brikina
23.11.10,22:46
ahojte,

po urcitom obdobi idem robit kamaratovi danove priznanie a chcem si len ujasnit s vami nejake veci.

SZCO, vyuziva svoje sukrone auto na sluzobne cesty. za 1 mesiac ma napr. 5 ciest a 3 bločky s tankovaním. Na výpočet cest. vydavkov možem spriemerovať cenu nafty z tých troch bločkov a použiť tento priemer na vypočet cest.vydavkov vsetkych 5 ciest?

robim v alfe a ma fakturu za mobil, ktoru plati postou poukazkou, ako zauctovat ten polplatok za postove sluzby? /dam vydaj z pokladne, naparujem platbu s fakturov, ale ako zuctujem 0,40€ za post. sluzbu?/

zatial vdaka
veronikasad
23.11.10,23:05
ahojte,

po urcitom obdobi idem robit kamaratovi danove priznanie a chcem si len ujasnit s vami nejake veci.

SZCO, vyuziva svoje sukrone auto na sluzobne cesty. za 1 mesiac ma napr. 5 ciest a 3 bločky s tankovaním. Na výpočet cest. vydavkov možem spriemerovať cenu nafty z tých troch bločkov a použiť tento priemer na vypočet cest.vydavkov vsetkych 5 ciest? Auto má v majetku firmy, alebo si uplatňuje paušálne náhrady ?

robim v alfe a ma fakturu za mobil, ktoru plati postou poukazkou, ako zauctovat ten polplatok za postove sluzby? /dam vydaj z pokladne, naparujem platbu s fakturov, ale ako zuctujem 0,40€ za post. sluzbu?/Musíš zadať 2 položky (2 samostatné výdavkové doklady) - úhrada faktúry + poštovné
zatial vdaka
odpoveď v texte
marjankaj
24.11.10,00:00
ahojte,

po urcitom obdobi idem robit kamaratovi danove priznanie a chcem si len ujasnit s vami nejake veci.

SZCO, vyuziva svoje sukrone auto na sluzobne cesty. za 1 mesiac ma napr. 5 ciest a 3 bločky s tankovaním. Na výpočet cest. vydavkov možem spriemerovať cenu nafty z tých troch bločkov a použiť tento priemer na vypočet cest.vydavkov vsetkych 5 ciest?


zatial vdaka

Je to súkromné auto, tak by si mohol uplatniť paušálne výdavky.
Predpokladám, že nahlásil na DÚ používanie auta na služobné účely a do konca januára 2011 aj poda daňové priznanie k dani z motorových vozidiel.
brikina
24.11.10,07:30
dievcata, auto nema v majetku a dal oznam na DU, ze ho vyuziva na podnikatelsku cinnost. a budem robit klasicke cestaky, len som chcela vediet, ci mozem v jendom mesiaci pouzit priemernu cenu nafty zo vsetkych bločkov.

a k tomu druhemu bodu... takze v penaznom denniku budem mat dva vydajove pokl. doklady. Napr.:
V01 - uhrada FAKTURY
V02 - poštovné
ale podklad pre oba pokl. doklady bude len jeden ustrzok z pošty, ano?

vdaka
KEJKA
24.11.10,07:46
..........................
a k tomu druhemu bodu... takze v penaznom denniku budem mat dva vydajove pokl. doklady. Napr.:
V01 - uhrada FAKTURY
V02 - poštovné
ale podklad pre oba pokl. doklady bude len jeden ustrzok z pošty, ano?

vdaka
je to jeden ústrižok=jeden výdavok. Ak ti to soft dovolí, tak jedna suma v peňažnom denníku ako výdaj z pokladnice ale rozpíšeš do dvoch stlpcov, ak to teda rozlišuješ, lebo podľa mňa je to stále prevádzková réžia.
veronikasad
24.11.10,07:52
SW ALFA to bohužial nedovolí, preto dva doklady
brikina
25.11.10,16:13
a viete mi este odpovedat na toto?

dievcata, auto nema v majetku a dal oznam na DU, ze ho vyuziva na podnikatelsku cinnost. a budem robit klasicke cestaky, len som chcela vediet, ci mozem v jendom mesiaci pouzit priemernu cenu nafty zo vsetkych bločkov.

vdaka
veronikasad
25.11.10,16:30
a viete mi este odpovedat na toto?

dievcata, auto nema v majetku a dal oznam na DU, ze ho vyuziva na podnikatelsku cinnost. a budem robit klasicke cestaky, len som chcela vediet, ci mozem v jendom mesiaci pouzit priemernu cenu nafty zo vsetkych bločkov.

vdaka
robíš evidenciu jázd cez účtovný SW ALFA ?
JajaFabša
25.11.10,16:38
Dnes na školení v TN nám lektorka Ing. Strählová doporučila spriemerovať ceny z bločkov mesačne. Musia byť samozrejme k dispozícii doklady o kúpe PHM a navyše musí si viesť evidenciu jázd, ktoré uskutočnil v rámci podnikania.
veronikasad
25.11.10,16:41
SW ALFA počíta náhradu z aktuálnej ceny. Zadáva sa jednotková cena a počet litrov.
brikina
26.11.10,08:26
veronikasad...
ani nie, pravdu povediac som to neskusala v alfe. podnikatel mi donesie v tabulke vypísane jazdy kedy siel, kde a kam, kolko kilometrov a vsetky bločky tankovania za mesiac. cenu spriemerujem a pouzijem pri výpocte nákladav. /spolu s amortizáciou/

a preco je v alfe treba zadat mnozstvo litrov natankovaných?