sway
24.11.05,18:08
Ľudkovia prosím Vás máme strážneho psa v noci stráži predajňu - záhradníctvo, čiže používame ho na plnenia s DPH...., nákup jeho krmiva Granule sú s DPH - môžem si ju uplatniť???
******************************
čo poviete? - ále rýchlo....:rolleyes: :p
andrej_rv
24.11.05,17:15
Psov sme už preberali - podľa mňa áno. Ja tiež "krmim" dvoch. Aj kosťami a psou salámou s dph :)
P.S. Ale ak sa pes nepoužíva v súvislosti s podnikaním na 100 %, aj DPH by sa malo úmerne krátiť. Ale to len teoreticky. Veď v noci stráži a cez deň spí...
sway
24.11.05,17:28
Psov sme už preberali - podľa mňa áno. Ja tiež "krmim" dvoch. Aj kosťami a psou salámou s dph :)
P.S. Ale ak sa pes nepoužíva v súvislosti s podnikaním na 100 %, aj DPH by sa malo úmerne krátiť. Ale to len teoreticky. Veď v noci stráži a cez deň spí...


ďakujem,ďakujem, evidujem že to tu bolo, len už ponáhľam, hľadať nestíham... tak sorrrry:p sorrry
Braňo
24.11.05,17:37
Mne audítorka povedala, že daňovo uznateľné náklady sú po zaplatení miestneho poplatku za psa (mestskému úradu). :p
luebchenko
24.11.05,17:43
úplne najgeniálnejšia by bola kúpna zmluva s cenou psa, v ktorej ho zaradíš do majetku :D
andrej_rv
24.11.05,17:44
Mne audítorka povedala, že daňovo uznateľné náklady sú po zaplatení miestneho poplatku za psa (mestskému úradu). :pViem, už si to spomínal. Len sa neviem dopátrať, že na základe akého §. Všeobecná daňová uznateľnosť výdavkov je v § 2 písm. i) ZDP, limitované výdavky alebo výdavky uznávané po zaplatení zase v § 19 ZDP. Ale to, že nejaké výdavky sú uznané až po zaplatení poplatku (napr. na psa) alebo častokrát omieľanej dane z mot.vozidiel (náklady na auto) som nikde nenašiel. Nezaplatenie poplatku či dane môže mať podľa mňa za následok nejaké penále, sankcie... Ale nie neuznanie výdavkov preukázateľne súvisiacich s podnikaním.
durisovad
24.11.05,18:21
Ja by som povedala, ze poplatok sa moze do danovych nakladov dostat az po zavedeni psa do majetku. Ak je pes v majetku, danovym nakladom je aj krmivo, veterinarne osetrenie a ine naklady so psom spojene a samozrejme je narok na odpocet DPH.
andrej_rv
24.11.05,18:36
Áno, mal by byť v obchodnom majetku a operatívnej evidencii - ako auto v podnikaní, tak pes v podnikaní. Alebo aspoň prenajatý alebo zmluvne vypožičaný :) - to som naozaj zabudol uviesť.