verkaz
24.11.10,14:29
Chcela by som na zhromaždení vlastníkov dať odsúhlasiť exekučné vymáhanie pohľadávok vzniknutých neplatením za plnenia, príspevku do FO a poplatku za správu. Pretože vlastníci bytov - dlžníci - nesúhlasia so zverejnením mien bude pre exekútora lebo súd (vydanie platobného rozkazu) postačovať uznesenie prijaté na zhromaždení bez udania mena ? V uznesení bude uvedené len počet dlžníkov a dlžná suma.
lubko6394
24.11.10,13:38
Chcela by som na zhromaždení vlastníkov dať odsúhlasiť exekučné vymáhanie pohľadávok vzniknutých neplatením za plnenia, príspevku do FO a poplatku za správu. Pretože vlastníci bytov - dlžníci - nesúhlasia so zverejnením mien bude pre exekútora lebo súd (vydanie platobného rozkazu) postačovať uznesenie prijaté na zhromaždení bez udania mena ? V uznesení bude uvedené len počet dlžníkov a dlžná suma.

Či súhlasia alebo nie, to je jedno. Ale exekúcia alebo súd bez zadefinovania odporcu možná asi nie je. Vyber si exekútora, ktorý takéto prípady robil a jednaj s ním, ten Ti navrhne najlepší postup ( ved chce zarobiť a Ty mu dávaš šancu ) A najmä si zadokladuj všetky náklady spojená s týmto vymáhaním - o to sa tá exekúcia navýši.
verkaz
24.11.10,14:01
Všetky doklady mám (výmer, LV, Zmluvu o spoločenstve, upomienky, splátkový kalendár, upozornenie na nedodržanie splátkového kalendára) len tie mená v uznesení nebudem mať.
Mária27
24.11.10,15:45
Zadefinujte si v Zmluve o spoločenstve alebo stanovách, za akých podmienok sa exekúcia začne a kto ako ju bude realizovať.
lubko6394
25.11.10,06:27
Všetky doklady mám (výmer, LV, Zmluvu o spoločenstve, upomienky, splátkový kalendár, upozornenie na nedodržanie splátkového kalendára) len tie mená v uznesení nebudem mať.

Bola si u exekútora ? Je Ti tu zbytočné písať, lebo nikto nevidí všetky dokumenty a to čo v nich je. Exekútor bude chcieť zarobiť a preto Ti rád pomôže a poradí a najmä sa vyzná v zákonech lepšie ako Ty a ja a náklady na neho zvýšia dlžnú čiastku dlžníkov, ale to si on už započíta.
IvanPK
25.11.10,07:03
Už som tu niekde písal ako som to urobil. Oslovil som advokáta, ktorý vykonáva takéto vymáhania. odovzdal som mu potvrdenie od správcu o dlžobe a penáloch, zmluvu o SVB, LV....on napísal list dlžníkovi a ten na druhý deň všetko do poslednej koruny zaplatil a ešte aj tomu advokátovi zaplatil náklady ... všetko vybavené....pre SVB.....
verkaz
25.11.10,08:00
Ja som si robila návrhy na súd na vydanie platobného príkazu a následne exekútorovi sama podľa právnych vzorov. Len vtedy som mohla menovať dlžníka.
Teraz budem mať problém na zhromaždení aby mi odsúhlasili podanie bez toho, aby vedeli o koho sa jedná.
Ale dúfam, že sa mi väčšinu podarí presvedčiť.
Llívia
25.11.10,08:09
Jeden myslel, zákonodarci nedomysleli - ochrana osobných údajov v tomto prípade je úplne smiešna, lebo každý vlastník má právo prísť, nazrieť do dokladov a zistiť, kto ako platí či neplatí.
V jednej téme bol návrh, ako zverejniť/nezverejniť mená dlžníkov asi v tom zmysle, aby predseda čítal dlžoby a niekto úplne cudzí vykrikoval mená dlžníkov, tak vraj nebude porušený zákon. :rolleyes:
Mária27
25.11.10,13:25
Tu asi nejde o ochranu osobných údajov, ale o ochranu majetku spoluvlastníkov. Keď vám je niekto niečo dlžný, máte právo vedieť, kto to je, aby ste sa svojich práv mohli domáhať. Vlastníci sú druhá strana v spore, nemá sa čo tajiť. A ak je niekto na vine, že sa mená dlžníkov prečítajú, sú to oni sami, lebo porušili zákon. V prípade, že by boli obvinení neprávom, určite si svoje mená obhája. U nás sa už mená dlžníkov aj sumy čítajú.

Ale dá sa to urobiť aj tak ako na družstve: je to v stanovách a už viac zhromaždenie nemusí nič schvaľovať, postupuje sa podľa schválených pravidiel a postupu.
verkaz
25.11.10,15:23
Teraz pracujeme na dodatku k zmluve o spoločenstve, tak sa pokúsim zapracovať tam bod čo bude riešiť dlžníkov.