brixie
24.11.10,20:04
Dcéra (28 r.)je v náboženskej sekte. Pravidelne im finančne prispieva. Ja som s tým nesúhlasila a nastal rozkol medzi nami rodičmi a ňou. Odmieta chodiť domov, nedvíha mobil, nepoznám miesto jej pobytu v Bratislave. Jediné čo zatiaľ o nej mám je jej mobil, a zatiaľ adresa zamestnávateľa. Zamestnanie má do marca 2011. Ak zmení zamestnávateľa, jediná ifnormácia o nej mi zostáva telefónne číslo.
Neviem s kým a ako žije, o čo ide tejto sekte. Ale myslím, že vygumovaním rozumu získavajú ľudí, ktorí ich finančne podporujú a tým pádom oni nemusia chodiť do roboty. (veď načo, ovečky platia)
I napriek svojmu svedomiu, chcem seba a nás ostatných v rodine chrániť pred jej zlým rozhodnutím. Ako sa jej dá zrušiť trvalý pobyt? Žijeme na malej dedine, kde mám hrôzu, že jej meno bude vyvesené na tabuli ako bezdomovec.
Aký zákon tam mám uviesť na zrušenie trvalého pobytu? Nie je vlastníkom rod. domu (vlastník sme ja a manžel) Ako mám dokázať, že už pol roka vôbec nebola doma, postačí naše vyhlásenie? Môže ma právne napadnúť, že som jej neoprávnene zrušila trvalý pobyt? Čím to musí byť doložené, aby to nebolo právne napadnuteľné?
Pretože v tej sekte má veľmi dobrých radcov. Boj s nimi je ťažký. Ja to beriem tak, že sme o ňu prišli a ona robí to čo jej nakážu. Bohužial poslúcha ich aj keď koná proti nám.
Nesťažujem sa iba prosím o radu, ako to urobiť, aby to nebolo právne napadnuteľné.
Pomohlo by, že keď nezdvihne po viacerých volaniach mobil ohlásiť políciu, že sa nehlási. Tým by som získala aký taký doklad, alebo záznam?
arizona
24.11.10,19:29
Mozes,potrebujes LV k domu a podpisy majiteľov.
Návrh zanesies na OU.

Ak dcera nenahlasi nejaky iny TP,zostane zaregistrovana na obec a tam jej bude chodit aj posta.
Zial, zmier sa stým, ze tuto informaciu dava obec aj na vyvesnu informacnu tabulu...

pozri aj tu, najdes tam aj § http://www.porada.sk/t33915-zrusenie-trvaleho-pobytu.html

cez vyhladavac pohladaj rovnake temy, su tu aj nejake vzory na navrh zrusenia trv. pobytu
zalobaba
24.11.10,20:09
Mozes,potrebujes LV k domu a podpisy majiteľov.
Návrh zanesies na OU.

Ak dcera nenahlasi nejaky iny TP,zostane zaregistrovana na obec a tam jej bude chodit aj posta.
Zial, zmier sa stým, ze tuto informaciu dava obec aj na vyvesnu informacnu tabulu...

pozri aj tu, najdes tam aj § http://www.porada.sk/t33915-zrusenie-trvaleho-pobytu.html

cez vyhladavac pohladaj rovnake temy, su tu aj nejake vzory na navrh zrusenia trv. pobytu


§ 7


(1) Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší

a) na základe oznámenia podľa § 10 písm. d),
b) ak občan zomrel alebo bol vyhlásený za mŕtveho,
c) na základe ohlásenia podľa § 6 ods. 1 a 3,
d) ak prihlásenie bolo vykonané na základe nepravdivých alebo nesprávne uvedených skutočností alebo na základe neplatného, falšovaného, vedome pozmeneného alebo cudzieho dokladu,
e) na návrh občana oprávneného užívať budovu alebo jej časť na základe právoplatného súdneho rozhodnutia o obmedzení alebo zrušení užívacieho práva, 5a)
f) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti alebo nájomcu, ak je budova alebo jej časť v nájme občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu,
g) ak budova zanikla.

(2) Ak dôjde k zrušeniu trvalého pobytu podľa odseku 1 písm. d) až g), je miestom trvalého pobytu občana obec, na ktorej území bol občanovi trvalý pobyt zrušený. Túto skutočnosť je ohlasovňa povinná oznámiť občanovi vyvesením oznámenia na úradnej tabuli v obci pobytu po dobu 15 dní. V oznámení ohlasovňa uvedie aj meno, priezvisko a dátum narodenia občana.

(3) Obec poverená viesť matriku oznamuje ohlasovniam príslušným podľa miesta trvalého pobytu narodenie dieťaťa, uzavretie manželstva, úmrtie občana a zmenu mena alebo priezviska občana.
sarasara
24.11.10,20:21
Chcem len povedať,že k odhláseniu dcéry nepotrebuješ dokazovať,prečo to robíš. Ako vlastník nehnuteľnosti máš na to právo. Nemusíš sa báť,že to niekto napadne.