makoska
24.11.05,16:52
Este jedna otazocka...ked dostanem fakturu od dodavatela z EU, na ktorej mam vyfakturovane dodanie tovaru aj prepravu...ked robim samozdanenie, musim tieto sumy nahrat do uctovnictva osobitne? hlavne myslim teraz na to, ako mi to nasmeruje do roznych riadkov danoveho priznania...musi byt aj v tomto pripade preprava v riadkoch 9,10 a 15? alebo to moze byt s tovarom na r. 04?:confused::confused::confused:
prosim, je to surne!!
Marianna01
24.11.05,16:12
Nerozumiem, čo myslíš pod "nahrať osobitne"? Myslíš, či zaúčtovať faktúru dvomi dokladmi? To asi radšej nie. A ja každú položku faktúry zaúčtovávam osobitne na účty, ktorých sa to týka. A keď ich účtuješ osobitne, nepoznám síce všetky programy, ale na ktorých som robila, všetky Ti poskytujú možnosť výberu, do ktorého riadku DP to má zaradiť.
Jana Acsová
24.11.05,16:45
Este jedna otazocka...ked dostanem fakturu od dodavatela z EU, na ktorej mam vyfakturovane dodanie tovaru aj prepravu...ked robim samozdanenie, musim tieto sumy nahrat do uctovnictva osobitne? hlavne myslim teraz na to, ako mi to nasmeruje do roznych riadkov danoveho priznania...musi byt aj v tomto pripade preprava v riadkoch 9,10 a 15? alebo to moze byt s tovarom na r. 04?:confused::confused::confused:
prosim, je to surne!!
Ak by sme sa držali § 22 ZDPH, tak by ste mali celú fakturovanú čiastku zahrnúť do základu dane týkajúceho sa nadobudnutia tovaru v tuzemsku z iného členského štátu EÚ. Objednávali ste si službu prepravy samostatne, alebo v cene tovaru je zahrnutá aj preprava, len je osobitne na faktúre vyčíslená?
makoska
24.11.05,17:02
Pracujeme v programe Quickbooks - ten ani netusi ake mame na Slovensku DP a uz vobec nie ake riadky...sama si tam musim navolit kody, cez ktore mi to potom v takom prehlade DPH nasmeruje na jednotlive riadky...danove priznanie robime na kolene....je to zazitok...uz som sa pytala na porade...ale nikto tento program nepozna...:(
makoska
24.11.05,17:12
Objednávali ste si službu prepravy samostatne, alebo v cene tovaru je zahrnutá aj preprava, len je osobitne na faktúre vyčíslená?[/quote]

Neviem ako je to v tomto konkretnom pripade...zajtra zistim...

Ide mi vseobecne o to, ako je spravne to robit, ci prepravu mozem vykazovat v riadku nadobudnutie tovaru 04 alebo to treba rozlisovat (v pripade, ze je to na jednej fakture)....ak to chcem nasmerovat do inych riadkov v priznani (inde nadobudnutie tovaru a inde prepravu)...tak to v tomto programe musim rozuctovat do dvoch riadkov a pridelit kazdemu riadku iny kod...
Alebo to moze zavisiet od situacie? no neviem,neviem....:rolleyes:
Jana Acsová
24.11.05,17:24
Keby sme fakturovali na Slovensku alebo z tuzemska do iného členského štátu, tak by to veru záležalo na skutočnosti, čo bolo predmetom objednávky. Ak dodávka tovaru ... tak by sa jednoznečne mal uplatniť § 22 ods. 1 a 2 ZDPH a do ceny tovaru by sa mali zahrnúť všetky súvisiace výdavky, t.j. všetko, čo chceme prijať od príjemcu plnenia. Bližšie viď uvádzaný §.
makoska
25.11.05,08:43
ok....tak to teda dame vsetko dokopy aj tovar aj prepravu...v cene tovaru nebola zahrnuta preprava...iba tam bola vycislena ako samostatna polozka na jednej fakture s tovarom.
makoska
25.11.05,09:09
kolegyna volala na danovy urad...a tam je povedali, ze vsetko zavisi od zmluvnych podmienok s dodavatelom...ak je dohodnuta preprava tovaru a aj dodanie tovaru u toho isteho dodavatela v zmluve, vykazuje sa to v jednom riadku (nadobudnutie tov. r.04)...dokonca, aj ak je to vyfakturovane na osobitnych fakturach...takze to moze byt aj v roznych obdobiach....takze treba zacat citat vsetky zmluvy....:eek:
Jana Acsová
25.11.05,11:10
kolegyna volala na danovy urad...a tam je povedali, ze vsetko zavisi od zmluvnych podmienok s dodavatelom...ak je dohodnuta preprava tovaru a aj dodanie tovaru u toho isteho dodavatela v zmluve, vykazuje sa to v jednom riadku (nadobudnutie tov. r.04)...dokonca, aj ak je to vyfakturovane na osobitnych fakturach...takze to moze byt aj v roznych obdobiach....takze treba zacat citat vsetky zmluvy....:eek:

Ak by sme sa držali § 22 ZDPH, tak by ste mali celú fakturovanú čiastku zahrnúť do základu dane týkajúceho sa nadobudnutia tovaru v tuzemsku z iného členského štátu EÚ. Objednávali ste si službu prepravy samostatne, alebo v cene tovaru je zahrnutá aj preprava, len je osobitne na faktúre vyčíslená?
To isté som Vám naznačila aj ja. .-)