janes
24.11.10,13:16
J&T bank-skúsenosti
buchač
24.11.10,12:32
J&T bank-skúsenosti
Tu ...na Porade ??????

Silnejšie sú moje pochybnosti uberajúce sa smerom k negativizmu ako k pozitívu ...:rolleyes:

Dôvod ???
Veď kto má v dnešnej dobe cca zbytočnejších 10.000 €, aby im ich za "neskutočne veľký " úrok , na dobu 2-3 rokov poskytol ???;)
Viď ... http://www.jt-bank.sk/

Vklad 10.000 EUR s úrokom až do 4 % p.a. a s exkluzívnym benefitom

Na každých vložených 10.000 EUR získate pobyt na dve noci v jednom z tatranských Grandhotelov alebo poukážky v hodnote 100 EUR na nákup vo vybraných prevádzkach.

Vklad 30.000 EUR s úrokom až do 4 % p.a. a s exkluzívnym benefitom

Na každých vložených 30.000 EUR získate týždňový pobyt pre dve osoby v jednom z tatranských Grandhotelov alebo pobyt na dve noci v jednom z hotelov Kempinski.
Neskutočná exkluzivita ...:D:D:D
http://www.grandhotel.sk/sk/izby-a-apartmany/cennik-ubytovania
tibor.
24.11.10,14:56
za 10 000 € ulozenych na rok ponukaju 2-dnovy pobyt pre dve osoby - ten by vysiel minimalne 260€ + urok 3,1% co je asi 250€ po zdaneni - spolu 510€ za rok

za 30 000 € ulozenych na rok ponukaju týždňový pobyt pre dve osoby - ten by vysiel minimalne 910€ + urok urok 3,1% co je asi 750€ po zdaneni - spolu asi 1660€ za rok

otazne je ci clovek o ten pobyt stoji naozaj, alebo tam pojde len preto ze je to zadarmo.. - samozrejme nejake to euro si tam treba pribalit tiez.

vklad je v plnej vyske chraneny fondom ochrany vkladov takze o to by som sa nebal.

za predcasne zrusenie vkladu maju "pokutu" len -1% z uroku, ale aj pri 2,1% uroku je to stale nadpriemer. (otazne je ci si budu narokovat aj pomernu cast z toho pobytu...)
Braňo
24.11.10,14:58
Neviem, či je to až taký nadpriemer, keď v Poštovej banke je 2,5 % bez viazanosti, nehovorím o iných formách rozloženia porfólia, kde sa dá ísť do 6-8%.

http://www.pabk.sk/sk/osobne-financie/vkladove-produkty/neviazany-terminovany-vklad-3
buchač
24.11.10,15:31
Neviem, či je to až taký nadpriemer, keď v Poštovej banke je 2,5 % bez viazanosti, nehovorím o iných formách rozloženia porfólia, kde sa dá ísť do 6-8%.

http://www.pabk.sk/sk/osobne-financie/vkladove-produkty/neviazany-terminovany-vklad-3
Sorry Braňo ...ale práve od tejto inštitúcie som zdrhol ...

Veď PB má problém vyplatiť v hotovosti smiešnu sumu ...
Nehovoriac o iných skutočnostiach .

Samozrejme , že je to ale len môj názor .;)
Ivenka
24.11.10,15:33
Bucháč, začala zima, že odpovedáš na každú tému :) ale súhlasím s Tebou
buchač
24.11.10,16:57
mimotemy

Zima...hm , pre koho ako ...

So mnou sa poväčšine len súhlasiť dá ...;)
arizona
24.11.10,17:11
Stanislav 1975
24.11.10,18:31
Ja neviem, ale v tomto je J T pre mňa doveryhodná inštitúcia-zasa oni niesú odkázaný zhabať niekomu pár drobných, oni si svoje zarobia ( pomimo) inde...:D
buchač
24.11.10,18:51
Ja neviem, ale v tomto je J T pre mňa doveryhodná inštitúcia-zasa oni niesú odkázaný zhabať niekomu pár drobných, oni si svoje zarobia ( pomimo) inde...:D
Stano ...

Babka k babce , budú kapce ...

Fruni začínal podobne .
Len tak , mimochodom ...tohoto človeka poznám / poznal som / osobne ...
Viem aj ako začínal .... s čím podnikal , kde podnikal , v akých priestoroch podnikal ...ďalej nepokračujem ...:cool::cool:

Keď mi onehdá svokra spomenula , že mu love dala , na tých 60 % ...s manželkou sme do kolapsu šli ...

Tiež pár drobných ...pre niekoho na kávu , pre niekoho solídne úspory ...
iv@n
30.11.10,19:38
Sorry Braňo ...ale práve od tejto inštitúcie som zdrhol ...

Veď PB má problém vyplatiť v hotovosti smiešnu sumu ...
Nehovoriac o iných skutočnostiach .

Samozrejme , že je to ale len môj názor .;)
akých skutočnostiach? ja tam nejaké peniaze mám, je sa prečo obávať?
buchač
30.11.10,20:57
akých skutočnostiach? ja tam nejaké peniaze mám, je sa prečo obávať?
...skutočnosti ???

Som nevravel o peniazoch ...také poplašné správy by som si netrúfol do éteru ...

Iné , nazval by som , personálne ...

Alebo si vezmime tie stupídne reklamy ...na tú pôžičku ...aj to niečo znamená , podľa mňa , že je málo solventná ...

...atď ...
Chobot
30.11.10,22:29
...skutočnosti ???

Som nevravel o peniazoch ...také poplašné správy by som si netrúfol do éteru ...

Iné , nazval by som , personálne ...

Alebo si vezmime tie stupídne reklamy ...na tú pôžičku ...aj to niečo znamená , podľa mňa , že je málo solventná ...

...atď ...

J&T banka je účelová. Neponúkajú úvery, bankové služby obmedzené, pobočková sieť úbohá - ani ju nepotrebujú. Jediným účelom je vyzbierať veľké vklady od ľudí, ktorí nie sú odkázaní na to, aby si ich o rok vybrali, lebo nemajú peniaze. Oni potrebujú dlhodobé zdroje na financovanie svojich projektov.
iv@n
01.12.10,19:52
...skutočnosti ???

Som nevravel o peniazoch ...také poplašné správy by som si netrúfol do éteru ...

Iné , nazval by som , personálne ...

Alebo si vezmime tie stupídne reklamy ...na tú pôžičku ...aj to niečo znamená , podľa mňa , že je málo solventná ...

...atď ...
reklamy nepozerám tak neviem.

napísal si:
"Veď PB má problém vyplatiť v hotovosti smiešnu sumu ...
Nehovoriac o iných skutočnostiach ."

čo mi príde ako písanie o peniazoch. to mám chápať tak, že si mal problém na pobočke sa dostať k peniazom na svojom účte alebo ako?
buchač
01.12.10,20:24
Sorry Braňo ...ale práve od tejto inštitúcie som zdrhol ...
Veď PB má problém vyplatiť v hotovosti smiešnu sumu ...
Nehovoriac o iných skutočnostiach .
Samozrejme , že je to ale len môj názor .;)

...skutočnosti ???
Som nevravel o peniazoch ...také poplašné správy by som si netrúfol do éteru ...
Iné , nazval by som , personálne ...
Alebo si vezmime tie stupídne reklamy ...na tú pôžičku ...aj to niečo znamená , podľa mňa , že je málo solventná ...
...atď ...

J&T banka je účelová. Neponúkajú úvery, bankové služby obmedzené, pobočková sieť úbohá - ani ju nepotrebujú. Jediným účelom je vyzbierať veľké vklady od ľudí, ktorí nie sú odkázaní na to, aby si ich o rok vybrali, lebo nemajú peniaze. Oni potrebujú dlhodobé zdroje na financovanie svojich projektov.
Tibor ...ja som na PB reagoval ...;)
Ingrid Ondruskova
01.12.10,20:32
Sorry Braňo ...ale práve od tejto inštitúcie som zdrhol ...

Veď PB má problém vyplatiť v hotovosti smiešnu sumu ...
Nehovoriac o iných skutočnostiach .

Samozrejme , že je to ale len môj názor .;)

Prosila by som-konkretizovať /ak sa dá/, moji rodičia zdedili po jednej starej tete nejaké peniaze a práve ja ich nahováram, aby to uložili
do Pošt.banky, dúfam, že ma neprizabijú, ak to blbo vypáli...
buchač
01.12.10,20:43
Prosila by som-konkretizovať /ak sa dá/, moji rodičia zdedili po jednej starej tete nejaké peniaze a práve ja ich nahováram, aby to uložili
do Pošt.banky, dúfam, že ma neprizabijú, ak to blbo vypáli...
Jééééžiž....

Zle ma ľudia chápete ...

V prvom rade , Poštová banka je predsa chránená , vkladatelia o nič neprídu ...
http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/zprava.asp?NewsID=66851

Smiešna suma ???
Hm , pre niekoho 1.000 € ...pre niekoho viac .
Moja osobná skúsenosť bola minulého roku asi taká , že som potreboval cca X0.000 € ...
Musel som nahlásiť výber týždeň vopred a dostal som takú zmesku bankoviek , že manželka prepočítavala pomaly pol hodiny ...a záverečné slová pracovníčky banky boli pre mňa tým povestným klincom do rakvy ..." tak , teraz je pokladnička prázdna "...;)
iv@n
04.12.10,19:17
tak aspoň vidno z akej ptákoviny môže vzniknúť poplach.
to nahlasovanie je imho bežné v každej banke nad pár tisíc €, snažia sa minimalizovať hotovosť na kase.
pivko
05.12.10,06:52
Mne končí v januáry jeden termiňák vo VUB a určite to šupnem do J&T Banky , vykašlem sa im však na ten pobyt v hoteli Kempinsky nakoľko ak si to zrátam tak pri vklade 30.000 na 2 roky mi urobí 0,1% uroku naviac 486 EUR po zdanení. Trochu drahý víkend:D
Gapo
05.12.10,09:17
Ja mám dva vklady v J&T a už druhý rok, jeden som prolongoval za tých istých podmienok, mne sa to oplatilo aj keď som nevyužil tie Tatry, 3,6% /rok, je slušné.
striebro1
05.12.10,09:36
my sme vyuzili aj ten tyzden v lete v tatrach a nestazujem si...ale pravdou je, ze sme tie tatry navstivili len kvoli tomu bonusu od jt a dostali sme aj volne vstupy na lanovky...a tento rok sme nechali peniazky tiez tam....)))
220870
05.12.10,13:30
My to silne pripomína ....otecko mamička my chceme J&T.
pivko
10.12.10,05:48
Upozornenie pre tých čo chcú dať do banky viac ako 100.000 EUR:eek:
Bankové vklady už nebudú na Slovensku chránené neobmedzene. Parlament totiž v stredu schválil novelu zákona o ochrane vkladov, ktorou sa limit ochrany bankových vkladov ku koncu tohto roka stanovuje na 100-tisíc eur.
celé tu:http://www.topky.sk/cl/7/850087/Bankove-vklady-budu-chranene-do-vysky-100-tisic
Nandrolon
10.12.10,06:04
Poštovej banky sa zastanem, nakoľko som ta už otočil asi postupne 5 x termínovaný vklad, vždy suma okolo 10-15 tis. eur.

Ďalšia banka s ktorou spoluprajujú moje peniaze je privatbanka, spokojnosť 100%, ALE !! ak vyberiete peniaze o 1 deň skôr, tak ste ich tam mali vlastne bezúročne, teda berie sa celý úrok !

Čo ma ale prekvapilo, že som išiel na jeseň meniť služobne vybrať z firemného účtu do SLSP 24 000 Czk !!!
- a tam nám povedali, že nemajú, lebo sme nenahlásili výber dopredu. Dostalo ma to do kolien. Mám dojem že bol štvrtok. Potom sme sa pýtali teda či peniaze môžu byť v piatok - odpoveď bola nie, tak v pondelok, odpoveď bola nie, ževraj to treba nahlásiť dopredu a uzávierka nahlásených valút je iba utorok mám dojem že doobeda a vo štvrtok tiež doobeda...

Nakoniec sme túto sumu vydrankali, ale vo veľkých bankovkách, čo pre zájazd nevyhovovalo a rozmýšľali sme ju ísť rozmeniť do zmenárne, keďže banka nemala peniaze...

- Po tomto zážitku mi je do smiechu ešte dnes...
petrikač
28.01.13,13:38
pivkovi,

0,1 percenta pri sume 30 000 € na dva roky Ti nezvýši úrok o 486 €, ako Ty uvádzaš, ale len o 48,6 €.
andrea32
14.02.14,14:37
ma niekto skusenosti s terminovanym vkladom v JaT banke? po ukonceni doby platnosti vkladu prebehlo vsetko v poriadku? zalozila som si tam terminovany vklad na 1rok, tak dufam, ze nebudu problem, kedze s tou bankou nemam skusenosti, ale mala najvyssi urok.