nelinka.h
23.11.10,20:45
Zdravim!
Potrebovala by som si overit, ake su ceny ornej pody v obci Cierna Voda okres Galanta. Jedna firma nam za ne ponuka urcitu sumu a zaujimalo by ma, ci je to vyhodna ponuka. Surne. Dakujem
Chobot
24.11.10,08:11
Zdravim!
Potrebovala by som si overit, ake su ceny ornej pody v obci Cierna Voda okres Galanta. Jedna firma nam za ne ponuka urcitu sumu a zaujimalo by ma, ci je to vyhodna ponuka. Surne. Dakujem

Cena je vždy taká, koľko ti dá za ňu záujemca s najvyššou ponukou. Ak nie je iný záujemca, tak ponúknutá cena je najvýhodnejšia. Je len na tebe, či ju akceptuješ alebo nie.

U ornej pôdy ďaleko v extraviláne nemôžeš očakávať nejakú horibilnú cenu. Ak ti niekto ponúkne 3 EUR/m2, tak to je super ponuka. V menších okresoch skupujú napr. družstvá polia aj za 0,30 EUR/m2. Nikde nemáš určené, že tento pozemok má takú hodnotu.

Teda vlastne je - existuje cenová mapa, kde sú orientačné ceny nehnuteľností:

http://www.cmn.sk/portal/page/portal/CMN

ale na tú majú prístup len realitky, banky a podobné inštitúcie, lebo je spoplatnená. Ak chceš informáciu z nej jednorázovo, treba kontaktovať NARKS a oni ti tú informáciu zabezpečia. Inštrukcie máš tu:

http://www.cmn.sk/portal/page/portal/CMN/Obchodnepodmienky
Andre1983
24.11.10,09:43
Orientačne sa možno môžeš chytiť prílohy zákona o miestnych daniach. Chcel som ti tu pripojiť link, ale nemám ešte toľko príspevkov, takže porada.sk mi to nedovolí. Ak však na google.sk hodíš do vyhľadávača "hodnota ornej pôdy a trvalých trávnatých porastov" (bez úvodzoviek prirodzene), vypíše ti zoznam linkov. Klikni na prvý a potom už len hľadaj okres Galanta a potom pod ním obec Čierna Voda. Hodnota OP je udávaná na 0,6516 EUR/m2. Táto cena je pre teba len orientačná. Ak ti dávajú viac, je to pre teba len plus. Ak menej, tak by som to nepredal. Ale všetko je na tebe. Pôda nemá len materiálnu hodnotu :-) (aspoň pre mňa nie ...)
pavol54
24.11.10,16:03
Orientačne sa možno môžeš chytiť prílohy zákona o miestnych daniach. Chcel som ti tu pripojiť link, ale nemám ešte toľko príspevkov, takže porada.sk mi to nedovolí. Ak však na google.sk hodíš do vyhľadávača "hodnota ornej pôdy a trvalých trávnatých porastov" (bez úvodzoviek prirodzene), vypíše ti zoznam linkov. Klikni na prvý a potom už len hľadaj okres Galanta a potom pod ním obec Čierna Voda. Hodnota OP je udávaná na 0,6516 EUR/m2. Táto cena je pre teba len orientačná. Ak ti dávajú viac, je to pre teba len plus. Ak menej, tak by som to nepredal. Ale všetko je na tebe. Pôda nemá len materiálnu hodnotu :-) (aspoň pre mňa nie ...)
Pôda je najmä istý zdroj príjmov nie však jej vlastníka ale obce.
Andre1983
24.11.10,16:24
Pôda je najmä istý zdroj príjmov nie však jej vlastníka ale obce.
Pôda je dedičstvo dedov a otcov ... istota, ktorú ti farebné papieriky, či ligotavé bezcenné pliešky nikdy neposkytnú ... Ale to len tak na zamyslenie ;-)
pavol54
25.11.10,10:47
Pôda je dedičstvo dedov a otcov ... istota, ktorú ti farebné papieriky, či ligotavé bezcenné pliešky nikdy neposkytnú ... Ale to len tak na zamyslenie ;-)
To je síce pekné, ale ak od nového roku sa má podstatne zdvihnuť daň z pôdy, tak neviem či sa na dedičstvo otcov nevykašleš.
wabi
25.11.10,16:06
Pre človeka, ktorý nemá vzťah k pôde a nikdy nepredpokladá jej využívanie, tak na prenájme 100€/ha ktorá sa bež platí a niekedy aj menej sa mu ju neoplatí držať. Je lepšie keď ju vlastní niekto kto ju využíva. Ak neviete čo s pôdou, a nechcete ju predávať, rád vám poradím.
Andre1983
26.11.10,04:46
To je síce pekné, ale ak od nového roku sa má podstatne zdvihnuť daň z pôdy, tak neviem či sa na dedičstvo otcov nevykašleš.
Môžem ťa ubezpečiť, že sa na ňu nevykašlem. Predstav si, čisto hypoteticky, situáciu, že dôjde minimálne k takej kríze ako bola v tridsiatych rokoch minulého storočia. Jediné, čo ti ostane a čo bude mať cenu, čo ťa uživí, je pôda. A tá situácia nemusí byť len hypotetická. Hodnota peňazí nie je krytá zlatom, či inými komoditami. Už dávno to tak nie je. Je udržiavaná vierou ľudí vo finančný systém. Keď sa pár vychytrálkov, čo sa potrebujú nabaliť, rozhodne vyvolať krízu, ľudia budú nútení veľmi rýchlo z toho sna a tej viery vytriezvieť. Čo im ostane? Pôda :-) ... a kto bude bez pôdy, tomu ostane iba prázdny žalúdok a holý zadok ...