maurer2
24.11.10,12:52
Aký program na zmazanie súborov aj celých adresarov kedže mi nechce dovoliť ich zmazať aj ked sa prihlásim ako admin (win xp). Pod linuxom by to išlo ale nemám fyzicky prístup k Pc na nabootovanie live verzie
Nandrolon
24.11.10,12:01
unlocker http://ccollomb.free.fr/unlocker/#download

je to freeware, zroluj dole a tam sú linky na konkrétny windows...
KoxXxo
24.11.10,13:43
S tým mazaním opatrne.
maurer2
24.11.10,14:58
preco ???? suto subory stiahnute z warezov a samozrejme robia sarapatu pri reinstal win ostal disk cast D neporuseny tak si to zelal znamy a ja som to nkontroloval co tam je a kedze stale je problem tak bude predpokladam tam Ale dik za upozornenie mozno to niekomu pomoze

no po instalacii ho antivirak blokol tak Včul bud mudry :)
Fero11
24.11.10,16:16
subory stiahnute z (cohokolvek) warezov sa nedaju odstranit klasickym sposobom ?? Ved podla mna by to mali byt obycajne datove subory.
Je mozne, ze su to torrenty a ak sa po starte spusti na pozadi aj zdielaci klient, tak potom pokus o zmazanie je neuspesny, pretoze ho pouziva ina aplikacia (treba vypnut klienta a zmazat subory)
warez je vec ktora sa pouziva (alebo siri) nelegalnym sposobom
patrixo
24.11.10,16:27
Mne sa osvedčil MoveOnBoot
maurer2
24.11.10,17:10
ved prave a pri nelegalnych suboroch su aj programy ktore asi naburali novo instalovany system dokonca ani sformatovat disk sa neda z windows!!! pri fyzickom kontakte z PC je to lahko vyriesit cez linux ale cez vzdialeny pristup to nejde ked majitel tomu nerozumie ani trocha :(
Vlado40
24.11.10,21:06
Acronis True Image zmaže súbory.
psps
27.11.10,21:01
mam na pocitaci nainstalovane 2 windowsy xp pro a jeden z nich by som chcel vymazat.co mam urobit?
Vlado40
27.11.10,21:40
Ako sú nainštalované , na dvoch HDD ?
psps
28.11.10,09:56
na jednom HDD s jednou systemovou jednotkou C.
A ešte ako spraviť externý HDD ako bootovateľné medium s windows XP pro :
Vlado40
28.11.10,10:05
A ešte ako spraviť externý HDD ako bootovateľné medium s windows XP pro :

Ak doska nepodporuje aby botoval systém z USB ,aleba SATA tak sa tým netráp.Také XP by aj tak išlo iba na tej základnej doske na ktorej bolo nainštalované.Možno si myslel botovateľné CD alebo DVD.Ja občas použijem aj http://www.slax.org/get_slax.php
psps
28.11.10,10:12
Podporuje USB, USB zip, DVD, CD.
Vlado40
28.11.10,10:17
Najjednoduchšie je zapojiť disk ako interný ,nainštalovať Windows a potom preložiť disk do externého boxu ,alebo vytvoriť cez nejaký program napr.True Image obraz disku C ,ktorý je v PC a ten obraz potom prehrať na externý disk.
psps
28.11.10,10:21
Idem sa s tým potrápiť, ešte sa ozvem.
Vlado40
28.11.10,10:24
Treba pohľadať aj botovateľné XP z CD , to pôjde na kažnom PC.
psps
28.11.10,13:01
Ako zistím, že je botovateľné?
Cez True Image sa mi to nepodarilo.
Vlado40
28.11.10,13:07
Ako zistím, že je botovateľné?
Cez True Image sa mi to nepodarilo.

Čo si napaľoval.Ak reštartuješ PC a daš botovať z tohto CD alebo DVD ,tak musí nabehnuť systém.
psps
28.11.10,13:23
Keď dám botovať z CD, tak mi nabehne inštalácia.
psps
28.11.10,13:26
Potrebujem urobiť takúto vec:
Mať nainštalovaný windows XP na externom disku, ktorý sa pripája cez USB a nabotovať ho na notebooku, kde je nainštalovaný Linux. Linux chcem v notebooku ponechať a windows používať z externého disku.
Vlado40
28.11.10,13:33
Tak si nastav v Biose aby ako prvé botovalo USB ,alebo pri štarte stlač parkrát ESC a mala by vybehnúť ponuka z čoho sa má systém spustiť.Vyber USB ak to doska podporuje.Ak Windows nebol nainštalovaný na tom noteboku ,tak nenabehne zrejme.
psps
28.11.10,13:46
Všetko som to skúšal. Na notebooku nie je a nebol nainštalovaný windows. V tom prípade sa nedá win z externého disku použiť?
Vlado40
28.11.10,13:50
Ak chceš spustiť XP ,tak iba z botovateľného CD XP .Druhá možnosť je nainštalovať XP na notebook ,urobiť si obraz disku C ,ten potom cez True Image nahrať na ten externý disk , vtedy to pôjde.Samozrejme doska musí podporovať botovanie z USB ,čo ako píšeš podporuje.
psps
28.11.10,13:56
Keď si vyberiem druhú možnosť, ako sa dá potom windows vymazať z notebooku, aby bol zanechaný Linux ?
Vlado40
28.11.10,14:01
Ak máš disk rozdelený ,tak si urob obraz disku C teraz ,keď je tam Linux cez True Image na disk napr.D ,nainštaluj XP a potom cez True Image vráť Linux z toho vytvoreného obrazu C na disk C.Predtým si daj aj skontrolovať tento obraz disku či je v poriadku.
psps
28.11.10,14:10
Už som to pochopil, idem skúšať.
psps
28.11.10,14:12
Na true image sa musím registrovať? nejde to bez registrácie? Je registrácia zadarmo?
Vlado40
28.11.10,14:17
True Image nie je zadarmo ,ale staršiu verziu,okresanú,ktorá je iba na obrazy diskov ponúka firma Seagate ako MaxBlast
http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=en-US&name=mb-eula-sk&vgnextoid=bd25415a5adb3110VgnVCM100000f5ee0a0aRCRD

Nezabudni si urobiť boot CD z tohoto programu.
maurer2
29.11.10,13:14
Aky velky mas disk v NB ?? preco si nerozdelis disk na 2 casti alebo aj viac (mne tak bezi PC uz dlhsiu dobu pri starte si viem vybrat co chcem spustit a mam vsetky data pristupne stale ) v linuxe das sformatovat na NTFS alebo FAT 32 a normalne natiahnes win Zalezi od ako velmi mas napratany disk. Ak sa na to das uplne na zaciatok sprav defragmentaciu disku !!! ide to aj v Linuxe PS aky tam mas linux ??? ubuntu, mandriva ,, ine ????
Pnibo
29.11.10,16:25
Dobrý deň prajem. Neviem kde presne mám zaradiť môj problém.
Kamoš má 1TB HDD v PC, ja mám Externý 640GB HDD.
Môj problém je v tom že som chcel formátovať Ext.640GB HDD a všetky súbory som dal na jeho 1TB disk. Ext. HDD je úspešne sformátovaný a teraz z 1TB HDD sa mi nedajú presunúť absolutne súbory na môj ext.disk. V podstate viem že má on problém z diskom ale ako to vyriešiť aby som o moje súbory (obsah 200GB) neprišiel a úspešne ich skopíroval na disk. Prosím poradte.
Ďakujem.
Vlado40
29.11.10,17:22
To je problém všetkých ,ktorý majú v PC,najčastejšie notebook 1HDD a pred tým ako ho začnú používať si ten HDD nerozdelia.Aj v Tvojom prípade stačilo mať HDD rozdelený napr. na dve polovice a vtedy nie je problém presunúť dáta na tú ktorá je v poriadku a tú druhú sformátovať a potom dáta vrátiť späť.Nechápem vieš ,že má problém s HDD a skopíruješ tam svoje dáta.Treba skúsiť ten disk založiť do iného PC alebo spustiť PC kde je ten HDD z bootovacieho CD z operačným systémom.Aký problém má ten HDD na ktorom sú dáta?
Pnibo
29.11.10,18:46
Ale on vlastne nemá jeden HDD, on má dva, jeden cca 200GB kde má Windows a druhý svoje veci to je ten 1TB. Vypisuje mu problém, niečo že nedá sa čítať zo zdrojového disku . Ani ja to nechápem, že mu tam na HDD 1TB do PC šli skopírovať data ale z neho sa už nedá.