carrie20
23.11.10,21:13
Potrebujem poradit. Moj priatel raz pozical svojmu kamaratovi auto, ktore mu nasledne narazil a kompletne znicil. Vtedy sa dohodli, ze mu to auto bude ten kamarat splacat. Ubehol zhruba rok, rok a pol a nesplatil mu nic. Dopocula som sa,ze odmieta za zvniknutu skodu zaplatit. Priatel nema peniaze nato, aby si mohol zaplatit pravnika, takze som mu poradila, aby podal trestne oznamenie. Chcela by som vediet, co to vsetko obnasa a ci by musel zato predsa nieco platit. Citala som,ze podavatel trestneho oznamenia je oslobodeny od poplatkov, ale predsalen ak s tym mate skusenosti tak by som chcela vediet viac. Avsak, skoda vznikla za podla mna komplikovanejsich okolnosti, na ktore by sa ten jeho kamarat mozno mohol odvolat. Auto mu pozical moj priatel preto, lebo si vypil. Teda bol pritom ked sa stala skoda. Niesom si ista, ci by sa nato mohol ten kamarat odvolat. I ked ja si myslim,ze nie kedze suhlasil s docasnym uzivanim auta a mal by teda zodpovedat za skodu, ktora vznikla pri tomto uzivani. A este jedna vec, skoda vraj vznikla ked priatelov kamarat predbiehal nejaky kombajn, ktory nebol osvetleny a kvoli tomu do neho narazil. Ja si myslim,ze by mu nemalo pomoct odvolat sa na tieto okolnosti ale skutocne som si neni ista. Dufam, ze mi bude vediet niekto poradit. Zatial dakujem
wallie
16.12.10,11:57
hneď po vzniku dopravnej nehody mali zavolať políciu aby spísala na mieste nehody správu (tá slúži okrem iného aj ako doklad pre poisťovňu pre vyplatenie vzniknutej škody) ak nevolali políciu, a z miesta nehody odišli s poškodeným autom, nikto už nedokáže kto tam sedel za volantom a aké škody na aute kedy vznikli, bude to len svedectvo slovo proti slovu a veľmi ťažko dokázateľné a preukázateľné na súde, kto spôsobil skodu a nesie za ňu zodpovednosť...