Vladimír Ozimý
24.11.05,15:04
Klientka ma prijmy aj z CR...tam vsak uplatnuje normalne vydavky ale na slovensku kedze nema ziadne vydaje tak si uplatnuje 25% to znamena ze prijmy celkove to jest (slovensko+cesko) vynasobim 0,25 a dostanem vydavky v priznani v SR a dan uplatnenu v CR si uplatni...tak to spravne chapem? Neuznava si celkove vydavky z CR?
zlatica76
24.11.05,14:12
V CR - spravi danove priznanie, vyjde jej dan

V SR - zoberie prijmy zo SR aj CR, vynasobi 0,25 dostane vydavky, v danovom priznani odpocita tieto vydavky plus tych 80 tis. nezdanitelna cast.

Z rozdielu si vypocita slovensku dan, cesku dan pouzije na zapocet slovenskej dane. Skusim priklad.

V CR - príjmy 1000, základ dane 100 zaplatena dan 23 KC

V SR - prijmy celosvetove 1000, vydavky uplatnovane percentom 250, nezdanitelna cast 80 = zakladne dane 1000 - 250 - 80 = 670.

Z tohto je slovenska dan 127 Sk. Prepocita si cesku dan 23 KC na SK (myslim, ze kurzom NBS v posledny den) a zapocita si dan.

T.j. ma zaplatit 127 Sk, ale v CR uz zaplatila (230 Kc x kurz) = 30 SK dan, t.j. na slovensku musi este doplatit 127 - 30 Sk dan

Dufam, ze som to napisala zrozumitelne :)
Vladimír Ozimý
24.11.05,17:22
no a ked uplatnuje normalne vydavky na stranu prijmov da + prijmy cr a na stranu vydavkov + vydavky CR jestli se nepletu
valeriam
24.11.05,19:27
Ani netušíte, ako ste mi "nahrali na nôtu", začínam riešiť pre mňa dosť komplikovanú otázku, ale verím, že mi poradíte:
Môj syn sa rozhodol podnikať, našiel si uplatnenie v Prahe a vyzerá to tak, že tam aj zostane minimálne jeden-dva roky. Má slovenský živnostenský list, zatiaľ som sa dopátrala, že ak bude podnikať v inom štáte viac ako tuším 182 dní, musí si vybaviť živnosť v tomto štáte. Neviem ako ďalej, môže mať živnosti v oboch štátoch? Odvody bude platiť naďalej na Slovensku a tie budú nákladom pri podaní DP v SR? Mám tisíc otázok na rozume a ani neviem ktorou začať....bude mať kto so mnou to rozobrať?
valeriam
28.11.05,10:23
Prosím, nemáte niekto s týmto skúsenosti?
valeriam
28.11.05,12:14
Vôbec nikto?:mee:
renča1
28.11.05,12:37
Ani netušíte, ako ste mi "nahrali na nôtu", začínam riešiť pre mňa dosť komplikovanú otázku, ale verím, že mi poradíte:
Môj syn sa rozhodol podnikať, našiel si uplatnenie v Prahe a vyzerá to tak, že tam aj zostane minimálne jeden-dva roky. Má slovenský živnostenský list, zatiaľ som sa dopátrala, že ak bude podnikať v inom štáte viac ako tuším 182 dní, musí si vybaviť živnosť v tomto štáte. Neviem ako ďalej, môže mať živnosti v oboch štátoch? Odvody bude platiť naďalej na Slovensku a tie budú nákladom pri podaní DP v SR? Mám tisíc otázok na rozume a ani neviem ktorou začať....bude mať kto so mnou to rozobrať?

Nemám s týmto skúsenosti, ale radila by som sa spýtať na príslušnom živnostenskom a poinformovať sa. Čo sa týka účtovania pokiaľ má v SR založenú živnosť , daňové priznanie bude podávať v SR.
valeriam
28.11.05,12:48
Ďakujem aspoň za záujem mi poradiť, všetko čo zistím, opíšem sem, snáď to niekomu pomôže.