lado72
23.11.10,21:34
Ahoj poraďáci! Chcem sa opýtať, či môže živnostník ohlásiť bankrot, alebo zrušiť živnosť pokiaľ podnikanie ide ako sa hovorí od desiatich k piatim. Financie na účte ešte síce sú, ale výdavky sú momentálne väčšie ako príjem. V prípade, ak by som živnosť zrušil, tak ako sa postupuje pri prípadnej reklamácii na výrobky ktoré som vyrábal? Som povinný už ako neživnostník riešiť reklamáciu?
padro
23.11.10,21:14
ale on sa pyta na zivnost, ... ak sa nemylim nie je to mozne, a musis prijmat aj dalej reklamacie.
ZuzanaA
24.11.10,08:44
Pripájam sa k otázke. Živnostník zrušil živnost k 10.9.2010, teraz by potreboval poriešiť jednu reklamáciu zákazníka. Ako na to? Dá sa to vôbec? Alebo je jediné riešenie, vyplatiť ju z vlastného vrecka? Ďakujem.
ZuzanaA
25.11.10,10:50
Posúvam.
veronikasad
25.11.10,11:07
Pripájam sa k otázke. Živnostník zrušil živnost k 10.9.2010, teraz by potreboval poriešiť jednu reklamáciu zákazníka. Ako na to? Dá sa to vôbec? Alebo je jediné riešenie, vyplatiť ju z vlastného vrecka? Ďakujem.
Zisťovala som na SOI, aj živn. úrade.

Zákon o ochrane spotrebitela ani živnostenský zákon neukladá živnostníkovi žiadnu povinnosť vybavovať reklamáciu po skončení podnikania. Ak sa zákazník nedohodne s dodávatelom, musí si reklamáciu uplatniť cestou súdu v občiansko-právnom konaní
profesional
25.11.10,17:41
Zivnostnik je FO. FO moze ist do konkurzu. Ludovo sa to vola osobny bankrot. Potrebujes na to cca. 1700 Eur + naklady na pravnika. A cakaju ta peripetie minimalne po dobu 3 rokov..
JUDr.Niko
29.12.11,14:04
Ano aj zivnostnik, cize FO-podnikatel moze podat navrh na konkurz. Rad s nim pomozem ak je to este aktualne.