jesso79
25.11.10,04:14
:confused::confused::confused: :Prosím Vás poradte nám,
Najprv Vám opíšem náš prípad / prepáčte aj keď sa opakujem ale nevieme ako ďalej a čo robiť v prvom prípade /
Moja Láska bola zamestnaná polovicu minulého roka až do 13.11.2010 u jedného zamestnávateľa / vtedy mala hrubý príjem okolo 650 euro /, keďže vtej práci
to išlo dolu vodou, tak 15.11.2010 zmenila zamestnanie a robí na skrátený pracovný čas / 22 hod-týždenne, cca 300 euro v hrubom /, až potom sme zistili tú radostnú novinu že je tehotná.
Čo máme robiť, pretože čas nám beží, teraz je ešte v skúšobnej dobe,a 2.12.2010 má ísť na vstupnú llekársku prehliadku, kde by to jej súčastný zamestnávatel zistil a na 99% by dostala výpoveď , počuli sme tu rôzne odpovede, ale mám s toho taký galimatiaš, že sám neviem čo skôr robiť,
ja by som urobil asi toto, ak sa mílim opravte ma.

1. Buď dať výpoveť bez udania dôvodu a zamestnať sa u známeho, kde by mala väčší hrubý príjem , s čoho by sa jej vypočítavala pn, a ppotom materská, gynekológ by ju dal na rizikové tehotenstvo. K tomuto bodu by som sa chcel spýtať či by nebolo dobré sa aj dobrovolne pripoistit,kôli výške materskej, lenže ak by sme mali na zmluve u nového zamestnávateľa dostatočný hrubý príjem, či by to nebolo zbytočné? , a ešte jednu otázku k tomuto bodu, koľko by to asi toho nového zamestnávateľa stálo katkine nové zamestnanie, napr, zamestnala by sa k 1.12.2010 s hrubým príjmom 1000 euro, a povedzme 3-4.122010 by nastúpila na pn, a potom by išla po na materskú? Rátali by sa jej výšky určenia dávky z tohto zamestnania? a kto by to platil, štát, či nový zamestnávateľ? mohol by dať povedzme k 5.12.2010 jej výpoveď keď by bola ešte v skúšobnej dobe?


2. zostat v tomto zamestnaní, a pripoistit sa na max sumu, a ešte pred 2.12.2010 íst na pn, na rizikové? lenže potom sa jej nebude rátat pn s tohoto zamestnania?
a ako by sa rátala potom materská,? ide nám oto že keď sa schváli ten nový zákon, tak to asi nebude také dobré prem mamičky, tak by sme chceli ešte využit tento v tomto roku, aj keď by nový zákon schválili v novom roku, bol by retroaktívny?

Za radu Vám veľmi ďakujem, veľmi sa s mojou milovanou tešíme na nášho maličkého, a keďže štát nechce pomáhať, tak si musíme pomôcť sami, s pozdravom Jozef. ešte raz ďakujem za odpovede.:)