tinkas
23.11.10,13:01
ahojte v mesiaci 07/2010 sme si kupili tovar v polsku...bola nam vystavená faktura s datumom dodanie 27.07.2010...časť tovaru sme im však vrátili a oni až teraz po urgencii nám vystavili "fakturu -korygujaca", na ktorej je dátum vystavenie 16.11.2010 ale dátum dodanie 20.07.2010 a v nej odrátali časť sumy, ktorá je za tovar, ktorý sme vrátili....
ja teraz ale neviem či mám spraviť kvôli tomu dátumu dodania na opravnej fakture dodatočné DHP za mesiac 07/2010 alebo ju môžem kludne zaradiť aj do mesiaca 11/2010 - ked nám faktura prisla??
tinkas
23.11.10,14:00
neviete čo s tým?
tinkas
23.11.10,20:10
prosím Vás neviete mi povedať, ako mám postupovať ked nám zahraničný dodávatel pošle faktúru, v ktorej opravuje tu pôvodnu ale dátum dodanie je zo 07/2010 a dátum vystavenia je z 10.11?L
a_je_to
25.11.10,21:15
.... faktúru kľudne zaraď do mesiaca, kedy prišla. Viď § 25, ods. 3 ZoDPH :
(3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane.
Monika Kováčová
26.11.10,08:29
prosím Vás neviete mi povedať, ako mám postupovať ked nám zahraničný dodávatel pošle faktúru, v ktorej opravuje tu pôvodnu ale dátum dodanie je zo 07/2010 a dátum vystavenia je z 10.11?L
faktúra korygujúca znamená dobropis za tovar dodaný v 7/2010. Dátum dodania na faktúre korygujúcej je vlastne dátum dodania tovaru, ktorý je dobropisovaný napr. z titulu reklamácie. V podstate na dobropise nie je tento dátum dôležitý. Ide len o informáciu, k akému tovaru sa dobropis vzťahuje. Pre teba je dátum dodania (samozdanenie) v mesiaci, kedy ti dobropis bol doručený, ako píše vo svojom príspevku a_je_to.