypasenou" ošípanou, dokonca som vyskočila v sne aj na akúsi skriňu a sviňa stále len do mňa, potom sme boli s priateľmi niekde na chate, stúpila som na mínu, stihla som na všetkých skríknuť, nech sa schovajú..... našťastie nikomu sa v sne nič nestalo a ja som sa zobudila ;).... a to som vôbec neskoro nevečerala a ani ťažké, občas sa proste človeku blbosti snívajú...Dnes si ma trošku navnadil, mrknem do snára a vraj budem mať šťastie - žeby výhra v Lote ?!!! :D:D:D
buchač
23.11.10,12:26
No mne sa raz fakt blbý sen sníval ...:rolleyes:

Že moja zadná časť tela bola kapusta ...:confused:
evuš
23.11.10,12:28
Juraj, Ty keď niekedy zapotíš, tak ja mriem od smiechu... ale blbosti sa snívajú asi občas všetkým...
buchač
23.11.10,12:34
....hej , ale vieš aj pointu ????...poznáš ????
Kvaka
23.11.10,12:45
Čo, narezali ti ju na tlačenie?
magno
23.11.10,12:55
to Kvaka :D:D:D
buchač
23.11.10,13:03
No mne sa raz fakt blbý sen sníval ...:rolleyes:

Že moja zadná časť tela bola kapusta ...:confused:

Pre neznalých ...

Bavia sa dvaja :
" Ty Jožko ..včera som mal strašný sen ..."
"Aký , Juraj ??? "
"Že moja ric bola kapusta a Ty , Jožku ???

Ty si bol zajac ......" ;):rolleyes::D
Oliwa
23.11.10,13:19
[QUOTE=rastik000;1570492]

Rastík, už Ti tu mnohí radili čo áno, čo nie..., ako, prečo, začo, načo ?! Ak Ťa to upokojí, aj ja som mala dnes dosť desivý sen: stále som utekala pred "vypasenou" ošípanou, dokonca som vyskočila v sne aj na akúsi skriňu a sviňa stále len do mňa, potom sme boli s priateľmi niekde na chate, stúpila som na mínu, stihla som na všetkých skríknuť, nech sa schovajú..... našťastie nikomu sa v sne nič nestalo a ja som sa zobudila ;).... a to som vôbec neskoro nevečerala a ani ťažké, občas sa proste človeku blbosti snívajú...Dnes si ma trošku navnadil, mrknem do snára a vraj budem mať šťastie - žeby výhra v Lote ?!!! :D:D:D

Evuš, Tvoj sen mi s trochou nadsádzky pripomenul starozákonný biblický sen o siedmych tučných a siedmych chudých kravách... ;), t.j o siedmych rokoch hojnosti a nasledujúcich siedmych rokoch chudoby...
Podľa tohto kľúča by to mohlo znamenať, že tučná sviňa /rok hojnosti/ sa končí...:mee: - tak pred ňou neutekaj, ale sprav si zásoby na budúci rok... :D
danushka
23.11.10,15:23
[QUOTE=evuš;1570511]

Evuš, Tvoj sen mi s trochou nadsádzky pripomenul starozákonný biblický sen o siedmych tučných a siedmych chudých kravách... ;), t.j o siedmych rokoch hojnosti a nasledujúcich siedmych rokoch chudoby...
Podľa tohto kľúča by to mohlo znamenať, že tučná sviňa /rok hojnosti/ sa končí...:mee: - tak pred ňou neutekaj, ale sprav si zásoby na budúci rok... :D

Oliwi
a čo to ucho, čo som odhryzla vrahovi vo sne?
Nebude budúci rok mäso v obchodoch, stane sa zo mňa ľudožrút?:eek::D:D:D
Nože, pozri niekde do múdrej knihy...
korela
23.11.10,15:46
Poriadne boschoviny, uff. U nás tiež. :)
Vďaka o.i. za info o modrom mesiaci.
Kvaka
23.11.10,16:47
Poriadne boschoviny, uff. U nás tiež. :)
Vďaka o.i. za info o modrom mesiaci.
Korela, no ja som to nevedela, len syn ma upozornil, on je meteosenzitívny ešte viac, ako ja. My sme naše rodinné rosničky.
buchač
23.11.10,16:52
He....mne teda predpoveď počasia netreba ...
Dr. Iľko s tými svojimi grafmi ...nič nehovoriacimi , niekedy na smiech je ...:)
Ale čo už , keď "Angelika " platí ....;):rolleyes:
evuš
24.11.10,05:15
[QUOTE=evuš;1570511]

Evuš, Tvoj sen mi s trochou nadsádzky pripomenul starozákonný biblický sen o siedmych tučných a siedmych chudých kravách... ;), t.j o siedmych rokoch hojnosti a nasledujúcich siedmych rokoch chudoby...
Podľa tohto kľúča by to mohlo znamenať, že tučná sviňa /rok hojnosti/ sa končí...:mee: - tak pred ňou neutekaj, ale sprav si zásoby na budúci rok... :D


Oliwi, to si ma teda "potešila"... A ja že tých chudobných predchádzajúcich 7 rokov /skôr X rokov/ v mojej peňaženke konečne končí... Však tá sviňa utekala za mňou a nie predo mnou....:D:D:D ?! Takže dnes mám hlavnú výhru v Lote istú :---
magno
24.11.10,05:43
Dobre ranko........... no ako si spal? :)
rastik000
24.11.10,06:33
Dobré ránko,

Heh táto noc bola pomerne dobrá nakoľko sme celú noc hrali snooker a spinkať sa chystám až teraz. Takže som zvedavý. Prijemný deň všetkým želám :D
Oliwa
24.11.10,06:43
[QUOTE=Oliwa;1570589]

Oliwi
a čo to ucho, čo som odhryzla vrahovi vo sne?
Nebude budúci rok mäso v obchodoch, stane sa zo mňa ľudožrút?:eek::D:D:D
Nože, pozri niekde do múdrej knihy...
No danushka, nie si na správnej adrese, čo sa výkladu snov týka /ja som racionálny typ a ráno sa neprebúdzam so snárom v ruke :)/, ale skúsim...
Nerobili ste náhodou doma zabíjačku? ;)

PS: Ja som mala minulý týždeň tiež neuveriteľne živý sen - normálne som z toho bola mimo... Ráno som ho prerozprávala aj manželovi a pozeral na mňa ako puk... Snívalo sa mi s Ernestom Valkom, hoci som ho v živote osobne nestretla, no ten sen bol taký živý /aj on bol v ňom živý/ a veľa sme sa rozprávali... Nečudo, veď tej smutnej udalosti boli plné médiá všetkého druhu, ale aj tak, nemyslím, že sa o ňom snívalo každému, kto o jeho smrti počul.
Ale mne sa občas snívajú také bizardné sny - napr. s Ivanom Miklošom :D - ale to bolo ešte pred touto udalosťou... A tiež pre to nemám žiadne racionálne vysvetlenie, ani večeru som nemala ťažkú... ;)
A podotýkam, že nikdy som nemala a ani nemám žiadne politické ambície...
magno
24.11.10,06:51
Dobré ránko,

Heh táto noc bola pomerne dobrá nakoľko sme celú noc hrali snooker a spinkať sa chystám až teraz. Takže som zvedavý. Prijemný deň všetkým želám :D
No vidiiiiiiiiiiis -aj to je moznost.V noci proste nieco rob a spi cez den ;) Tak dobru "noc" :)
magno
24.11.10,06:54
[QUOTE=danushka;1570746]
No danushka, nie si na správnej adrese, čo sa výkladu snov týka /ja som racionálny typ a ráno sa neprebúdzam so snárom v ruke :)/, ale skúsim...
Nerobili ste náhodou doma zabíjačku? ;)

PS: Ja som mala minulý týždeň tiež neuveriteľne živý sen - normálne som z toho bola mimo... Ráno som ho prerozprávala aj manželovi a pozeral na mňa ako puk... Snívalo sa mi s Ernestom Valkom, hoci som ho v živote osobne nestretla, no ten sen bol taký živý /aj on bol v ňom živý/ a veľa sme sa rozprávali... Nečudo, veď tej smutnej udalosti boli plné médiá všetkého druhu, ale aj tak, nemyslím, že sa o ňom snívalo každému, kto o jeho smrti počul.
Ale mne sa občas snívajú také bizardné sny - napr. s Ivanom Miklošom :D - ale to bolo ešte pred touto udalosťou... A tiež pre to nemám žiadne racionálne vysvetlenie, ani večeru som nemala ťažkú... ;)
A podotýkam, že nikdy som nemala a ani nemám žiadne politické ambície...

:eek::eek::eek: Jezkova noha- mne keby sa snivalo s nejakym nasim politikom,tak to vazne zacnem riesit nejakymi silnymi sedativami.To by este len boli nocne mory............;)
Oliwa
24.11.10,07:10
[QUOTE=Oliwa;1571302]

:eek::eek::eek: Jezkova noha- mne keby sa snivalo s nejakym nasim politikom,tak to vazne zacnem riesit nejakymi silnymi sedativami.To by este len boli nocne mory............;)
Vtip je v tom, že som vtedy práve doužívala odborným lekárom /gastroenterológom/ predpísanú trojkombináciu liekov /nechcela som -ale nemala som na výber - iná možnosť neexistovala/, a na príbalových letákoch som sa dočítala, že jedným z vedľajších účinkov jedného z tých liekov môžu byť aj nočné mory...:eek::eek::eek:
Neviem síce, ako taká nočná mora vyzerá - žeby to bol ten Mikloš? :rolleyes::D
magno
24.11.10,07:20
[QUOTE=;1571320]
Vtip je v tom, že som vtedy práve doužívala odborným lekárom /gastroenterológom/ predpísanú trojkombináciu liekov /nechcela som -ale nemala som na výber - iná možnosť neexistovala/, a na príbalových letákoch som sa dočítala, že jedným z vedľajších účinkov jedného z tých liekov môžu byť aj nočné mory...:eek::eek::eek:
Neviem síce, ako taká nočná mora vyzerá - žeby to bol ten Mikloš? :rolleyes::D
:D:D:D tak je to jasne - nic horsie si ako nocnu moru neviem predstavit - na Miklosa sa nechyta ani Nocna mora z Elm street ;)
Kvaka
24.11.10,09:51
[QUOTE=danushka;1570746]
No danushka, nie si na správnej adrese, čo sa výkladu snov týka /ja som racionálny typ a ráno sa neprebúdzam so snárom v ruke :)/, ale skúsim...
Nerobili ste náhodou doma zabíjačku? ;)

PS: Ja som mala minulý týždeň tiež neuveriteľne živý sen - normálne som z toho bola mimo... Ráno som ho prerozprávala aj manželovi a pozeral na mňa ako puk... Snívalo sa mi s Ernestom Valkom, hoci som ho v živote osobne nestretla, no ten sen bol taký živý /aj on bol v ňom živý/ a veľa sme sa rozprávali... Nečudo, veď tej smutnej udalosti boli plné médiá všetkého druhu, ale aj tak, nemyslím, že sa o ňom snívalo každému, kto o jeho smrti počul.
Ale mne sa občas snívajú také bizardné sny - napr. s Ivanom Miklošom :D - ale to bolo ešte pred touto udalosťou... A tiež pre to nemám žiadne racionálne vysvetlenie, ani večeru som nemala ťažkú... ;)
A podotýkam, že nikdy som nemala a ani nemám žiadne politické ambície...
Oliwa, škoda, že Valko ti nepovedal v tom sne, kto k nemu príde na návštevu ten nešťastný deň. Ja si nerobím srandu, naozaj.
Oliwa
24.11.10,12:28
[QUOTE=Oliwa;1571302]
Oliwa, škoda, že Valko ti nepovedal v tom sne, kto k nemu príde na návštevu ten nešťastný deň. Ja si nerobím srandu, naozaj.
Veď ani ja... Bol to naozaj veľmi zvláštny sen. Jeho podstata bola taká, že všetci ho považovali za mŕtveho /vrátane jeho najbližších/, no on ešte žil... A prechádzali sme sa po nejakom parku a viedli také intelektuálne debaty - mali sme si čo povedať a boli sme si názorovo blízki - to ma asi na tom sne šokovalo najviac, že ako sa mi môže vôbec niečo také prisniť. Normálne som mala pocit, že chce niečo po mne odkázať... Len som neprišla na to, že komu a čo... Bol to jednoducho sen.
Theo
24.11.10,16:29
S kritikou TV súhlasím na 100% to množstvo reklam ma definitivne odradilo od sledovania zazračnej krabice.Prakticky som nevidel ani 1 diel žiadneho serialu,ani nejake megastar a podobne...Myslim naposledy to bol serial Saga rodu Forsawtovcov-alebo niečo také-Z toho som videl 2 diely.
ešte Rastik-pred spanim ti nik nedoporučil 1-2 hodinky s nejakou fajn kočkou?!Ver mi-pomôže.Sice nepíšeš kolko máš rokov ale +18 je asi spravny údaj.Vyskúšaj a napíš-čo sa predsa môže stať?


Ďakujem, Tebe aj všetkým ostatným asi máte pravdu, dopovať sa liekmi nebude najšťastnejšie riešenie a už vôbec nie pri mne, čo som nebol u lekára ani nepamätám a striktne odmietam užívanie akýchkoľvek antibiotík a podobne. Naozaj bude najvhodnejšie skúsiť to mlieko s medom, prípade si ísť vyvytrať hlavu na čerstvý vzduch. A ešte doplním k tej televízii, nemôžem sa na to pozerať, jeden deň nízkorozpočtové slovenské seriály v ktorých sa stále opakuje tých istých 8 hercov prípadne relácia zarábajúca na ľudskom nešťastí, deň ďaľší sprška usa-seriálov, ktoré poručík vždy vyrieši, takže nemá cenu to pozerať a koniec týždňa /piatok/ zaklincuje program zameraný na demenciu ľudí čo predstavuje dokonalý ťah, ako diváka prilákať k televízii a to všetko okorenené 5 reklamnými prestávkami počas 40 minútového seriálu. TV dnes bohužiaľ nemá úroveň...
rastik000
25.11.10,08:39
S kritikou TV súhlasím na 100% to množstvo reklam ma definitivne odradilo od sledovania zazračnej krabice.Prakticky som nevidel ani 1 diel žiadneho serialu,ani nejake megastar a podobne...Myslim naposledy to bol serial Saga rodu Forsawtovcov-alebo niečo také-Z toho som videl 2 diely.
ešte Rastik-pred spanim ti nik nedoporučil 1-2 hodinky s nejakou fajn kočkou?!Ver mi-pomôže.Sice nepíšeš kolko máš rokov ale +18 je asi spravny údaj.Vyskúšaj a napíš-čo sa predsa môže stať?

Díky za radu :D No to s tou kočkou možno až by bola neznáma nejaká, tá moja mi už niekedy / nebudem vypisovať/ každý si domyslí to. Ináč ale celkom fajn nápad, naozaj by som mal nadviazať nové kontakty :D Ináč je mi 22 :D
kamoska1
27.11.10,13:59
Ja naozaj neviem z čoho to môže vychádzať. V živote sa mi nestalo nič nezvyčajné, navyše určité veci sa začínajú viac dariť preto si neviem tento jav akokoľvek vysvetliť, už je to každonočné pravidlo. A zaspávam výlučne pri 106,6 jemné melódie, už pár rokov a v živote som nemal akýkoľvek problém s tým čo sa mi sníva a tobôž nie také, že sa zobudím vystrašený na smrť...
Tak možno,chyba Ti adrenalín,keď maš tak kludny život a telo si ho potrebuje asi dodať.Preto tie sny.:)Ten smejko,to nenaznačuje,že si s tvojho problemu robim žarty.
durisovad
27.11.10,14:25
Prispejem aj ja jednym snom: nas stary ujko uz bol umrety v truhle, cela rodina okolo truhly, ked odrazu ujko vstal. Pytali sa ho, co to je a on pokojne povedal, ze musi ist na WC, ved si hadam neurobi hanbu v truhle. Ci sa vratil naspat neviem, lebo uz mi zvonili hodiny a vstala som do roboty.