safri_duo
24.11.10,08:27
Má niekto skúsenosti s touto teplovzdušnou rúrou a jej zapojením do siete?

Hlavne by ma zaujímal jej odber resp reálny príkon počas bežnej prevádzky, kedže podľa popisu má mať 3650W čo mi príde docela veľa, keďže by to znamenalo, že táto rúra musí mať pre seba zvlášť prívod 230V a 16A s tým, že nič iné by s ňou teda nemalo byť zapojené resp pustené naraz.

Čiže moja pôvodná predstava mať zvlášť prívod pre rúru + mikrovlnku na štandardnom 16A ističi by v tomto prípade bola nereálna.

Otázka znie či tá rúra ma naozaj taký príkon, keďže iné rúry od iných výrobcov majú podstatne nižšie príkony 2300-2700 W
DJW
24.11.10,23:02
Zdravím, rúry výrobcovia robia tak, aby ich stačil obhospodarovať jeden štandardný 16A istič..
Jednoduchá matematika 16A x 230Volt = 3680 Watt
Mikrovlnka aj rúra môžu byť na rovnakej vetve / zásuvke, ale vzhľadom na tieto výkony pochybujem že budú môcť fungovať naraz. Takže riešenie je
a, nepoužívať spoločne
b, nová extra zásuvka pre rúru s novým vedením od istiacej strinky s osobitným ističom

PS: nezabudnite, že vstavaná rúra sa vždy montuje tak,aby zasuvka nebola za spotrebičom, ale v susednej skrinke, teda prístupná. Z bezpečnostného hľadiska (požiar, úraz..)