zuzinka003
24.11.10,12:24
Dobrý deň, pracujem ako zdravotna sestra v Bratislave a mala by som zaujem o pracu v Rakusku, najlepšie vo Viedni. Vie mi niekto poradiť ako sa k takej ponuke dostanem, a co je vsetko potrebne k vybaveniu takejto prace?..Mate niekto stym skusenosti?
Ďakujem
arizona
24.11.10,12:04
Dobrý deň, pracujem ako zdravotna sestra v Bratislave a mala by som zaujem o pracu v Rakusku, najlepšie vo Viedni. Vie mi niekto poradiť ako sa k takej ponuke dostanem, a co je vsetko potrebne k vybaveniu takejto prace?..Mate niekto stym skusenosti?
Ďakujem
Bud si nájdes nejakú pracu sama,alebo sa obratis na agenturu (tie su väčšinou neseriozne a berú dosť veľké poplatky/-takze radsej nejakú overenú...

nepíšeš, či hľadáš prácu ako zdr.sestra v nemocnici,alebo ako opatrovateľka v rodine. To je rozdiel. Musíš napísať konkrétnejšie...

Zväčša sa vyžaduje rak.živnost /OP/ a znalosť nemčiny.Niektoré nemocnice žiadajú aj nejaký certifikát o znalosti NJ.
V nemocnici sa môžeš zamestnať aj na zmluvu bez potreby živnosti.

Pozri si túto aj tému http://www.porada.sk/t58314-opatrovatelky-v-rakusku.html
zuzinka003
24.11.10,13:36
Dakujem... praveze nechcem pracu opatrovatelky u niekoho v rodine, chcem normalne bud v nejakom domove dochodcov a postupne v nemocnici. Petoze moja nemcina neni az na komunikativnej urovni. Len som chcela vediet ci nema niekto stym skusenosti, ako si tu pracu a hlavne kde najst.:-))
BXLmiami
24.11.10,13:44
Pokaiľ chceš prácu v nemocnici musíš mať dobrú nemčinu.Od nás si sestričky našli prácu samé,poposielali CV na riaditeľstvá a všetky dostali miesta pomerne rýchlo.Všetky ale začali dennou nalievárnou nemčiny.Ak nemáš dobrú nemčinu,najskor začni s opatrovaním a potom až nemocnice.
zuzinka003
24.11.10,14:08
Pokaiľ chceš prácu v nemocnici musíš mať dobrú nemčinu.Od nás si sestričky našli prácu samé,poposielali CV na riaditeľstvá a všetky dostali miesta pomerne rýchlo.Všetky ale začali dennou nalievárnou nemčiny.Ak nemáš dobrú nemčinu,najskor začni s opatrovaním a potom až nemocnice.

Tak nemčinu ovladam ako tak, nemala by som problem sa ju naucit....a su spokojne?...ziju v rakusku alebo dochadzaju?....ja mam jednu znamu a ta pracuje v domove dochodcov vo viedni, a co sa tyka platu tak co vraveli pod 2000 eur nejdu, uz len to ma tam dost laka...pretoze s platov zdravotnikov na slovenskuake su teraz sa da vyzit len tak tak.
Dikes.:-)
BXLmiami
24.11.10,14:26
Ako ktoré.Z finančneho hľadiska a z hľadiska medziľudských vzťahov sú spokojné.Ale bez tej nemčiny to nepôjde,iba ak podradné miesto.Platia dobre a vyžaduju veľa.
zuzinka003
24.11.10,14:31
Ako ktoré.Z finančneho hľadiska a z hľadiska medziľudských vzťahov sú spokojné.Ale bez tej nemčiny to nepôjde,iba ak podradné miesto.Platia dobre a vyžaduju veľa.

Ďakujem, ja som si vedoma, ze bez nemciny to nepojde. Doucim uvidim....
A co sa tyka toho, ze vela vyzaduju, to je tak isto ako aj tu u nas...ibaze stym, ze tu vela vyzaduju, ale nic neplatia.:-):)
arizona
24.11.10,15:14
Bez dobrej nemciny ako zdr.sestra moc sanci nemas. Je tam zodpovednost,potrebujes rozumiet,nik si nevezme na zodpovednost nejaku chybu preto,ze si nerozumela.

Seriozne agentury platia opatrovatelky -zdr.sestry ovela lepsie ako bezne opatrovatelky,lebo su zvacsa pridelovane k vaznejsim stavom.Ale tiez maju podmienky komunikativnu nemcinu,lebo musis komunikovat s lekarmi,ci sestrami.
Niektore agentury zabezpecuju aj pracu pre domovy dochodcov.

Inak, dnes uz je problem si najst aj pracu opatrovatelky v rakusku,lebo zaujemkyn je velmi vela-Slovenky pomaly vytlacaju Rumunky,Ukrajinky a pod., ktore su ochotne robit za malo penazi.
A urcovat si ako zaciatocnicka,ze chces ist do Viedne je dost velka odvaha.Zaciatocnicky zvacsa zacinaju vselikde na zapade a su radi, ze nasli pracu.
Vieden a mestecka blizko hranic su "za odmenu" po ziskani skusenosti... :-/

Sancu ziskat nejaku pracu a doucit sa jazyk mas skor ako OP v Nemecku,tam maju mensie poziadavky na nemcinu.
Ale moja kamaratka robi sestru v N. a musela navstevovat aj polrocny kurz,aby jej uznali vzdelanie.
Inak.plat má velmi dobry,aj pracu si chvali.
drzim palce:)