lover
24.11.10,09:21
Ahojte,

mam vyhliadnuty e-shop s odevmi, ktory uz jeho majitel dlhsiu dobu nepouziva (cca. rok). E-shop sa stale nachadza na poprednych prieckach v googli (1., 2., 3. miesto na iste klucove slova, ihned za zvucnymi obchodmi v danom obore).

Cena za shop nie je vysoka (cca. 1000eur), avsak ani najnizsia vzhladom na malo atraktivny vzhlad stranky. Preto ma zaujima, ci je mozne urobit zasahy do webu resp. uplna zmena za iny system e-shopu bez toho, aby stranka stratila udrziavane miesto vo vyhladavaci?

Dakujem!
camozzi
24.11.10,09:03
Myslim, ze s dizajnom by nemal byt problem. Vacsina firiem, ktore dodavaju CMS vedia zmenit dizajn stranky. Zalezi kolko chces investovat do takejto zmeny, pretoze to moze zacinat na par stovkach a koncit daleko za tisickou.

Aj system mozes zmenit, teda pokial nie je shop viazany zmluvou na dobu urcitu. Tiez zalezi ake podmienky su pri vypovedi zluvy od stareho dodavatela: ci ti necha (odpreda) dizajn, logo... Nikto nikdy ti nezaruci pozicie vo vyhladavacoch. Vyhladavaci algoritmus sa neustale meni a aj keby si mala najlepsi system na svete, tak na prvej stranke byt nemusis. To, ze je tam teraz nemusi byt len systemom, ale mozno na dane slova je nizka konkurencia.
padro
24.11.10,09:19
ak to pomenis, pozicie sa ti zmenia.
D.Halas
24.11.10,12:20
Nemusia sa nutne zhorsit k horsiemu (samozrejme bolo myslene: "zmenit k horsiemu"), v pripade rok neaktulizovaneho webu by jeho pozicia zmenou utrpiet nemusela, pravdepodobne ziskava poziciu hlavne vdaka offpage faktorom (linkom atd). Ak sa zachova charackter textov, spravi sa dobra onpage optimalizacia, tak by to mohlo mat aj pozitivny vplyv. Zarucit to vsak nikto nemoze.
camozzi
24.11.10,12:26
zhorsit k horsiemu

mimotemy podarene slovne spojenie :)
padro
24.11.10,12:35
ale po tej zmene to moze ist aj k lepsiemu, ci to fakt nebude tym ze na dane slovicko je mala konkurencia.
D.Halas
24.11.10,13:25
mimotemy podarene slovne spojenie :)

Takto to dopada, ked clovek robi 3 veci naraz. Dakujem za upozornenie.
7lienka
24.11.10,13:33
bolo to dobré, páči sa mi to spojenie.
karfiol
04.12.10,11:51
Pri zmene by som daval pozor hlavne na jednu vec, aby sa nemenili linky na predavany tovar. Zmena dizajnu je v poriadku, no zmena celeho systemu, prinasa aj zmenu URL odkazov a to by podla mna Google bral uz ako nefunkcne odkazy a z Google by sa mohli vytratit... Mozno sa, ale mylim, predsa len nie som SEO expert :-)
D.Halas
05.12.10,12:02
Po kvalitnej zmene webu by samozrejme na webe uz nefunkcne linky byt nemali. Tato zmena by sa teda samozrejme tykala len pripadnych externych linkov, ktore odkazuju na konkretny tovar, pripadne na stranku, ale to by samozrejme slo poriesit minimalne dobrou 404.
pildo
19.12.10,10:25
Odporucam spravit si mensiu analyzu SEOcka na starom obchode, pripravit si novy sytem el. obchodu a graficku temu (system menit nemusis, musel by si importovat produkty, objednavky, zakaznikov a pod. do noveho systemu, co nie je vzdy jednoducha a lacna zalezitost).

Odporucam pozriet sa aj na prve pozicie a ich SEO a inspirovat sa nimi, nasledne vytvorit nove texty ktore budu pre google este lepsie ako boli stare. Ak mas dostatok spatnych liniek, je dost mozne ze o chvilu budes hore.

nefunkcnych liniek sa neboj, system pravdepodobne nelinkuje podla grafickej temy ale podla nastavenia. ak by sa ti aj zmenila struktura linkovania, zo svojho webu budes linkovat na funkcne odkazy.

co sa tyka externych odkazov na tvoje stranky, google za ne nedava penalizaciu, kedze ich nemozes vo vacsine pripadov ovplyvnit.
ferko18
20.12.10,07:17
Pozor pri zmene Grafiky aj na zmenu kodu , aby sa nestalo ze kod nebude validny :)
Pokial je to eshop zabehnuty resp. bol , urcite ma nejakych zakaznikov ktory pravidelne nakupovali ,vacsina firiem ma v podmienkach o mailoch .
Na vasom mieste by som prerobil Web a nezaoberal by som sa velmi poziciou v google, ale stavil by som to na Heslo ze ZASA FUNGUJEME!
Po prerabke pouzite slova ktore boli. pozriet kod a google podla coho indexuje.
Ked budete mat hotove rozposlat maily zakaznikom + mensia reklama
Pokial by ste mali nejake otazky kludne ma kontaktujte :)
dragan.michal
20.12.10,08:33
@ferko18 časy keď su ľudia honili ego na valídnosti kódu sú dávno preč. A vôbec už nie je podmienkou aby bol kód valídny
Deiky
20.12.10,10:34
Validita kodu je dôlezita iba z jedneho hladiska aby sa stranka zobrazovala cez rôzne browsre rovnako a aby nedochadzalo k chybam vo forme... do tejto miery sa investicia oplati....Teda aby ti nerozhadzalo chybne text grafiku... aby bol eshop navonok zobrazeny tak ako ma v rôznych prehliadacoch... S ostatnymi chybami sa dnesne prehliadadace lahko vysporiadaju..Cize pchat prachy do malickosty ktorych prinos je len: mam validny kod nieje vôbec prioritou je to doplnok ktory aj tak zakaznici nikdy neuvida... Chyba ako nahodne pomiesanie XHTML a HTML a ze validator ukaze ze napr nemas pri neparovom lomitko je len taky podjeb zo strany W3C ze tonemqas dokonale : ))) Konieckoncou ani naprogramovane CMSkanikdy nebudu davat maximalne validne kody kedze umoznuju aby ich uzivatel /administrator vkladal obsah aj ako HTML a podobne.. :) Cize aj dobre nakodovany system sa môze zasahom uzivatela stat rychlo nevalidnym...

Casto este dochadza k spajaniu onpage optimalizacie a validity ako ekvivalentov ale validita jelen cast onpage optimalizacie...