ca-cko
23.11.10,16:40
Dobry den,chcel by som sa spytat ako sa da branit voci zakaznikom ktory si objednaju tovar-ja vyexpedujem,clovek si neprevezme balik ale ja som stratovy za dvojite postovne.da sa nieco s tym spravit?
arizona
23.11.10,15:48
hore na stránke sú dva "knoflíky" na vyhľadávanie ;)

Použi niektorý z nich, sú tu desiatky odpovedí na tvoj problém ...
ca-cko
23.11.10,15:55
nedari sa mi to tam najst preto som tu pisal,ale dik:-)
zdenka131
23.11.10,15:55
ca-cko
23.11.10,16:03
ked si niekto objedna tak asi ano....ci? :-)
arizona
23.11.10,16:04
Zewa
23.11.10,16:07
ca-cko, ono ta otazka co vlozila zdenka131 je linka na temu ktora ti napovie viac...takze zober mysku a klikni na tu hyperlinku co je v tej otazke ukryta a dozvies sa viac...ci mas iny napad? :-)
ca-cko
23.11.10,16:08
to je napad :cool:
veronikasad
23.11.10,16:10
chceš napísať, že si to za tri roky pôsobenia na Porade nevedel ?
padro
23.11.10,21:16
nemusis ani hladat, riesit sa to neda, musis to brat ako riziko :)
ca-cko
24.11.10,08:40
dik,ale napadlo ma co keby som zalozil v e-shope listu cierna listina-a do toho by som vlozil ludi ktory si tovar nevyzdvihli(clovek ktory si vyzdvihne a vrati v lehote toho nie,ma na to pravo,ale ked si niekto objedna a neunuva sa vyzdvihnut tak aspon tymto ich mozno nejak donutim zaplatit skodu).Vzhladom na zakon o ochrane osobnych udajov ale neiem ci si to mozem dovolit-povedzme ze by som to zakonponoval do vseobecnych podmienok...mozem to spravit aspon tak?
LubosBo
25.11.10,13:24
Neviem ci je to podla zakona, ale ja mam v OP je nieco taketo:


Pri neprevzatí tovaru, ktorý je predmetom kúpnej zmluvy vzniknutej na základe objednávky kupujúceho na www.xyz.sk, je predávajúci oprávnený požadovať po kupujúcom náhradu škody vo výške nutne vynaložených nákladov súvisiacich s plnením právoplatne vzniknutej kúpnej zmluvy vo výške 10 Euro. Zároveň bude kupujúci zaradený do zoznamu dlžníkov zverejneného na internetovej stránke www.xyz.sk, z tohto zoznamu bude bezodkladne odstránený po uhradený dlžnej čiastky.

Este mam velkym pismom uvedene storno podmienky pre kupujuceho, a trosku mensim pismom storno podmienky z mojej strany (co ak sa niekedy zo strany dodavatela nieco vyskytne a tak je dobre byt chraneny)
ca-cko
25.11.10,13:55
nevsimol som si ze je to link:-)...nechodim tu az tak casto
ca-cko
25.11.10,13:57
a uspesnost?posielaju ti tych 10 euro?alebo to ma skor odstrasujucci charakter?nemohol by si mi to poslat v celom zneni?alebo keby si mi dal stranku a by som si to stiahol ak dovolis.
jess
25.11.10,14:02
No určite ! Ak si zákazník neprevzal dobierku ako chceš od neho vymôcť 10 Eur ???? A zverejniť ho na stránke nemôžeš - ochrana osobných údajov (myslím).

... a ešte .... tie naše obchodné podmienky aj tak skoro nikto nečíta. Neporiešiš s tým nič ! Je to na serióznosti zákazníkov a riziko tvojho podnikania.
ca-cko
25.11.10,14:04
A pokial to ma v zmluve zahrnute?Aj objednavkaje predsa kupno-predajna zmluva.
jess
25.11.10,14:09
A pokial to ma v zmluve zahrnute?Aj objednavkaje predsa kupno-predajna zmluva.
Nerieš to ! Čo sa pôjdeš s ním súdiť pre 2x 2,50 eur za poštovné ????
arizona
25.11.10,14:10
a uspesnost?posielaju ti tych 10 euro?alebo to ma skor odstrasujucci charakter?nemohol by si mi to poslat v celom zneni?alebo keby si mi dal stranku a by som si to stiahol ak dovolis.
...to vies, ze vsetci tí,ktorí nepreberu zasielku to olutuju a poslu aj s urokami :D:---
by ma zaujimalo, od kolkych zakaznikov tych 10 € dostal :confused:
arizona
25.11.10,14:18
Zakaznika chrani zakon ,ze moze tovar do 7 dni vratit.

Ako predajca by som bola radsej,keby sa mi tovar vratil neprebratý,akoby mi ho mal niekto rozbalit,par dni osahavať a vratit az potom...:)
/niekedy moze tovar aj poskodit, na co nemusi obchodnik prist hned pri prevzati/
Llívia
25.11.10,16:06
No určite ! Ak si zákazník neprevzal dobierku ako chceš od neho vymôcť 10 Eur ???? A zverejniť ho na stránke nemôžeš - ochrana osobných údajov (myslím)...
Už som videla niekoľko e-shopov, ktoré zverejnili mená zákaznikov+ bydlisko (iba názov mesta/obce), ak si neprevzali zásielku. Je skutočne v rozpore so zákonom na ochranu osobnosti, ako je to na stránke e-shopu takto zverejnené (meno osoby + mesto/obec)?
karfiol
04.12.10,11:21
Neidem zakladať novú tému. Tak to napisem sem:

"V prípade, že zákazník sa rozhodne zrušiť už vybavenú objednávku, je povinný uhradiť kupujúcemu všetky preukázateľne vynaložené náklady, ktoré mu vznikli v súvislosti s realizáciou danej objednávky, najmä v prípade, ak je objednávka zrušená po jej odoslaní predávajúcim a vznikli mu náklady na dopravu tovaru."

Toto mam vo svojich obchodnych podmienkach. Je to v sulade so zakonom, ak objednavku zrusim, vystavim dobropis k fakture a vystavim novu fakturu a budem tam uctovat zaplatenie postovneho za dobierku, balne a takisto za vratenie zasielky? Zakaznika som kontaktoval po uplynuti dvoch tyzdnov, ze ci vie o tom, ze ma zasielku na poste, pretoze nam este peniaze neprisli. On mi oznamil, ze to den pred prichodom balicka kupil niekde inde a ze nema problem s uhradenim nakladov vo vyske 5 euro, ze mi to aj chcel oznamit, ale zabudol na to.

Mna by zaujimalo, ze ci to je v sulade so zakonom? Osobne si myslim, ze v tomto pripade nejde o zakonnu 7-dnovu lehotu, kde ma narok na vratenie penazi, kedze ta plynie az prevzatim tovaru. Ci sa mylim?
padro
04.12.10,19:48
v sulade so zakonom to velmi nebude,... inak moja skusenost par ludi mi do telefonu povedalo ze bez problemov zaplatia to postovne. Poslal som im udaje k uhrade a samozrejme nezaplatili:) ja to ani neriesim uz, mam to v podmienkach ale to je asi tak vsetko.
veronikasad
04.12.10,20:15
Znovu sa pýtam - prečo posielate z internetových obchodov zásielky cez Slovenskú poštu, ktorá sa neunúva kontaktovať zákazníka pred doručením zásielky ? Zásielku považuje za doručenú vhodením oznámenia do poštovej schránky. Nečudujem sa, že sa zásielky vracajú ...
Dáša_
04.12.10,20:43
Znovu sa pýtam - prečo posielate z internetových obchodov zásielky cez Slovenskú poštu, ktorá sa neunúva kontaktovať zákazníka pred doručením zásielky ? Zásielku považuje za doručenú vhodením oznámenia do poštovej schránky. Nečudujem sa, že sa zásielky vracajú ...

veronika a ja znova opakujem, posielam výlučne poštou už päť rokov a doteraz sa mi nestratila ani jedna zásielka. A celkovo sa mi vrátilo asi 4-5 kusov, tento rok ani jeden. T.j. ani raz sa mi tento rok nestalo, že zákazník tovar neprevzal. Balíky posielame niekoľkokrát do týždňa, teraz vlastne denne a nie jeden kus ani dva.
Takže nedá sa paušalizovať.
karfiol
04.12.10,20:53
Keby mi kurier zaslal tovar takisto za 1,92 (dobierka do 500g, 1. trieda, platba na ucet poukazkou), tak neriesim Slovensku Postu... Bohuzial realita je taka, ze cena kurierom je min. 2-3x vyssia.
padro
04.12.10,21:24
Znovu sa pýtam - prečo posielate z internetových obchodov zásielky cez Slovenskú poštu, ktorá sa neunúva kontaktovať zákazníka pred doručením zásielky ? Zásielku považuje za doručenú vhodením oznámenia do poštovej schránky. Nečudujem sa, že sa zásielky vracajú ...
ono sa to ale vrati aj kurierom :) aj ked teda ja osobne kurierov preferujem, lebo su tam aj ine vyhody.
arizona
05.12.10,05:17
Znovu sa pýtam - prečo posielate z internetových obchodov zásielky cez Slovenskú poštu, ktorá sa neunúva kontaktovať zákazníka pred doručením zásielky ? Zásielku považuje za doručenú vhodením oznámenia do poštovej schránky. Nečudujem sa, že sa zásielky vracajú ...
Veronika, ja som si takýto odkaz nasla nedavno v schranke od kuriera :rolleyes::mad:
Ani len sa neunuval zavolat ! Pritom som bola nedaleko od domu, na ten telefonat som cakala... tak som za nim sla 6km,lebo sa uz nechcel vratit...

Uz aj kurieri zacinaju byt nejaky neferovi, dva krat sa mi stalo, ze zavolali,ale stali pred uz branou. Musela som ich doslova prosit, nech ma pockaju.
Ked to takto pojde dalej,tak asi zacnem znovu vyuzivat sluzby slov.posty :rolleyes:
Naco si objednávam drahsieho kuriera, ked ja musim nahanat jeho a bat sa, ci si nenajdem iba listok v schranke ???
ca-cko
05.12.10,08:00
A čo v pripade ze poslem nieco sklene...na poste mi daju listok SKLO
dam poistit a posta to ale aj tak rozbije...a povedia ze to bolo zle zabalene?
veronikasad
05.12.10,08:32
Keby mi kurier zaslal tovar takisto za 1,92 (dobierka do 500g, 1. trieda, platba na ucet poukazkou), tak neriesim Slovensku Postu... Bohuzial realita je taka, ze cena kurierom je min. 2-3x vyssia.
Nemám auto a napr. kanc. potreby (kan.papier, šanony) si objednávam preto, aby mi ich doručili do kancelárie. Ak by mi nechali v schránke oznámenie, že si mám isť pre ne na poštu, zásielku nevyberiem (to môžem isť rovno do obchodu).
Ešte sa mi nestalo, že by ma kurier nekontaktoval vopred. Za túto službu som ochotná zaplatiť vyššiu sumu poštovného.

Moja skúsenosť so Slovenskou poštou spred dvoch rokov. Vianočné darčeky som mala na pošte 20.12. (zistila som podľa pečiatky).Niekolkokrát som urgovala ich dodanie, lebo mi firma poslala oznámenie, že boli odoslané. Oznámenie o zásielke mi vhodili do schránky v sobotu (bola som doma), krátko pred Novým rokom.
Dáša_
05.12.10,13:22
Nemám auto a napr. kanc. potreby (kan.papier, šanony) si objednávam preto, aby mi ich doručili do kancelárie. Ak by mi nechali v schránke oznámenie, že si mám isť pre ne na poštu, zásielku nevyberiem (to môžem isť rovno do obchodu).
Ešte sa mi nestalo, že by ma kurier nekontaktoval vopred. Za túto službu som ochotná zaplatiť vyššiu sumu poštovného.

Moja skúsenosť so Slovenskou poštou spred dvoch rokov. Vianočné darčeky som mala na pošte 20.12. (zistila som podľa pečiatky).Niekolkokrát som urgovala ich dodanie, lebo mi firma poslala oznámenie, že boli odoslané. Oznámenie o zásielke mi vhodili do schránky v sobotu (bola som doma), krátko pred Novým rokom.

veronika, v poslednej dobe mi slovenská pošta všetky balíky vozí domov. Aj velké 15 kg ťažké balíky mi vynášajú až pred dvere. A sú to firemné balíky (kancelária doma)
A kurier z prepravných služieb (rôznych) pravidelne zvoní až pri dverách. Žiadne dohodnutie dopredu.

Takže ako všetko, aj toto je o ľuďoch. A trochu aj o očakávaniach