Jana Safarova
23.11.10,16:24
Dobrý den ,veľa sa tu popísalo o neplatičoch alimentou ale mne sa stala takáto vec.Píšem za svoju dcerku a verím že mi niekto poradí ako dalej.V r.2007 súd prisúdil malú vnučku mojej dcere a zaviazal otca dieťaťa platiť mesačne vtedy ešte v SK 2000 sk teda 66,39€ túto povinnosť si plnil do decembra 2009 kedy už nezaplatil celú sumu,len časť.Ale oni neboli manželia len spolu žili a ten dcerin bývalí potreboval v roku 2006 požičať odomna 15000sk s tým že mi ich vráti hzned ako sa zamestná,nestalo sa tak ,peniaze nevrátil a ja som ho pár krát vyzvala a nič,potom mu volal môj syn tak mu slúbil že peniaze mi bude splácať a tak sa aj stalo že od febr.2010 mi posielal po častiach a dlžnú sumu ktorú som mu požičala vrátil,lenže on teraz tvrdí že on to platil výživné na malú,peniaze posielal na moje meno,nie na meno mojej dcery.Máme rozličné priezviská,len adresu jednu.Ale zase na druhej strane ked som mu teraz volala že čo teda s tou dlžobou tak povedal že mi ju už spaltil,tak vlastne on sa na dve rozličné veci predkladá šeky o zaplatení!Ako mám pokračovať?Už dcera ho udala na políciu pre neplatenie výž.a aj sa vedie exek.konanie,ale on sa preukazuje s tými šekmi čo poslal na moje meno,môže mu to na prípadnom súde prejsť??Poradte mi prosím,socialna pracovníčka to nevzala,povedala že dôkaz o zaplatení musí mať ,že poslal výživné na meno dcerky!
Flinstone
23.11.10,15:41
podľa rozsudku je výživné na maloleté dieťa splatné k rukám matky. Takže takéto tvrdenie, že posielal babke je chabý výmysel. Posielať na meno dcery(ako tvrdí soc. pracovníčka), kym nieje plnoletá by bolo porušením rozsudku, ktorý určuje že výživné je splatné k rukám matky.
Polícia ho odstíha, pretože neplatil výživné tak ako určuje rozsudok. Bodka.
arizona
23.11.10,15:46
A ako to oddôvodńuje, že posielal peniaze k rukám ex svokry a nie k rukám matky ,ako mu určite stanovil súd ?
Niektorí ľudia sú ale vynaliezaví :rolleyes::eek:

Dcéra nech trvá na svojom, že peniaze nedostala. Otec dieťaťa musí preukázať,že jej ich poslal. Na to slúži napr. šek s jej menom ako meno príjmateľa.
Jana Safarova
23.11.10,16:08
Veľmi pekne Vám dakujem za odpovede aj ja som toho istého názoru a tak isto aj polícia oni do konca aj na polícii nám povedali že by sme sa čudovali aký vedia byť vynaliezavý týto takz.otcovia,no a dnes mladý pán zavítal aj pred náš dom s prosbou aby sme to zastavili,že on bude platiť ale nič také sa nestane ,lebo dieťa sa s jeho sľubou nenaje ,budeme si stáť za svojím,moja dcera je dosť bojazlivá v takýchto veciach nie raz sa jej vyhrážal ,ale dám vedieť sem na poradu ako to skončilo,určite to pomôže aj iným mamičkám.Srdečná vdaka.
nika.sum
23.11.10,16:12
Ja mam takyto pripad. Moj byvaly mi posielal jeden cas vyzivne z uctu svojej priatelky. Vtedy som sa rozpravala z jednym sudcom, ci keby sme boli obe potvory, ona by zaprela, ze nejake peniaze od nej odchadzali a ja by som ho zalovala, ze vyzivne neplatil, tak ma smolu... Vyzivne musi posielat podla rozsudku sudu k rukam matky (ako vam tu pisali) co nerobil a nemoze to dokladovat sekmi na vase meno. Vy mate dlh splatený a dcera nech si od neho peniaze vymaha. To su tí niektorí chlapi vychcaní (s prepacenim)
veronikasad
23.11.10,16:13
Veľmi pekne Vám dakujem za odpovede aj ja som toho istého názoru a tak isto aj polícia oni do konca aj na polícii nám povedali že by sme sa čudovali aký vedia byť vynaliezavý týto takz.otcovia,no a dnes mladý pán zavítal aj pred náš dom s prosbou aby sme to zastavili,že on bude platiť ale nič také sa nestane ,lebo dieťa sa s jeho sľubou nenaje ,budeme si stáť za svojím,moja dcera je dosť bojazlivá v takýchto veciach nie raz sa jej vyhrážal ,ale dám vedieť sem na poradu ako to skončilo,určite to pomôže aj iným mamičkám.Srdečná vdaka.
máš nejaký doklad o tom, že si mu peniaze naozaj požičala ?
willma
23.11.10,16:16
Veľmi pekne Vám dakujem za odpovede aj ja som toho istého názoru a tak isto aj polícia oni do konca aj na polícii nám povedali že by sme sa čudovali aký vedia byť vynaliezavý týto takz.otcovia,no a dnes mladý pán zavítal aj pred náš dom s prosbou aby sme to zastavili,že on bude platiť ale nič také sa nestane ,lebo dieťa sa s jeho sľubou nenaje ,budeme si stáť za svojím,moja dcera je dosť bojazlivá v takýchto veciach nie raz sa jej vyhrážal ,ale dám vedieť sem na poradu ako to skončilo,určite to pomôže aj iným mamičkám.Srdečná vdaka. Na sľuby nedajte a ani na vyhrážanie - trestné stíhanie zastaví polícia, ale až po riadnom preukázaní uhradenia plnej výšky nevyplateného výživného. A z uvedeného mi vyplýva ešte jedna drobnosť - pri najbližšom pokuse o zastrašovanie ho môžete upozorniť na takú maličkosť akou je exekučné vymáhanie, ktoré už môže prebiehať súčasne s podaným trestným oznámením na polícii.
willma
23.11.10,16:19
máš nejaký doklad o tom, že si mu peniaze naozaj požičala ?
Veronika to či má alebo nemá doklad o pôžičke nič nemení na tom, že výživné mal posielať na adresu a k rukám matky. Nakoľko posielal peniaze zadávateľke, tá sa právom domnievala, že je to splátka pôžičky.
Jana Safarova
23.11.10,16:28
Ano ved tohoto som sa bála,nemám doklad o pôžičke jedine svedkov ak by bolo potrebné exekučné konanie beží nakoľko aj exekútorka nám povedala že doklad na moje meno mu neplatí,že musí to byť na meno matky dieťaťa,aby sme sa nebáli peniaze vymáhať.Tak len dúfam že to všetko dobre dopadne,ste veľmi zlaté že ste nám dodali odvahupokračovať dalej.
Flinstone
23.11.10,16:53
ak bude chcieť aby vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie musí celú dlžnú sumu poslať k rukám matky. Inú cestu nemá. Inak mu hrozí súd a exekútor.
A o pôžičke vedeli predsa aj ostatní z rodiny, prípadne ďalší. Nie všetko musí byť na papieri. Hlavne v ramci rodiny papiere moc nebývajú.
Jana Safarova
23.11.10,18:27
No pre podanie exekúcie sme nepotrebovali aby bolo nanho podané trest.oznámenie za neplatenie výživného,ale pre sociálku aby bolo malej vyplácané náhradné váživné bolo potrebné podať aj trest.oznámenie na políciu,Takže všetko toto sme absolvovali ale nemôžem sa aj tak ubrániť pocitu že naša trestná legislatíva dosť nahráva aj tak takýmto otcom.No ale uvidíme ako skončí tento náš prípad ,som odhodlaná mu neprepáčiť ani jeden cent!
Jana Safarova
24.11.10,16:28
Tak ako som slúbila že budem podávať info ako sa to vyvýja tak dnes otec dieťaťa poslal 30€ namiesto 66,39€ a zase na moje meno nie na meno matky maloletej,ja som tie peniaze neprebrala a napísala som mu sms že mne už dlžobu splatil a ked chce poslať zameškané váživné tak nech to pošle na meno matky jeho dcery a on mi volal,že aj tak to nedokážem nijako že on mi bol dlžný peniaze a že on sa bude preukazovať s tými šekmi čo mne posielal na meno ako dlžobu,že to platil výživné.No ja už neviem čo bude dalej ,ako to riešiť.Poradte čo robiť???
arizona
24.11.10,17:02
Tak ako som slúbila že budem podávať info ako sa to vyvýja tak dnes otec dieťaťa poslal 30€ namiesto 66,39€ a zase na moje meno nie na meno matky maloletej,ja som tie peniaze neprebrala a napísala som mu sms že mne už dlžobu splatil a ked chce poslať zameškané váživné tak nech to pošle na meno matky jeho dcery a on mi volal,že aj tak to nedokážem nijako že on mi bol dlžný peniaze a že on sa bude preukazovať s tými šekmi čo mne posielal na meno ako dlžobu,že to platil výživné.No ja už neviem čo bude dalej ,ako to riešiť.Poradte čo robiť???
Peniaze ktore maju sluziť ako vyzivne pre tvoju vnucku nepreberaj.
Ty predsa s vyzivnym nemas nic spolocne!!!

Preukazovat sa moze cim chce,len ci mu to súd uzna ;)

Dcera nech trva na svojom a nadalej vymaha nezaplatene vyzivne.
Flinstone
24.11.10,17:18
v rozsudku má určené komu má posielať výživné, takže ani keď bude robiť sprostého mu to nepomôže... Vyšetrovateľa, sudcu bude zaujímať len to či platil tak ako ho zaväzuje rozsudok.
Druhá vec je, že obvinený má právo na svoju obhajobu aj klamať... čo sa zrejme rozhodol využiť. Nepristúpte na jeho hru. Kto prvý určí bojisko, má polovicu vyhratú. Mal posielať výživné matke dieťaťa. Neposlal. Bodka. Nieje čo viac riešiť.
Jana Safarova
24.11.10,17:56
Dakujem Vám ženičky so srdca,dúfam že aj kompetentný budú v tomto zmýšľaný!Budem Vás aj nadalej informovať,už budem lepšie spať.Ja by som takýchto chlapou vešala do prievanu za niečo.
Jana Safarova
07.02.11,13:54
Dakujem Vám ženičky so srdca,dúfam že aj kompetentný budú v tomto zmýšľaný!Budem Vás aj nadalej informovať,už budem lepšie spať.Ja by som takýchto chlapou vešala do prievanu za niečo.
Tak ako som sľúbila ,že budem info ako sa to všetko vyvýja tak teraz nás volá vyšetrovateľ nakoľko otec malej samozrejme poprel že by mi bol niečo dlžný,ale kedže mám dvoch svedkou snád sa mu to neprepečie a neuznajú mu to klamstvo.Výživné na malú platí socialka ako náhradné výživné a dlžobu ktorú má otec dieťaťa na výživnom ,tak rieši exekútor.No ale teraz si otec dieťaťa požiadal o zníženie výživného na sumu 27€ a dcéra požiadala o zvýšenie nakoľko malá ide do školy tak zase vás budem informovať ako to všetko prebehne,určite to pomôže aj iným mamičkám.
Flinstone
08.02.11,09:54
držím palce... ono niekedy aj spravodlivosť zvíťazí...
jeso
11.02.11,17:53
nechcem zakladať novú tému, tak píšem do tejto...
v rozsudku stojí -
otec je povinný prispievať na výživu maloletej vždy do 15. dňa toho ktorého mesiaca vopred k rukám matky dieťaťa

ked je tam určené vopred - ako sa to berie ... do 15.2.- je to výživné za február , alebo za marec ?
dík za odpoved
bubkoch
11.02.11,18:02
nechcem zakladať novú tému, tak píšem do tejto...
v rozsudku stojí -
otec je povinný prispievať na výživu maloletej vždy do 15. dňa toho ktorého mesiaca vopred k rukám matky dieťaťa

ked je tam určené vopred - ako sa to berie ... do 15.2.- je to výživné za február , alebo za marec ?
dík za odpoved

februar
Jana Safarova
27.02.11,12:24
februar
Prosím vás ,vie mi niekto poradiť súrne ako je to s náhradným výživním?Teraz bola lampáreň a tam bol prípad že matke štát uznal náhradné výživné a teraz to žiadajú naspäť od nej nie od otca dieťaťa!Udajne že v minulosti to musel vracať povinný,ale že po novom to musí vrátiť ten komu to bolo vyplatené!Tak toto už je naozaj veľa,to akože dávajú návod ako sa vyhnúť plateniu alimentou?Aj moja dcerka poberá od štátu náhradné a je v hmotnej núdzi a mi s manželom na inval.dôchodku,neviem si predstaviť že odkiaľ by to ona mala vrátiť.Prosím poradťe!
willma
27.02.11,16:36
Janka sledovala som to aj ja, asi by bolo dobré ísť priamo na sociálku a poinformovať sa - neviem od kedy je táto zmena, ale domnievam sa, že rozhodnutia pred účinnosťou tejto novely sú platné v pôvodnom rozsahu. Inak môj súkromný názor - opäť si niekto uľahčil prácu a vydal sa cestou menšieho odporu.:(
Jana Safarova
28.02.11,06:12
Janka sledovala som to aj ja, asi by bolo dobré ísť priamo na sociálku a poinformovať sa - neviem od kedy je táto zmena, ale domnievam sa, že rozhodnutia pred účinnosťou tejto novely sú platné v pôvodnom rozsahu. Inak môj súkromný názor - opäť si niekto uľahčil prácu a vydal sa cestou menšieho odporu.:(
Práve teraz som volala na socialku,takže nie je to pravda,jedine v tom prípade žiadajú vráťiť náhradné výživné,ked matke dieťaťa zaplatí aj otec a aj štát a ona túto skutočnosť neoznámi soc.úradu,ale náhradné výživné budú vymáhať od povinného teda otca formou exekútora s 25% navášením a plus trovy exekúcie.No som si vydýchla,lebo potom na čo taká pomoc od štátu ked ja to mám vrátiť a otec dieťaťa si bude vyvaľovať doma šunky a nemusí sa zamestanať.
bubkoch
28.02.11,08:10
Práve teraz som volala na socialku,takže nie je to pravda,jedine v tom prípade žiadajú vráťiť náhradné výživné,ked matke dieťaťa zaplatí aj otec a aj štát a ona túto skutočnosť neoznámi soc.úradu,ale náhradné výživné budú vymáhať od povinného teda otca formou exekútora s 25% navášením a plus trovy exekúcie.No som si vydýchla,lebo potom na čo taká pomoc od štátu ked ja to mám vrátiť a otec dieťaťa si bude vyvaľovať doma šunky a nemusí sa zamestanať.

chces povedat ze matka dostane nahradne vyzivne od statu aj vyzivne od otca a otec zaplati vyzivne matke aj nahradne vyzivne s trovami statu ?
to si hadam nieco poplietla ...
bubkoch
28.02.11,08:19
Práve teraz som volala na socialku,takže nie je to pravda,jedine v tom prípade žiadajú vráťiť náhradné výživné,ked matke dieťaťa zaplatí aj otec a aj štát a ona túto skutočnosť neoznámi soc.úradu,ale náhradné výživné budú vymáhať od povinného teda otca formou exekútora s 25% navášením a plus trovy exekúcie.No som si vydýchla,lebo potom na čo taká pomoc od štátu ked ja to mám vrátiť a otec dieťaťa si bude vyvaľovať doma šunky a nemusí sa zamestanať.

tak pozrime co hovori zakon:

§ 10
Vrátenie a zúčtovanie náhradného výživného

(1) Ak sa náhradné výživné vyplatilo neprávom alebo vo vyššej sume ako patrilo, alebo ak sa dodatočne zistí, že zanikol nárok na náhradné výživné alebo nastala zmena skutočností rozhodujúcich na jeho vyplácanie alebo na určenie jeho výšky za obdobie, za ktoré sa náhradné výživné už vyplatilo, poberateľ náhradného výživného je povinný vrátiť neprávom vyplatené sumy alebo sumy vyplatené vo vyššej sume, ako patrili.

§ 12
Povinnosti pri poskytovaní náhradného výživného

(1) Poberateľ náhradného výživného je povinný

a) informovať úrad o každej zmene skutočností rozhodujúcich na trvanie nároku na náhradné výživné, na jeho výšku a na jeho vyplácanie bez zbytočného odkladu, najneskôr do ôsmich dní odo dňa zmeny týchto skutočností,
b) na výzvu úradu preukázať skutočnosti rozhodujúce na trvanie nároku na náhradné výživné, na jeho výšku a jeho vyplácanie, a to v lehote určenej úradom.


cize ak otec zacne platit vyzivne, matka je povinna tuto skutocnost oznamit a ak za nejake obdobie dostala výzivné 2x, t.j. nahradne vyzivne od statu aj vyzivne od otca, je povinna vrátit nahradne výzivne státu
willma
28.02.11,08:57
bubkoch najprv si poriadne prečítaj čo janka napísala a potom komentuj.
bubkoch
28.02.11,09:09
bubkoch najprv si poriadne prečítaj čo janka napísala a potom komentuj.
nechces radsej napisat nieco konkretne k veci ?
Jana Safarova
28.02.11,10:32
nechces radsej napisat nieco konkretne k veci ?
Však ale ved to som presne napísala ,ved to dá rozum že nemôže matka poberať aj náhradné výživné a aj od povinného,náhradné sa vypláca na základe neplatenia povinného a sú s tým riadne vybavovačky pokiaľ sa to začne vyplácať,len ma to zaskočilo čo som včera videla v Lampárni a tá pani ktorá odpovedala so socialneho úradu to tam veľmi zle vysvetlila,určite na to budú aj iné ohlasy.Dakujem vám všetkým.
bubkoch
28.02.11,10:43
Práve teraz som volala na socialku,takže nie je to pravda,jedine v tom prípade žiadajú vráťiť náhradné výživné,ked matke dieťaťa zaplatí aj otec a aj štát a ona túto skutočnosť neoznámi soc.úradu,ale náhradné výživné budú vymáhať od povinného teda otca formou exekútora s 25% navášením a plus trovy exekúcie.No som si vydýchla,lebo potom na čo taká pomoc od štátu ked ja to mám vrátiť a otec dieťaťa si bude vyvaľovať doma šunky a nemusí sa zamestanať.


Však ale ved to som presne napísala ,ved to dá rozum že nemôže matka poberať aj náhradné výživné a aj od povinného,náhradné sa vypláca na základe neplatenia povinného a sú s tým riadne vybavovačky pokiaľ sa to začne vyplácať,len ma to zaskočilo čo som včera videla v Lampárni a tá pani ktorá odpovedala so socialneho úradu to tam veľmi zle vysvetlila,určite na to budú aj iné ohlasy.Dakujem vám všetkým.

tak sorry, ale tá zvyraznena cast vyznela opacne :)
toptom
28.02.11,12:42
Ako mám rozumieť rozsudku, ktorým určil súd platiť výživné na dieťa do 15-tého dňa v mesiaci vopred k rukám matky? To slovíčko vopred znamená, že za mesiac marec má otec platiť výživné do 15. februára atď...?
Jana Safarova
28.02.11,12:51
Ako mám rozumieť rozsudku, ktorým určil súd platiť výživné na dieťa do 15-tého dňa v mesiaci vopred k rukám matky? To slovíčko vopred znamená, že za mesiac marec má otec platiť výživné do 15. februára atď...?
Ano,presne tak.
bubkoch
28.02.11,12:53
Ako mám rozumieť rozsudku, ktorým určil súd platiť výživné na dieťa do 15-tého dňa v mesiaci vopred k rukám matky? To slovíčko vopred znamená, že za mesiac marec má otec platiť výživné do 15. februára atď...?

odpoved mas v prispevku 19 ...
v tvojom priklade : do 15.marca
Jana Safarova
28.02.11,13:00
odpoved mas v prispevku 19 ...
v tvojom priklade : do 15.marca
Ano prepáč ja som sa pomýlila akurát teraz nadtým rozmýšlam,že vlastne výživní sa platí za ten ktorý mesiac to znamená že na mesiac marec ti musí zaplatiť ako je v rozsudku teda do 15 marca.
toptom
28.02.11,13:16
Ano prepáč ja som sa pomýlila akurát teraz nadtým rozmýšlam,že vlastne výživní sa platí za ten ktorý mesiac to znamená že na mesiac marec ti musí zaplatiť ako je v rozsudku teda do 15 marca.
Ale v rozsudku je slovíčko VOPRED
Jana Safarova
28.02.11,13:32
No však to je v poriadku,keby to tak nebolo tak by platil až 15 febr.to máš vopred,to je výživné za marec,za ten ktorý mesiac,ved prečítaj si ten príspevok čo ti radil bublok.Tu je toho na porade staršne veľa o tom popísané mrkni aj inde.
bubkoch
28.02.11,13:37
Ale v rozsudku je slovíčko VOPRED

to je v poriadku, su dva sposoby: vopred a pozadu ... vopred znamena na zaciatku mesiaca, pozadu znamena na konci mesiaca (napr. vyplata) ...
keby si tam nemal urcene 15., splatne by bolo 1. v mesiaci, takto je urcene, dokedy najneskor v tom ktorom mesiaci ma byt zaplatene ...
Flinstone
28.02.11,22:27
to je v poriadku, su dva sposoby: vopred a pozadu ... vopred znamena na zaciatku mesiaca, pozadu znamena na konci mesiaca (napr. vyplata) ...
keby si tam nemal urcene 15., splatne by bolo 1. v mesiaci, takto je urcene, dokedy najneskor v tom ktorom mesiaci ma byt zaplatene ...
ak by slovo vopred znamenalo to čo vysvetľuješ, tak do 14 februára by bolo pozadu...
Vopred znamená dopredu. V tom sa dúfam zhodneme. A ak je splatné do 15-teho tak je to za mesiac nasledujúci.
čiže 15 februára platí výživné za marec inak nedodržíš podmienku vopred.
bubkoch
01.03.11,05:29
ak by slovo vopred znamenalo to čo vysvetľuješ, tak do 14 februára by bolo pozadu...
Vopred znamená dopredu. V tom sa dúfam zhodneme. A ak je splatné do 15-teho tak je to za mesiac nasledujúci.
čiže 15 februára platí výživné za marec inak nedodržíš podmienku vopred.
prosim nevyjadruj sa k veciam ktorym nerozumies, zbytocne pleties pytajucich sa ...
Jana Safarova
01.03.11,10:55
No ja už ozaj teraz neviem ako to je v skutočnosťi k tomu výživnému splatého do 15,marca,lebo teraz som sa pýtala pani MGR ktorá pracuje na socialnom úrade a ona mi povedala že ked je v rozsudku napísané Vopred do 15 dna v mesiaci to jest že výživné za mesiac apríl dostane 15 marca ,to je mesiac vopred .Tak neviem.
Flinstone
01.03.11,17:25
prosim nevyjadruj sa k veciam ktorym nerozumies, zbytocne pleties pytajucich sa ...
ak nevieš čo znamená samotné slovo "vopred" tak si naštuduj slovníky
http://slovniky.korpus.sk/?w=vopred&s=exact&c=b5b3&d=kssj4&d=psp&d=scs&d=peciar&d=ma&ie=utf-8&oe=utf-8
ak by to bolo tak ako si vysvetľuješ, tak pri platbe 15 februára za február by si platil pol mesiaca pozadu a pol dopredu.
Ak nevieš po slovensky tak si to naštuduj. Vopred je vopred... ak by si zaplatil za február čo aj prvého februára už to nieje vopred.
A nie uvádzaš tu ľudí do omylu.
P.S.: zamysli sa nad tým, kto z nás dvoch sa tu vyjadruje k veciam ktorým nerozumie...
Flinstone
01.03.11,17:36
tak pozrime co hovori zakon:

§ 10
Vrátenie a zúčtovanie náhradného výživného

(1) Ak sa náhradné výživné...
každý rok vyjde v zbierke zákonov niekoľko sto zákonov ale tebe stačí zadefinovať, citujem: "pozrime čo hovorí zákon" a keďže si to zadefinoval takto presne je absolútne jasné ktorý zákon máš na mysli, stačí už len uviesť paragrafy...
Prečo sa tu hráš na vykladača práva, keď si právnickú literatúru videl len vo výklade kníhkupectva... zbytočne mätieš ľudí.
bubkoch
01.03.11,17:38
ak nevieš čo znamená samotné slovo "vopred" tak si naštuduj slovníky
http://slovniky.korpus.sk/?w=vopred&s=exact&c=b5b3&d=kssj4&d=psp&d=scs&d=peciar&d=ma&ie=utf-8&oe=utf-8
ak by to bolo tak ako si vysvetľuješ, tak pri platbe 15 februára za február by si platil pol mesiaca pozadu a pol dopredu.
Ak nevieš po slovensky tak si to naštuduj. Vopred je vopred... ak by si zaplatil za február čo aj prvého februára už to nieje vopred.
A nie uvádzaš tu ľudí do omylu.
P.S.: zamysli sa nad tým, kto z nás dvoch sa tu vyjadruje k veciam ktorým nerozumie...
tu fakt nie je priestor na tvoje domnienky ... a ohanat sa pri vyklade prava nejakym slovnikom je uz fakt prejav diletantizmu ... nevies o com pises ...
Flinstone
01.03.11,17:49
tu fakt nie je priestor na tvoje domnienky ... a ohanat sa pri vyklade prava nejakym slovnikom je uz fakt prejav diletantizmu ... nevies o com pises ...
ak nevieš čo niektoré slovo znamená, musíš použiť výkladový slovník. Právo predpokladá, že nemusí vysvetľovať význam jednotlivých slov preto pri použití slova "vopred" predpokladajú, že človek vie čo znamená.
bubkoch
01.03.11,18:06
ak nevieš čo niektoré slovo znamená, musíš použiť výkladový slovník. Právo predpokladá, že nemusí vysvetľovať význam jednotlivých slov preto pri použití slova "vopred" predpokladajú, že človek vie čo znamená.

- "mesacne" znamena obdobie, za ktore sa plati (napr. stvrtrocne, rocne, ...)
- "vopred" znamena ze splatka je splatna na zaciatku obdobia za ktore sa plati, a nie na jeho konci ako napr. vyplata
- "do 15. toho ktoreho mesiaca" znamena do 15. v mesiaci za ktory sa plati, nie je to to iste ako "do 15. predchadzajuceho mesiaca" ...

viac sa nemam s tebou o com bavit ... ale oslovil som s touto otazkou aj jedneho pravnika špecializujuceho sa na rodinne právo, ak sa vyjadri, dam to sem ...
Flinstone
01.03.11,19:46
pletieš pojmy a dojmy... ale dúfam, že je to nielen právnik, ale aj človek ktorý ti dokáže vysvetliť slovo vopred... lebo mesiac sa začína prvého, nie šesťnásteho...
a nepýtala sa na formuláciu "do 15-teho toho ktorého mesiaca, resp. do 15 za daný mesiac"
a tiež sa snažím nereagovať na to čo píšeš... len niekedy mi príde ľúto tých ľudí, ak ich dopletieš...
bubkoch
01.03.11,20:25
pletieš pojmy a dojmy... ale dúfam, že je to nielen právnik, ale aj človek ktorý ti dokáže vysvetliť slovo vopred... lebo mesiac sa začína prvého, nie šesťnásteho...
a nepýtala sa na formuláciu "do 15-teho toho ktorého mesiaca, resp. do 15 za daný mesiac"
a tiež sa snažím nereagovať na to čo píšeš... len niekedy mi príde ľúto tých ľudí, ak ich dopletieš...


zbytocne sa tu rozdrapujes, to ze vyzivne je splatne do 15. v mesiaci za ktory je urcene, je fakt, na ktorom tvoje dristy nic nezmenia :D
willma
01.03.11,20:48
bubkoch, keby sa mali riadiť Tvojimi vysvetleniami zákona tak mnohí zaplačú
Xanti
01.03.11,21:11
- "mesacne" znamena obdobie, za ktore sa plati (napr. stvrtrocne, rocne, ...)
- "vopred" znamena ze splatka je splatna na zaciatku obdobia za ktore sa plati, a nie na jeho konci ako napr. vyplata
- "do 15. toho ktoreho mesiaca" znamena do 15. v mesiaci za ktory sa plati, nie je to to iste ako "do 15. predchadzajuceho mesiaca" ...

viac sa nemam s tebou o com bavit ... ale oslovil som s touto otazkou aj jedneho pravnika špecializujuceho sa na rodinne právo, ak sa vyjadri, dam to sem ...
mimotemy aj sa potom ospravedlníš, ak ti ten špecialista vysvetlí a vyvráti tvoje tvrdenia, ktorými tu zavádzaš ľudí?


Zákon o rodine http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-rodine/

§ 76

(1) Výživné sa platí v pravidelných opakujúcich sa sumách, ktoré sú zročné vždy na mesiac dopredu.
bubkoch
01.03.11,21:24
mimotemy aj sa potom ospravedlníš, ak ti ten špecialista vysvetlí a vyvráti tvoje tvrdenia, ktorými tu zavádzaš ľudí?


Zákon o rodine http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-rodine/

§ 76

(1) Výživné sa platí v pravidelných opakujúcich sa sumách, ktoré sú zročné vždy na mesiac dopredu.
mimotemynehnevas sa ale ty tiez patris k tym co sice citovat § vedia, ale ich obsahu nerozumeju ?
Xanti
01.03.11,21:30
mimotemynehnevas sa ale ty tiez patris k tym co sice citovat § vedia, ale ich obsahu nerozumeju ?
Myslíš?
v zákone sa píše o pravidelných opakujúcich sa sumách ( mesačne sa opakujúcich ) dúfam že s tým súhlasíš.
A dalej sa tam píše, že sú zročné NA MESIAC DOPREDU.
A to mne hovorí jedno, a to že výživné na mesiac apríl bude splatné už v marci.
Xanti
02.03.11,12:03
Bubkoch som rada, že som ťa pobavila. Ja len čakám na to tvoje vyjadrenie od renomovaného právnika.
Lebo raz darmo dopredu je vždy dopredy a nikdy nie pozadu.