LenkaBr
25.11.10,06:53
Dobrý deň,

poraďte, prosím, ohľadom prednostných úhrad - s.r.o., donedávna malej, teraz nad 20 zamestnancov.
Máme dlhov nad uši, vrátane nezaplatených splátok dane z nehnuteľnosti, zmluvných pokút z leasingu, splátok pre RTVS, poistného na motorové vozidlá (ešte to kontrolujem tak, aby sme stihli lehotu jedného mesiaca, aby zmluvy nevypršali - ale platby posúvam na vlastné "triko", napríklad elektriku alebo to poistné za autá, pretože šéf - konateľ - absolútne nejaví záujem).

K dnešnému dňu dlžíme cca 50 dodávateľom, pričom niektoré splatnosti DFA sú od 434 dní /teda po splatnosti/ až aktuálne.

Šéf má na stole každý týždeň softvérový výstup aktuálnych dlhov, no nič z toho sa neplatí. Zamestnanci a odvody vyplatené sú, s istým časovým sklzom, samozrejme, za výdatného prosíkania zamestnancov.

Čo robiť? On tu nikdy nie je, dodávatelia telefonujú, posielajú upomienky, ja sa už hanbím zdvíhať telefón, odkážem ich priamo naňho, ale nedvíha im telefón.

O splatnosti vystavených faktúr sa tiež nezaujíma - kamarátom "počká", pričom teda ukracuje našich dodávateľov.

:(
ewita888
25.11.10,06:00
a čo by si mala robiť..to, čo doteraz.. svoje povinnosti si plň a to, že on nedvíha telefón, to nech ťa netrápi.. zodpovednosť v tomto prípade nie je na tvojej strane..
durisovad
25.11.10,06:01
Bud rada, ze plati aspon mzdy a odvody. Su taki, ktori zamestnancom daju sem-tam nejaku zalohu a o platenie odvodov sa nezaujimaju. Nemozes robit asi nic, len apelovat na sefa, aby urgoval uhrady pohladavok a platil zavazky. Moze sa stat, ze vam niekto pohrozi sudnym vymahanim a potom sa mozno sef spamata.
LenkaBr
06.12.10,06:58
Hrozby upomienok ani súdneho vymáhania nepomáhajú. Dennodenne mi ľudia vyvolávajú, že ako sa žije pánovi konateľovi a či má z čoho platiť domáce účty, lebo oni kvôli nám nemajú z čoho.

Šéf má názor, že najlacnejší úver je z daňového úradu (nezaplatené napr. DPH) alebo z EU, lebo pokuta za neoprávnené čerpanie fin. prostriedkov, ktoré sme mali na účte, nás vyjde lacnejšie, ako úver z banky.
pepsikova
06.12.10,07:24
...nechaj tak!...ak nejaký šikovný exekútor zatarasí prístup k účtom, pán majiteľ vyhlási bankrot- a veritelia nech sa potom starajú....
Stanislav 1975
06.12.10,07:39
Dobrý deň,

poraďte, prosím, ohľadom prednostných úhrad - s.r.o., donedávna malej, teraz nad 20 zamestnancov.
Máme dlhov nad uši, vrátane nezaplatených splátok dane z nehnuteľnosti, zmluvných pokút z leasingu, splátok pre RTVS, poistného na motorové vozidlá (ešte to kontrolujem tak, aby sme stihli lehotu jedného mesiaca, aby zmluvy nevypršali - ale platby posúvam na vlastné "triko", napríklad elektriku alebo to poistné za autá, pretože šéf - konateľ - absolútne nejaví záujem).

K dnešnému dňu dlžíme cca 50 dodávateľom, pričom niektoré splatnosti DFA sú od 434 dní /teda po splatnosti/ až aktuálne.

Šéf má na stole každý týždeň softvérový výstup aktuálnych dlhov, no nič z toho sa neplatí. Zamestnanci a odvody vyplatené sú, s istým časovým sklzom, samozrejme, za výdatného prosíkania zamestnancov.

Čo robiť? On tu nikdy nie je, dodávatelia telefonujú, posielajú upomienky, ja sa už hanbím zdvíhať telefón, odkážem ich priamo naňho, ale nedvíha im telefón.

O splatnosti vystavených faktúr sa tiež nezaujíma - kamarátom "počká", pričom teda ukracuje našich dodávateľov.

:(

No ja to vidím tak,že by si sa mala poobzerať po novom zamestnaní- inak to nedopadne dobre toto celé...
LenkaBr
14.12.10,07:38
došlo k tomu, čo som očakávala.

Chlapi prestali chodiť do práce kvôli nevyplateniu mzdy za október. Idú vianoce, peniažkov treba dvojnásobne, aby mohli potešiť svoje rodiny a deti. A nemajú pritom ani na nájom a elektriku.

Dnes sa končí lehota, ktorú nám dalo Mesto Košice na úhradu dlžných dvoch splátok dane z nehnuteľnosti, inak to odovzdajú exekučnému oddeleniu.

Chlapi chcú aspoň stravenky za november, aspoň tak by som im vedela pomôcť, no zas je to MOJE rozhodnutie, keby som vybrala peniažky z banky a šla ich kúpiť.

Šéf nedvíha telefóny už nikomu. Včera som mu milióntykrát pripomenula, že mi "ide" bločky, ktoré sa uňho kopia už od marca. V čase mojej vlastnej dovolenky som ich dala dohromady, je ich tam niečo cez 5tisíc eur. chcem po ňom len to, aby ich pretriedil a vyrazil z nich súkromné výdavky a doklady na firmu mi podpísal, keďže zrejme pôjde o nárazový odpočet dph. Niente, on furt "musí riešiť".

Zároveň sa nemieni pričiniť ani o to, aby sa vyfakturovali vykonané práce za november, čiže aj tam nám uniká splatnosť. (Ako technik a konateľ, je zodpovedný za preberacie protokoly stavieb). Ja som z neho už chorá. Veď nemôže mať tak vymetenú hlavu! Medzi chlapmi sa začalo povrávať, že za túto situáciu môžu hracie automaty, no neviem, čo je na tom pravdy. Bez vetra sa ani lístok nepohne.

Netuším ani, ako budem riešiť vo výplate tú neprítomnosť chlapov v práci. Nie je to štrajk, chcú len svoje odrobené peniaze, veď už nemajú ani za čo prísť do práce. Ako by ste to riešili? Je to absencia, keď sú k tomu donútení vzniknutou situáciou? :mee: