Frida9
23.11.10,20:07
Dobrý večer všetkým. Od septembra 2010 som nastúpila do práce, pričom som automaticky zaradená do 9. platovej triedy. Zaujíma ma, či po skončení adaptač. vzdelávania budem hneď zaradená do 10. platovej triedy. Tiež sa chcem opýtať, že ak by som od sept. 2011 chodila na vysokú so zameraním napr. špeciálny pedagóg, či sa mi zvýši platová trieda na 11, alebo nie. Ďakujem.
pe.pe
23.11.10,19:16
Dobrý večer všetkým. Od septembra 2010 som nastúpila do práce, pričom som automaticky zaradená do 9. platovej triedy. Zaujíma ma, či po skončení adaptač. vzdelávania budem hneď zaradená do 10. platovej triedy. Tiež sa chcem opýtať, že ak by som od sept. 2011 chodila na vysokú so zameraním napr. špeciálny pedagóg, či sa mi zvýši platová trieda na 11, alebo nie. Ďakujem.

Ahoj,

po ukonceni adapt. vzdelavania budes hned preradena do 10.PT.
PT sa Ti dalsim studiom nezvysi. Pises: napr. specialnu pedagogiku...akurat ziskas potencialne vyuzitelnu kvalifikaciu pre specialne skoly.
Do 11.PT mozes postupit len po vykonani 1. atestacie.

Otazka: ako Tvoja otazka suvisi s kreditmi? :eek:
Frida9
23.11.10,19:23
Vďaka, ...No súvisí tak, že keďže študuješ, resp. xodíš na školenia atď tak ti aj stúpajú kredity a ja teda xcem študovať ďalej, kvôli zbieraniu kreditov a teda, hlavne zvýšeniu platu...No a teda ako môžem postúpiť do 11.tky??? Pretože toto neviem nikde nájsť...
zdenka131
23.11.10,19:25
Vďaka, ...No súvisí tak, že keďže študuješ, resp. xodíš na školenia atď tak ti aj stúpajú kredity a ja teda xcem študovať ďalej, kvôli zbieraniu kreditov a teda, hlavne zvýšeniu platu...No a teda ako môžem postúpiť do 11.tky??? Pretože toto neviem nikde nájsť...

Do 11. PT postúpiš po vykonaní prvej atestácie. Informácie o atestáciách sú v zákone 317/2009 § 49. Musíš získať 30 kreditov a absolvovať prípravné atestačné vzdelávanie v rozsahu 60 hodín alebo získať 60 kreditov.
pe.pe
23.11.10,19:28
Vďaka, ...No súvisí tak, že keďže študuješ, resp. xodíš na školenia atď tak ti aj stúpajú kredity a ja teda xcem študovať ďalej, kvôli zbieraniu kreditov a teda, hlavne zvýšeniu platu...No a teda ako môžem postúpiť do 11.tky??? Pretože toto neviem nikde nájsť...

Na postup do 11.PT musíš mať 1. atestáciu. Na vykonanie tej potrebuješ kredity, tie získaš len za akreditované programy kontinuálneho vzdelávania (VŠ štúdium sem nepatrí). Odporúčam prejsť staršie témy učiteľskej porady, miliónkrát sa tu táto téma riešila. A najmä, keďže si začínajúca učiteľka, požiadaj vedenie školy, aby Ťa v rámci adaptačného vzdelávania informovali o spôsoboch a možnostiach kariérneho rastu. Je to ich povinnosť.
Pozri si (najlepšie je vytlačiť) zákon 317/2009 o ped. a odb. zamestnancoch. Alfa a omega.
pe.pe
23.11.10,19:29
hneď pod posledným príspevkom je "rýchla odpoveď" a pod ňou zoznam podobných tém...sú tam aj témy o kreditoch.