NONAME
23.11.10,12:28
Dobrý deň,

Mám možnosť sprostredkovať predaj pozemku vhodného na IBV. Plánujem si zazmluvniť zmluvou o sprostredkovaní predaja nehnuteľnosti obe strany. Teda Predávajúceho aj kupujúceho (budúceho investora.) A samozrejme zobrať províziu.
Rozhodujem sa či mám zmluvu o sprostredkovaní predaja nehnuteľnosti uzavrieť podľa obchodného zákonníka a vybaviť si živnostenské oprávnenie (realitnú činnosť.) Vzhľadom na to že daný pozemok bude rozparcelovaný na menšie pozemky na výstavbu rodinných domov a predávaný investorom jednotlivým záujemcom približne dva roky. Tým pádom budem nútený po prvom roku živnosti začať platiť odvody a taktiež aj DPH vzhľadom na to, že prekročím obrat podľa 222/2004 Zb.
Preto ma napadlo uzavrieť zmluvu podľa Občianskeho zákonníka a § 774-§ 777. V tomto prípade môžem sprostredkovať predaj ako FO pre FO. atu som narazil na jeden problém s ktorým potrebujem poradiť a to: §775 hovorí: Sprostredkovateľovi patrí odmena v dohodnutej výške; odmenu treba dojednať v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi, inak je zmluva neplatná podľa § 40a... A teda som začal študovať zákon 18/1996 o cenách, ale nepochopil som to. A teda sa pýtam aká ja maximálna výška provízie, ktorú môžem z tohto obchodu zobrať aby som mohol ísť podľa občianskeho zákonníka. ??
NONAME
23.11.10,14:28
Prosím je tu niekto kto mi poradí?