madam3082007
23.11.10,19:30
Prosim o radu. Nahle som ochorela,nic vazne len prechladnutie,po prichode do prace.Chcela som si zobrat Ibalgin al. panadol,ktory bol stale v lekarnicke.Kedze tam nebol,bola som si pytat od sefa,a ten mi povedal,ze podla zakona tie lieky nemusi obsahovat nastenna lekarnicka.Sme firma do 15 zamestnancov + ekonomka a veduci.Vyrabame komponenty z plastov.Dakujem za odpoved
zdenka131
23.11.10,18:38
Na obsah a vybavenie príručných lekárničiek do rôznych priemyselných prevádzok, školských zariadení a iných prevádzok neexistuje zákonná vyhláška ani hygienická norma a ani obsah nie je nikde direktívne stanovený.

Každý zamestnávateľ má zákonnú povinnosť (Zákonník práce) prijímať opatrenia pre prípady poskytovania prvej pomoci.

Vybavenie lekárničiek by malo odrážať riziká vznikajúce pri pracovnej činnosti na pracovisku firmy alebo organizácie.

Všetky zdravotnícke materiály, lieky, pomôcky musia byť nezávadné, lieky nesmú byť po expiračnej dobe. Všetko musí byť označené a ľahko dostupné. Obsah lekárničiek pre jednotlivé pracoviská určuje a kontroluje zmluvný lekár.

Zamestnávateľ je zo Zákonníka práce povinný vybaviť pracovisko potrebným počtom lekárničiek a zabezpečiť ich pravidelnú kontrolu a doplňovanie.

http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=208

http://www.porada.sk/t66064-p2-lekarnicky.html
madam3082007
23.11.10,19:03
bola som na tej stranke a ked som dobre pochopila,tak acylpyrin by mal byt v lekarnicke?Je od teploty aj od bolesti.Ked uz ibalgin nechce dat
buchač
23.11.10,19:13
bola som na tej stranke a ked som dobre pochopila,tak acylpyrin by mal byt v lekarnicke?Je od teploty aj od bolesti.Ked uz ibalgin nechce dat

Že vraj.... "Surne!!!!!!Lieky od bolesti v praci"....

Nahle som ochorela,nic vazne len prechladnutie,po prichode do prace.
Hm ...teraz ako ...nič vážne alebo ...

Teda ja Ti neviem ...o čo tu vlastne ide ...či o to , že čo má byť v tej lekárničke , alebo čo ten "ON" nechce dať ...

Súrne ???...teda tak ja poviem ...bez Paralenu málokde moje kroky vedú , vždy mám pri sebe zo 2 ks ...

Ozaj ...lekárnička je na účely prvej pomoci , pri akútnych prípadoch , poranenie , rezné rany atď ...
Mám za to , že bolesť hlavy medzi to nepatrí , aj keď viem , čo to je za pliagu ...
arizona
23.11.10,19:16
bola som na tej stranke a ked som dobre pochopila,tak acylpyrin by mal byt v lekarnicke?Je od teploty aj od bolesti.Ked uz ibalgin nechce dat
Nielen acylpirin,ale aj iné voľne dostupné analgetikum na uľavenie od bolesti by malo byť povinným obsahom lekárničky.

My sme kedysi vo firme museli dať lekárničku vo firme pod zámok práve kvôli Ibalginu.Mizol závratnou rýchlosťou, nestačili sme dokupovať...

pozri aj tu :
http://www.porada.sk/t66064-lekarnicky.html
willma
23.11.10,19:18
onoho času jeden pán doktor jasne povedal, že lekárnička v práci má obsahovať len prvky na prvotný zásah pri poraneniach, popáleninách a iných úrazoch a žiadne liečivá typu analgetík, antipyretík a podobne. Maximálne živočíšne uhlie.
madam3082007
23.11.10,19:20
Ja mam lieky stale zo sebou.Akurat vcera som si zobrala inu kabelku a nemala som pri sebe ibalgin ani panadol.Skor som chcela panadol,kedze som citila,ze mi stupa teplota.Ide o to ,ked to tam raz ma byt,tak nech nema problem to tam dat.
madam3082007
23.11.10,19:24
Je pravda,ze aj u nas mizne ibalgin aj panadol.Len ma hneva,ze raz za rok potrebujem liek a ma s tym problem.Nech si to vybavi s tymi,co to beru
Llívia
23.11.10,20:26
onoho času jeden pán doktor jasne povedal, že lekárnička v práci má obsahovať len prvky na prvotný zásah pri poraneniach, popáleninách a iných úrazoch a žiadne liečivá typu analgetík, antipyretík a podobne. Maximálne živočíšne uhlie.
Nám to tvrdil školiteľ BOZP, ale s tým, že lekárnička NESMIE obsahovať žiadne lieky okrem prípravkov na výplach očí a dezinfekcie.

Súhlasím s Buchačom, len ja bez 2 Ibalginov ani na krok z domu. ;)
(Dopĺňam: v blízkej budúcnosti nebudem z domu odchádzať ani bez poduštičkového leukoplastu (náplaste) - tu na firme je v lekárničke asi 3000 obväzov, ale náplasť ani jedna. :mad:)
madam3082007
24.11.10,01:46
Ok,dakujem za odpovede. Skoda a tak som sa tesila,ze mu vycistim zaludok :-(((((