Timotejková
24.11.10,23:23
Dobrý večer. Mohli by ste mi prosím poradiť, aký internet zvoliť pre nášho starkého...?
Pod stromček dostane notebook, a keďže je na invalidnom dôchodku, bude sa vzdelávať v oblasti IVT...
Váhame medzi 2 ponukami: O2 a TCom.
O2 za 3 eurá pri 10MB, alebo 6 eur pri neobmedzenom.
TCom 8,99 eur, 2roky viazanosť, po minutí 1MB zníženie rýchlosti, ďalšie služby povinne..

Mňa viac oslovil O2.

Neviete mi povedať, ako funguje O2 internet v notebooku? Viem, že stačí len prepojiť PC s mobilom s O2 sim kartou a je to.

Môže mi to niekto potvrdiť, alebo vyvrátiť, alebo sa podeliť so svojou skúsenosťou???
Ďakujem
aiosys
25.11.10,00:44
Ten o2 internet je asi zavisli na type zariadenia / telefonu, cize je potrebne do notebooku naistalovat nejkay software cez ktory bude notas komunikovat s telefonom alebo kupit ten USB modem co maju v ponuke za 80 ecok a len do neho nabit simku... Nevyhoda - obcas ta rychlost kolise.

Ja osobne mam T-COM, ma dve nevyhody a to je viazanost a 2000MB dat [teda aspon pre mna by to bol problem - ja mam turbo3 takze som v pohode].
Oni to potom este delia sa turbo2 mini solo - to je bez pevnej linky co po 6tich mesiacoch bude stat 13 ecok namiesto 9... ak je pevna doma a funkcna, tak to bude stat furt 9... Tu vidim vyhodu v tom ze k pripojeniu dostanete router s wifinou ktory raz nakonfigurujete a mate pokoj a rychlost je stabilna. Treba sa este popytat ze ci T-COM nema nejaku zlavu pre seniorov... niekde som to cital ale neviem ci to uz nie je pass...

Ked to zobereme na cisla...
T-COM - Wifi router za 1euro + 1euro zriadenie + 24 mesiacov po 8.99€ = 217.76 € - bez routera o ecko menej - ak objednate cez net tak vam daju dole este 10 €
T-COM Solo - 53.94 + 233.82 + 2 = 290 €

O2 - Modem 83 € + 24x6 = 227 € - ak by sa bral modem a je to na pouzivanie na 24 mesiacov
O2 bez modemu [cize pripajanie cez telefon] - 144 € [24 mesiacov]


Co sa t-comu tyka je tam menej manipulacie so zariadeniami okolo pripojenia internetu... ale viazanost je svina a obmedzene [2000MB] data tiez...

Co sa O2 tyka - viacmenej stala manipulacia s modemom a pripajanie cez USB [co je aj trosku nebezpecnejsie ako cez LAN] - uz som videl aj zlomene tieto USB zariadenia [nie je to az take tazke] - naopak neobmedzene data, netreba sa viazat, cize ak sa otcovi na nete nebude pacit, zrusi ho za dva mesiace a v tom pripade je toto najvyhodnejsia ponuka [potom si moze kupit T-COM :D]...

Uz je vela hodin a mozno pisem z cesty ale dufam ze aspon niektore casti pomohli...
arizona
25.11.10,01:12
zadaj si udaje ake potrebujes a mozes porovnavat
http://www.komunikuj.sk/#step1
kergulaan
25.11.10,05:31
Musi to byt "mobilny" internet. Preco neuvazujete nad linkou?
Nandrolon
25.11.10,05:34
Zdravím.
Tiež by som potreboval internet na doma, ale fakt iba na prečítanie nejakého toho článku a hlavne na mailovú komunikáciu... teda čo najlacnejší...
Žiadne videá, dáta, hry a pod, aktualizácie a pod. veci si povypínam...
Myslel som, že O2 má iba internet do mobilu, tak ako to je ??
Fero11
25.11.10,07:41
t-com
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2791§ion=home v lavom menu dole su cenniky (pozor v cenniku su sumy bez akcii) ceny s akciamy su tu http://www.t-com.sk/neobmedzeny-magio-internet
O2
na stranke o2 som toho vela nenasiel, je tam len akysi internet do vrecka a internet a wap (asi to maju niekde zasite)
Radsej by som uvazoval o kably akoo mobilnom pripojeni
Vlado40
25.11.10,07:56
Nechcem zakladať novú tému.Končí mi viazanosť T-COMu ,mám internet cez pevnú linku s ktorým som spokojný.Rozmýšlam nad internetom od SLOVANETu ,nižšia cena pri tom istom produkte .Má niekto skúsenosti s internetom od Slovanetu?

http://sluzby.slovanet.sk/3play/
aiosys
25.11.10,08:34
Nechcem zakladať novú tému.Končí mi viazanosť T-COMu ,mám internet cez pevnú linku s ktorým som spokojný.Rozmýšlam nad internetom od SLOVANETu ,nižšia cena pri tom istom produkte .Má niekto skúsenosti s internetom od Slovanetu?

Kamarat v Trnave ho ma a je s nim velmi spokojny... On to poriesil v nejakom strasnom baliku a ma asi aj telku, newem ake su tie programy ale plati asi 20 ecok a ma kua rychly net... ked zme sosali film obcas mu to vybehlo aj na 2-3 MB za sekundu cize nejaky 20mbit tam bude... a zatial nemal problem, teraz som s nim pisal... zase druhy kamos UPC a ten je tiez huste spokojny a ked mi nieco posiela len uplae ma okolo 500kB/s... ale neni online aby som sa spytal ako mu to frka... ja v tejto vrutockej diere mozem mat tak akurat aDSL - o optike mozem snivat... Takze urcite by som siel do slovanetu pokial je to vyhodnejsie... ale T-COM uz pozname a vieme co mozeme cakat... ja osobne by som skusil UPC alebo Slovanet... pokial je to optika, nie je co riesit podla mna...



na stranke o2 som toho vela nenasiel, je tam len akysi internet do vrecka a internet a wap (asi to maju niekde zasite)

Na slovensku O2 samostatny internet pre domacnosti este neponuka [asi preto ze funguje este na edge, nie na 3/4G (ak sa mylim tak sa ospravedlnujem - nesledujem vyvoj sieti na SK)], ponuka len internet do mobilu ale ten sa da prepojit uz so spominanym notebookom [treba aj soft ku telefonu] alebo si kupit USB modem co ma O2 v ponuke a do neho dat simku z telefonu vytukat pin a pripojit sa... vyssie som to uz rozpisal...



Tiež by som potreboval internet na doma, ale fakt iba na prečítanie nejakého toho článku a hlavne na mailovú komunikáciu... teda čo najlacnejší...
Žiadne videá, dáta, hry a pod, aktualizácie a pod. veci si povypínam...

Pokial mate v telefone nejaku sluzbu ako web n walk, alebo orange world alebo spominany O2 internet, tak telefon mozete pouzit ako modem [nemusite kupovat nic ine]... a surfovat na nete ktory mate k pausalu - ja mam od orange world 1GB za 5ecok asi... Ale to sa potom viac oplati O2 za 6 kedze je neobmedzeny ale platit aj to aj to nema zmysel... proste podla toho co mate ze telefon [mal som nokiu n95 a ta normalne robila co som povedal - a nokiacky software pocita s touto moznostou, pouzit telefon ako modem] a ci ma software ktory z telefonu spravi modem... a na prezeranie stranok miniete max tych 1GB mesacne [ak neratame nejake obr flash svine], a este ak to zoptimalizujete napr cez operu a zapnete turbo alebo vo vsetkych inych browseroch povypinate flash atd... moze to byt este menej...
Nove telefony sa dokonca daju pouzit ako wifi hot spot... aj moj to vie ale este som to neskusal [mam OMNIU 2]...
arizona
25.11.10,09:47
Nechcem zakladať novú tému.Končí mi viazanosť T-COMu ,mám internet cez pevnú linku s ktorým som spokojný.Rozmýšlam nad internetom od SLOVANETu ,nižšia cena pri tom istom produkte .Má niekto skúsenosti s internetom od Slovanetu?

http://sluzby.slovanet.sk/3play/

Kamaradka mala net od Slovanetu,ledva cakala,kedy jej skonci viazanost.Neboli spokojni-neustale vypadky a kolisanie signalu

Osobna skusenost: asi pred 4.rokmi som sa bola u nich informovat na moznosti zavedenia netu,nakolko byvam asi 5 km od mesta.
Dostala som info,ze nakolko som mimo mesta,musim si dokupit od nich nejaku antenu na strechu v cene cca 7000 sk.:eek:
To som sa ale v ziadnej ich brozurke nedicitala...

Neviem,urcite odvtedy "technika"pokrocila,ale ak byva niekto mimo mesta ,je lepsie sa vopred informovat aj na moznost zavedenia.

Vsade je sama reklama na taky-ci onaky internet. Ludia byvajuci v mestach si mozu vyberat,ale ak niekto byva trochu mimo,tak moc moznosti nema!
Osobne som obehala viacero znamych aj menej znamych firiem po okoli.CCa 80 % pokrcilo ramenami s odpovedou " hmmm...zial".
Autom mi cesta do mesta trva asi 5 min. ale pri hladani dodavatela netu som mala pocit,ze byvam kdesi na Marse :rolleyes::mee:
Timotejková
25.11.10,10:35
Ďakujem za tipy, ukážem starkému tieto rady a rozhodnutie nechám na ňom.
Ešte raz ĎAKUJEM
:)
dad111
25.11.10,11:00
Nechcem zakladať novú tému.Končí mi viazanosť T-COMu ,mám internet cez pevnú linku s ktorým som spokojný.Rozmýšlam nad internetom od SLOVANETu ,nižšia cena pri tom istom produkte .Má niekto skúsenosti s internetom od Slovanetu?

http://sluzby.slovanet.sk/3play/
Mám Slovanet som spokojný. O žiadnych výpadkoch ani kolísaní neviem nič. Mám už druhý produkt. Prvý som mal dátovo obmedzený, počul a čítal som o zákazníkoch, ktorým naúčtovali veľké sumy za prekročenie. Teraz mám neobmedzený. Cena dobrá stále rovnaká, nemajú mi čo priúčtovať. Keď mi končila prvá viazanosť a nebol by som sa ozval, boli by ma dali do drahého produktu, sám som si musel nájsť produkt za dobrú cenu a prešiel som naň. Ten samozrejme neponúkali v reklamách, len na ich stránke v tej najodľahlejšej sekcii. Dnes už tam nie je, asi ho zrušili, ale aj ostatné sú podľa mňa dobré. Ale to asi u každého poskytovateľa sú také chytáky vo Všeobecných podmienkach. Nájdi si ich starého zákazníka a akože Ťa našiel on, budete mať obidvaja mesiac net zadarmo, pred nedávnom to boli ešte tri mesiace.
gardenia
25.11.10,21:24
Timotejková - ja by som vám odporúčala pre starkého mobilný internet z Orange, mohol by ho nosiť aj von, veď nemôže stále trčať zavretý v izbe. My ho máme na NB kvôli tomu, že často chodíme na chatu, doma sme mali na PC Slovanet, ale keď sa blížil koniec viazanosti,/asi 2 mes./ tak nám ho tak spomalili, že sa to nedalo vydržať, podľa mňa to bolo od nich sprosté, veď sme boli ich zákazníkmi asi 7 rokov. Tak sme sa naštvali a dali sme si UPC za 15 eur. Ide bez problémov.
Nandrolon
25.11.10,22:16
Zdravím.

Hlásim sa z nového O2neobmedzene z môjho 18,4 palcového notebooku.:D
Dnes večer som si ho doniesol.
Ak niekto chce vyslovene internet iba na mailové schránky a surfovanie po nete, fóra a tak, vrelo doporučujem. Aj nejaká tá galéria sa dá pozrieť ale vyslovene žiadne youtube, ani download dát, na to to nie je určené.
Stránky mi načítava momentálne rýchlosťou zhruba 15-20kb/s /kilobajtov, nie kilobitov/ takže prežiť sa to dá.
Ja to aj v práci riešim tak, že otvorím fórum a mačkám koliečko myši a naotváram 10-15 tém a začnem študovať. Myslel som že to tu nepôjde, ale v pohode to stíha.

Ešte budem testovať cez víkend, ale na 90 % som rozhodnutý si ho nechať. Rýchly net mám v práci, doma potrebujem akurát maily, fóra a tak...

Sakra, za chvíľu už budem aj stavať, majte sa :---
bjuty smis
26.11.10,08:05
no kedže je straký začiatočník, iste si dobre vyberie..:)))
JOJ
27.11.10,11:48
Zalezi kde starky byva,pokial nevieme kde,tak kazdy Ti moze odporucit to,s cim je spokojny.
Net v ntb od O2 celkom v pohode,ale zas zalezi ci tam maju BTS O2 dosah...
Dalsia moznost WIFI...
Takze prajem pekny den.:-)